Fotelik samochodowy 9-36 kg pozwala na bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie przez długi czas. Sprawdza się od momentu, gdy maluch ma około 9 miesięcy aż do ukończenia przez niego nawet 12. roku życia i wagi 36 kg. Fotelik tego rodzaju cechuje się dużymi możliwościami regulacji. Wszystko to w celu zapewnienia dziecku wygody. Foteliki 9-36 kg montuje się przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych bądź zaczepów Isofix. Dodatkowo posiadają one często funkcję spania.

Ranking fotelików samochodowych 9-36kg

 1. Fotelik samochodowy Recaro Young Sport Hero Aluminium 9-36Kg
  Fotelik samochodowy Recaro Young Sport Hero Aluminium Grey 9-36Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny fotelik samochodowy dla dzieci o wadze od 9 do 36 kg. Wyposażony jest w system HERO zapobiegający przesunięciom pasów. Dodatkowo ścianki w zagłówku i na wysokości tułowia są przedłużone. Na uwagę zasługuje ochrona bioder i wbudowane poduszki amortyzujące uderzenia. Produkt wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, które przepuszczają powietrze. Tapicerka posiada certyfikaty Stiftung Warentest i Oeko-Tex Standard.
 2. Fotelik Joie Bold Ember 9-36Kg
  Fotelik Joie Bold Ember 9-36Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości fotelik samochodowy z pasami wewnętrznymi. Posiada skorupę Joie Bold z otworami wentylacyjnymi, która zapewnia siedzisku stałą cyrkulację powietrza. Fotelik odchyla się w aż trzech kątach. Pozwala to na zachowanie przez dziecko wygodnej pozycji półleżącej. Produkt zapinać można w samochodzie na kilka różnych sposobów. Do wyboru jest m.in. zapinanie wewnętrznymi pasami fotelika (dla dzieci o wadze 9-18 kg) czy zapinanie pasem samochodowym.
 3. Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Tobi 9-36Kg
  Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Tobi 9-36Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Fotelik samochodowy przeznaczony do wożenia dzieci przodem do kierunku jazdy. Umożliwia ustawienie podwyższonej pozycji, dlatego dzieci mogą swobodnie przez szybę obserwować otoczenie. Produkt pozwala na jednoczesną regulację wysokości zagłówka i szelek uprzęży. Dodatkowo na uwagę zasługuje regulacja stopnia odchylenia oparcia od pionowej do półleżącej. Fotelik posiada nowoczesne szelki bezpieczeństwa z osłonkami. System Side Protection System zapewnia ochronę w przypadku uderzenia w bok samochodu.
 4. Fotelik Kinderkraft Comfort Up 9-36Kg
  Fotelik Kinderkraft Comfort Up Szary 9-36Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w uniwersalnym, szarym kolorze fotelik samochodowy dla dzieci o wadze 9-36 kg. Posiada system zapięcia pasów bezpieczeństwa autorstwa włoskiej firmy Sabelt oraz regulację wysokości zagłówka. Ramiona i głowę dziecka dodatkowo chronią zabezpieczenia boczne. Na uwagę zasługują również ochraniacze pasów barkowych, które amortyzują wstrząsy oraz wzmocnione obicie w okolicy lędźwiowej. Za sprawą wyprofilowanego siedziska, dziecko może podróżować przez długi czas w komfortowy sposób. Produkt posiada zdejmowaną tapicerkę.
 5. Fotelik samochodowy Lionelo Levi Plus 9-36Kg
  Fotelik samochodowy Lionelo Levi Plus Szary 9-36Kg
  Sprawdź aktualną cenę

  Elegancki, szary fotelik samochodowy z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Dodatkowo chroni dziecko w razie zdarzeń bocznych. Nowoczesna pianka ShakeAbsorb skutecznie pochłania wstrząsy różnego rodzaju. Tapicerka fotelika FrictResist 300 jest odporna na przetarcia, miękka i przewiewna. Oprócz tego wygodna wkładka PEA odpowiada za podpieranie pleców maluszka w czasie podróży samochodem. W skład zestawu wchodzą poza samym fotelikiem organizer na siedzenie, osłony na szyby oraz dodatkowa poduszka w zagłówku.

Jaki fotelik samochodowy 9-36kg kupić?

Fotelik samochodowy to element niezbędny wówczas, gdy dziecko ma być przewożone samochodem. Jego wybór nie jest jednak rzeczą prostą. Znaczenie ma wiek, waga czy wzrost dziecka oraz posiadany samochód. Czym więc należy się sugerować przy zakupie fotelika 9-36 kg?

 • System montażowy – od jakiegoś czasu szczególnie popularny jest system mocowań ISOFIX. Zgodnie z najnowszymi przepisami ma on znajdować się w każdym nowym samochodzie. Jest to bowiem system bezpieczny dla dzieci. W tym przypadku fotelik jest wczepiany do tylnej kanapy poprzez specjalne zaczepy. Dodatkową podporą jest opierany na podłodze pojazdu dolny pałąk. Niektóre foteliki posiadają jeszcze górny pasek.
 • Pasy bezpieczeństwa – do wyboru są przede wszystkim foteliki z pasami trzypunktowymi i pięciopunktowymi. W pierwszym przypadku dwa miejsca mocowania pasów znajdują się przy ramionach dziecka, a trzeci między jego nogami. W pasach pięciopunktowych przytrzymywane są dodatkowo biodra malucha.
 • Ochrona boczna – dla dziecka zderzenia boczne są bardzo niebezpieczne. Stąd coraz więcej fotelików posiada dodatkową ochronę przed uderzeniami z boku.
 • Dopasowanie do pojazdu – większość fotelików samochodowych to modele uniwersalne, ale przed zakupem warto sprawdzić dopasowanie danego modelu do posiadanego samochodu. Fotelik nie może mieć w żadnym wypadku tzw. luzu. Przy okazji można od razu sprawdzić długość pasów czy rodzaj zapięcia.
 • Homologacja ECE – sprzedawane w Polsce foteliki muszą mieć homologację ECE. To europejski certyfikat bezpieczeństwa, który oznacza, że dany produkt spełnia wymagania techniczne obowiązujące w UE.
 • Wyniki testów zderzeniowych – testy zderzeniowe przeprowadzają liczne, niezależne organizacje konsumenckie np. OEAMTC, ADAC i ANWB. Pozwalają one na ocenę poziomu bezpieczeństwa fotelików samochodowych. Produktom przyznawane są gwiazdki od 1 do 5. Najwyższa nota oznacza najbezpieczniejszy fotelik.

Sprawdź również:

Ranking wózków dziecięcych

Ranking leżaczków bujaczków

Czy warto kupić fotelik samochodowy 9-36kg?

Foteliki samochodowe 9-36 kg cieszą się bardzo dużą popularnością. Są to bowiem modele uniwersalne, które dzięki regulacjom różnego rodzaju, można użytkować przez kilka lat. Na ogół w takim foteliku mogą jeździć dzieci do 12. roku życia (posiadające wagę do 36 kg). Tym samym nie trzeba fotelika wymienia regularnie co kilka czy kilkanaście miesięcy.

Foteliki samochodowe są produktami wielokrotnie testowanymi. Wszystko to w celu zapewnienia dzieciom maksymalnego bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Posiadają specjalne pasy bezpieczeństwa oraz coraz częściej, dodatkową ochronę boczną na wypadek bocznych zdarzeń drogowych. Są łatwe w montażu i nie sprawiają większych problemów w czyszczeniu. Niektóre modele posiadają nawet zdejmowane pokrycie, które można szybko wyprać w pralce.

Foteliki samochodowe w Polsce są obowiązkowe. Warto o tym pamiętać o zaopatrzyć się w odpowiedni model jeszcze przed narodzinami dziecka.

Popularni producenci fotelików samochodowych 9-36kg

Sklepy warte uwagi