Fotel dla graczy to podstawowy element wyposażenia każdego gracza. Posiada z założenia miękkie oparcie i wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją. Dobry fotel dla gracza posiada poza tym wygodne oparcie dla głowy i pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Nie powinno być problemu z transportowaniem go z miejsca na miejsce. Umożliwia przeprowadzanie wielogodzinnych rozgrywek. Najlepsze modele cechują się udźwigiem na poziomie nawet 150 kilogramów.

Ranking foteli dla graczy

 1. Fotel gamingowy Huzaro Force 6.0 Red

  Fotel Huzaro Force 6.0 Red
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy fotel gamingowy pokryty wentylowaną skóra PUHD. Wyróżnia się kubełkowym siedziskiem, które zapewnia ergonomię i wygodę. Dzięki temu w czasie gry ułożenie pleców jest prawidłowe. Na uwagę zasługuje poduszka lędźwiowa wymuszająca odpowiednie ułożenie kręgosłupa oraz poduszka mięśni karku podpierająca szyję i głowę. Produkt wykonany jest z materiałów odpornych na uszkodzenia oraz łatwych w pielęgnacji. Funkcja TILT PLUS pozwala na przechylanie oparcia.

 2. Fotel dla graczy Genesis Nitro 550 czarno-czerwony NFG0784

  Fotel gamingowy Genesis Nitro 550 czarno-czerwony NFG0784
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyprofilowany odpowiednio dla graczy nowoczesny fotel gamingowy w kolorze czarno-czerwonym. Wykonany jest z najwyższej jakości materiałów. Jest odporny na uszkodzenia i wyróżnia się znaczną żywotnością. Wyposażony jest w podnośnik gazowy 4 klasy, co przekłada się na maksymalne obciążenie fotela na poziomie 150 kilogramów. Produkt posiada regulację wysokości siedziska oraz wysokości podpórek dla rąk. Oferuje tryb bujania. Wykończony jest wysokiej jakości pianką.

 3. Fotel gamingowy Red Fighter C5

  Fotel Red Fighter C5
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny fotel gamingowy, który sprawdza się także podczas pracy przy komputerze. Posiada wygodne oparcie dla pleców i komfortowe podłokietniki. Skutecznie minimalizuje napięcie mięśni, pozwalając na wygodną rozgrywkę przez wiele godzin. Obicie fotela wykonane jest z wysokiej jakości materiałów o znacznej wytrzymałości. Elementy ze skóry ekologicznej są efektowne i łatwe do utrzymania w czystości. Całość utrzymana jest w czerwono-czarnej, intensywnej kolorystyce.

 4. Fotel dla graczy SPC Gear SR300F V2

  Fotel gamingowy SPC Gear SR300F V2
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny fotel dla graczy utrzymany w stonowanej, eleganckiej kolorystyce. Wyróżnia się solidną, stalową konstrukcją wspartą pasami elastycznymi. Jego siedzisko wypełnia pianka wykonana w innowacyjnej technologii molded foam. Przeciwdziała ona skutecznie odkształceniom, które wynikają z długotrwałego korzystania z fotela. Model ten cechuje się doskonałym wyprofilowaniem. Podpiera kręgosłup w sekcji szyjnej i lędźwiowej. Jego podłokietniki są szerokie i płaskie.

 5. Sapphire Fotel gamingowy Megatron

  Sapphire Fotel gamingowy Megatron
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny pod względem wizualny fotel dla graczy. To model komfortowy i niezwykle wygodny utrzymany w modnej stylistyce, wykonany z wysokiej jakości materiałów. Cechuje się znaczną funkcjonalnością. Bez problemu można go dopasować do danego użytkownika. Maksymalne obciążenie fotela to 150 kg. Posiada on kubełkowe siedzisko, regulowaną poduszkę lędźwiową, poduszkę na zagłówku, regulację wysokości siedziska, funkcję rozkładania oraz wytrzymały podnośnik gazowy.

Jaki fotel dla graczy kupić?

Wielu osobom wydaje się, że nie ma zbyt wielu różnić między krzesłami biurowymi a fotelami dla graczy. Jednak to nie kwestia designu i kolorystyki je różni. Fotele gamingowe, które pełnić mogą również funkcję foteli biurowych, są specjalnie przystosowane do wielogodzinnego grania, przesiadywania przed komputerem. Wynika to z ich unikatowych cech. Jak jednak wybrać fotel dla gracza odpowiedni do swoich potrzeb? Na co zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

 • Konstrukcja – szkielet fotela gamingowego powinien być wykonany z wytrzymałego materiału np. stali. Może być dodatkowo wzmacniany. Na ogół stosuje się tutaj kształt kubełkowy, który gwarantuje wygodę i utrzymanie prawidłowej sylwetki ciała gracza.
 • Materiał wykończenia – fotele dla graczy wykończone mogą być skórą ekologiczną lub naturalną, materiałem tekstylnym, pianką, nylonem lub winylem. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Fotele materiałowe nie są śliskie, a te ze skóry ekologicznej można łatwo utrzymać w czystości. Skóra naturalna jest materiałem droższym, co przekłada się na jej wysoką wytrzymałość.
 • Wysokość i kształt oparcia – trzeba je dobrać do wzrostu użytkownika fotela. Osoby wysokie powinny wybierać modele z wyższym oparciem. Powinny one mieść ergonomiczny kształt – wypukłość w okolicy lędźwiowej i regulowaną poduszkę. W cenie są fotele z regulacją oparcia.
 • Ergonomia – istotny jest kształt oparcia oraz zastosowane poduszki czy zagłówek do oparcia głowy i szyi. Warto przy okazji zwrócić uwagę na wyprofilowanie fotela. W czasie siedzenia należy bowiem zachowywać naturalne wygięcie kręgosłupa. Ergonomiczność przekłada się na wygodę siedzenia, a przy okazji zmniejsza obciążenie kręgosłupa.
 • Podłokietniki – najlepiej gdy są one regulowane – 2D, 3D lub 4D.
 • Maksymalne obciążenie – parametr ten informuje o tym, jaka jest maksymalna waga osoby użytkującej fotel. Konstrukcji nie można bowiem przeciążać.
 • Funkcje i mechanizmy dodatkowe – warto sprawdzić czy dany fotel gamingowy posiada dodatkowo np. regulację podłokietników, odchylane oparcie lub funkcję TILT – możliwość delikatnego bujania się.

Czy warto kupić fotel dla gracza?

Fotele gamingowe nie są może produktami najtańszymi, ale trzeba pamiętać o tym, że to one zdecydowanie najlepiej odpowiadają potrzebom graczy komputerowych. Osoby, które spędzają codziennie wiele godzin w pozycji siedzącej na nieodpowiednim krześle, szybko odczuwają to w postaci bólu pleców, karku, nadgarstków itd. W efekcie końcowym mogą nabawić się poważnych schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Dlatego tak duże znaczenie ma zakup dobrej klasy fotela dla graczy.

Dobrze przygotowane stanowisko do gry pozwala czerpać przyjemność z wielogodzinnych rozgrywek. Fotele gamingowe wyróżniają się ergonomiczną konstrukcją i są wykonywane z dbałością o detale. Często posiadają różnego rodzaju funkcje dodatkowe, które są bardzo przydatne np. regulację podłokietników czy wyposażenie w formie poduszek na odcinek szyjny czy lędźwiowy. Stanowią inwestycję, która dla zdrowia ma ogromne znaczenie.

Popularni producenci foteli dla graczy

Sklepy warte uwagi