Szczoteczka soniczna to elektryczna szczoteczka do zębów posiadająca akumulator i silnik, która emituje drgania i słyszalne fale dźwiękowe przenoszone na końcówkę – główkę. Drgania te mają działanie bakteriobójcze. Szczoteczka soniczna jest nowocześniejszym typem szczoteczki elektrycznej. Różni się od niej częstotliwością drgań i sposobem wibracji. Jest bezpieczniejsza dla szkliwa zębowego i doskonale radzi sobie z rozbijaniem nagromadzonej płytki nazębnej.

Ranking szczoteczek sonicznych

 1. Szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44

  Szczoteczka Philips Sonicare ProtectiveClean 4500 HX6830/44
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości szczoteczka soniczna bezpieczna dla koron, wypełnień oraz aparatów ortodontycznych. Oferuje trzy programy pracy oraz trzy poziomy intensywności. Czujnik nacisku informuje, gdy szczotkowanie jest zbyt mocne. Nowoczesna technologia BrushSync oblicza indywidualne zużycie włosa szczoteczki i wybiera program odpowiedni do danego typu główki. Szczoteczka wytwarza Dynamiczną Akcję Czyszczącą – DCA.

 2. Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic Black

  Szczoteczka soniczna SEYSSO Carbon Basic Black
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna szczoteczka soniczna oferująca nawet 82 tysiące drgań sonicznych na minutę. Wyposażona jest w wytrzymały akumulator litowo-jonowy. Dzięki temu działa bez ładowania do 6 tygodni. Technologia DCT SEYSSO Basic sprawia, że szczoteczka usuwa skutecznie płytkę nazębną oraz przebarwienia różnego rodzaju. Oferuje trzy programy pracy, w tym tryb masażu dziąseł. To opcja delikatnego czyszczenia zębów i wzmacniającego masażu dziąseł.

 3. Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000

  Szczoteczka ORAL-B Pulsonic Slim 1000
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo skuteczna szczoteczka soniczna, która posiada wąską, superlekką rączkę. Doskonale leży w dłoni i sprawdza się także w podróży. Główka wykonuje do 27 tysięcy wibracji na minutę. Usuwa z zębów przebarwienia powierzchniowe. Do wyboru są w tym przypadku tryb czyszczenia codziennego oraz tryb delikatnego czyszczenia. W skład zestawu wchodzi szczoteczka soniczna w eleganckim srebrnym kolorze, ładowarka oraz jedna końcówka do szczoteczki.

 4. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

  Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczna w działaniu szczoteczka soniczna, która dociera w trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe. Posiada wbudowany, dwuminutowy zegar, który ułatwia szczotkowanie zębów zgodnie z zaleceniami stomatologów. Dodatkowo odmierza on 30-sekundowe okresy, w czasie których należy myć poszczególne części jamy ustnej. Szczoteczka jest bezpieczna dla koron, wypełnień zębowych czy aparatów ortodontycznych. Nie stanowi zagrożenia dla odsłoniętych szyjek zębowych.

 5. Szczoteczka Whitewash Sonic Whitening SW2000

  Szczoteczka Whitewash Sonic Whitening SW2000
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna szczoteczka soniczna wybielająca. Pozwala na skuteczne usuwanie płytki nazębnej. Wykorzystuje przy tym dynamiczny przepływ cieczy. Z tego powodu usuwa osady i przebarwienia, delikatnie wybielając zęby. Jest skuteczniejsza w działaniu niż klasyczna szczoteczka manualna. Oferuje trzy tryby pracy do wyboru – Clean, Sensitive oraz Massage. Posiada dwuminutowy timer ułatwiający szczotkowanie. Atutem szczoteczki jest wskaźnik ładowania oraz litowo-jonowy, wytrzymały akumulator. Model ten posiada końcówkę z włosiem wysokiej klasy duPont i gumowaną główkę.

Jaką szczoteczkę soniczną kupić?

Szczoteczki soniczne są najskuteczniejszymi szczoteczkami do zębów. Przewyższają pod tym względem szczoteczki manualne (tradycyjne) oraz standardowe szczoteczki elektryczne. Jak jednak wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb? Co w tym przypadku ma kluczowe znaczenie?

 • Szybkość szczotkowania – na starcie dobrze jest sprawdzić, z jaką prędkością pracuje głowica danej szczoteczki. Od tego zależy efektywność pracy i łatwość radzenia sobie z płytką nazębną. Na ogół szczoteczki soniczne oferują prędkość w okolicach 30 tysięcy ruchów na minutę. Najlepsze modele generują w ciągu 60 sekund 60-70 tysięcy ruchów. Im prędkość jest większa, tym oczywiście lepiej.
 • Ilość trybów pracy – szczoteczki soniczne oferują kilka ciekawych trybów pracy. Jednym z nich jest tryb wybielania zębów. W tym przypadku już po dwóch tygodniach można liczyć na bielszy odcień zębów. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto tryb delikatnego szczotkowania, idealny dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze szczoteczkami sonicznymi. Jest on odpowiedni także dla posiadaczy wrażliwych zębów czy noszących aparat ortodontyczny. Poza tym spotkać się można z trybem masażu dziąseł, który poprawia ukrwienie jamy ustnej.
 • Rodzaj główki czyszczącej – końcówka szczoteczki sonicznej ma podłużny kształt, który gwarantuje dotarcie do trudno dostępnych miejsc.
 • Czas pracy na jednym ładowaniu – na ogół jest to od 2 do 3 tygodniu, zakładając, że zęby są szczotkowane dwa razy dziennie po dwie minuty. Są jednak i takie modele, które bez ładowania działają do 10 tygodni. Pojemny akumulator to atut dla osób, które dużo i często podróżują. Sprawdza się także, gdy ze szczoteczki, a właściwie jej rękojeści jednocześnie korzysta więcej osób.
 • Wyposażenie dodatkowe – niektóre szczoteczki soniczne posiadają irygator, który ułatwia czyszczenie przestrzeni międzyzębowych za sprawą strumienia wody pod znacznym ciśnieniem. W skład zestawu wchodzić mogą także różne akcesoria np. etui, dezynfektory UV, stacje bazowe do łasowania czy ładowarki podróżne.

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne są obecnie uważane za najlepsze szczoteczki do zębów. Pod wieloma względami przewyższają one tradycyjne szczoteczki manualne oraz modne przez długi czas szczoteczki elektryczne. Efekty używania szczoteczki sonicznej zauważyć można bardzo szybko. Już po kilku tygodniach zęby stają się ładniejsze i bielsze. Zmniejsza się ilość kamienia oraz płytki nazębnej.

Co ciekawe, szczoteczka soniczna jest delikatniejsza dla dziąseł niż szczoteczka manualna czy elektryczna. To doskonała wiadomość dla osób wrażliwych. Taka szczoteczka nie powoduje obniżania się linii dziąseł oraz odsłaniania szyjek zębowych. Daje doskonałe efekty także w przypadku dzieci. Szczoteczki soniczne myją bowiem zęby szybko i efektywnie.

Szczoteczka soniczna skutecznie suwa kamień i płytkę nazębną, a także powierzchowne przebarwienia. Nie rani dziąseł i nie obniża ich linii. Jest prosta w użytkowaniu, a na jednym ładowaniu wytrzymuje naprawdę sporo czasu.

Popularni producenci szczoteczek sonicznych

Sklepy warte uwagi