Rowerek trójkołowy to stabilny pojazd dla dzieci, który nie wymaga od nich dużych umiejętności balansowania ciałem w celu utrzymania odpowiedniej równowagi. Posiada najczęściej grube, ale nieduże koła. Nowoczesne rowerki trójkołowe są konstrukcjami coraz bardziej zaawansowanymi. Często posiadają dodatkową rączkę dla rodzica, który może pojazd prowadzić. Rowerek trójkołowy to dobre rozpoczęcie nauki utrzymania równowagi przez malucha.

Ranking rowerków trójkołowych

 1. Rowerek trójkołowy Kinderkraft Easytwist Midnight Green

  Rowerek trójkołowy Kinderkraft Easytwist Midnight Green
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości trójkołowy rowerek obrotowy. Wykonany jest ze stopu magnezu. Jest odpowiedni dla dzieci już od 9. miesiąca życia. Rozwija koordynację ruchową i uczy bezpiecznych zachowań. To produkt wyposażony w obrotowe siedzisko i wysokie oparcie z możliwością regulacji także do pozycji półleżącej. Rowerek wyróżnia się budową modułową – rośnie razem z dzieckiem. Posiada daszek z wodoodpornego materiału i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

 2. Rowerek Lionelo Tris Stone Grey

  Rowerek Lionelo Tris Stone Grey
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny rowerek trójkołowy typu 2w1. Posiada regulowane oparcie i daszek z okienkiem – składany oraz w pełni regulowany. Elementy odblaskowe przekładają się na większe bezpieczeństwo jazdy. Całość uzupełnia pojemna torba na różnego rodzaju akcesoria i wygodny uchwyt na kubek. Produkt ma certyfikat SGS – spełnia dyrektywy normy EN 71. Rowerek pełni jednocześnie rolę spacerowego rowerka, jak i rowerka trójkołowego dla nieco starszych dzieci.

 3. Kinderkraft Rowerek Trójkołowy Aveo Szary

  Kinderkraft Rowerek Trójkołowy Aveo Szary
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny wizualnie rowerek trójkołowy dla dzieci o 9.miesiąca życia. Posiada gumowe, amortyzujące koła odporne na przebicie i wysokiej jakości obrotowe siedzisko. W ten sposób dziecko może jechać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Wolne koło pozwala maluchowi na swobodne pedałowanie pod nadzorem osoby dorosłej, która prowadzi pojazd. Rowerek łatwo się składa i nie zajmuje zbyt wiele wolnego miejsca. W skład zestawu wchodzą także uchwyt na kubek, dzwonek, dwa kosze – mały i większy za siedziskiem oraz poręczna torba na akcesoria różnego typu.

 4. Rowerek trójkołowy Smart Trike Folding Trike

  Rowerek trójkołowy Smart Trike Folding Trike Niebieski
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny rowerek trójkołowy dla dzieci 7w1. Sprawdzi się doskonale przy wielu okazjach – jest składany i można go ze sobą zabrać nawet na wakacje. To produkt odpowiedni dla dzieci od 9. miesiąca życia. Pojazd rośnie razem z nimi, dostosowując się do kolejnych etapów rozwoju. Za sprawą technologii Touch Steering rowerkiem można manewrować dzięki delikatnemu dotykowi. Pojazd wyposażony jest w antypoślizgowe pedały.

 5. Rowerek Ecotoys Z Obracanym Siedzeniem Niebieski

  Rowerek Ecotoys Z Obracanym Siedzeniem Niebieski
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze rowerek trójkołowy z obrotowym siedziskiem. Wyposażony jest w specjalny hamulec bezpieczeństwa, składany podnóżek, składany daszek, dzwoneczek, lusterko oraz miękki pokrowiec na siedzisko. Oprócz tego posiada nowoczesne pasy bezpieczeństwa, wysokiej jakości opony, saszetkę na drobiazgi i dwa kosze – na kierownicy oraz z tyłu. To jednocześnie rowerek trójkołowy i funkcjonalna spacerówka dla dziecka.

Jaki rowerek trójkołowy kupić dla dziecka?

Rowerek trójkołowy to świetne rozwiązanie, gdy dziecko rośnie i staje się coraz bardziej aktywne, chce poznawać świat. Wybór na rynku jest jednak tak duży, że wielu rodziców ma problem z wybraniem odpowiedniego modelu. Co zatem warto wziąć pod uwagę przy zakupie rowerka trójkołowego dla dziecka?

 • Wielkość – rowerek musi być oczywiście dopasowany do wzrostu dziecka. Trzeba też pamiętać o tym, że maluch cały czas rośnie. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup modelu z regulowaną kierownicą i siodełkiem. Niektóre pojazdy można wydłużyć nawet o 40 cm.
 • Pedały – dawniej pedały znajdowały się tylko na przednim kole. Dzisiaj coraz częściej lokalizowane są w środkowej części pojazdu. Oba rozwiązania mają wady i zalety. W standardowych rowerach dzieci często nie mogą dosięgnąć do pedałów, ale z drugiej strony wcale nie muszą ich używać.
 • Hamulce – jeśli z rowerka korzysta dziecko roczne pojazd nie musi mieć hamulców. Małe dzieci odpychają się i hamują nogami,  a dodatkowo nie potrafią obsługiwać hamulców. Zresztą nad całością czuwają rodzice. Jednak rowerek dla starszego dziecka już hamulce mieć powinien.
 • Bezpieczeństwo – wiele rowerków trójkołowych posiada specjalny uchwyt dla rodzica, który może kierować w ten sposób pojazdem. To jednak nie jedyne rozwiązanie stosowane w celu poprawy bezpieczeństwa malucha podczas jazdy na rowerku. Dobrym rozwiązaniem są także uchwyty na kierownicy, które chronią ręce dziecka przed ewentualnymi urazami. Innym udogodnieniem jest ogranicznik skrętu. Dzięki niemu kierownica odchyla się tylko w określonym stopniu, co przekłada się na większą stabilność pojazdu.
 • Rodzaj – wybór na rynku w tym zakresie jest spory. Z uwagi na zastosowany napęd wyróżnia się rowerki z korbami umieszczonymi na przednim kole i te z klasycznym napędem łańcuchowym. Coraz popularniejsze są pojazdy typu 3w1 czy 4w1, które jednocześnie pełnią także funkcję np. wózka spacerowego. Posiadają bowiem daszek, koszyki, uchwyty do sterowania itd.

Czy warto kupić rowerek trójkołowy?

Rowerek trójkołowy to świetny zakup dla dziecka, ale warto w tym przypadku postawić na model wysokiej jakości. Podczas jazdy dziecko niekiedy przewróci się czy wjedzie w ścianę, potrzebuje więc pojazdy wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Dobrym wyborem są rowerki lekkie, składane, które bez problemu zabrać ze sobą można na spacer, wycieczkę, wakacyjny wyjazd. Dobrej klasy rowerki trójkołowe posiadają stosowną regulację np. daszka czy oparcia i rosną razem z dzieckiem, dopasowując się do jego wymiarów.

Od jakiegoś czasu na rynku coraz większą popularnością cieszą się rowerki trójkołowe 2w1, 3w1 itd. Są to nowoczesne pojazdy dla dzieci, które pełnią więcej niż jedną funkcję. Na ogół wykorzystywane mogą być nie tylko jako rowerek trójkołowy, ale i wygodny wózek spacerowy. To świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mogą lub nie chcą sobie pozwolić na zakup kilku różnych produktów. Taki rowerek jest funkcjonalny i prosty w obsłudze, a przy tym po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele cennego miejsca.

Popularni producenci rowerków dla dzieci

Sklepy warte uwagi