Modem LTE to urządzenie mobilne, które zapewnia sygnał internetowy. Dzięki temu sprzętowi korzystanie z sieci może sprawiać nam przyjemność i satysfakcję również poza domem. Jak jednak wybrać odpowiedni modem dla siebie? Jakie parametry oraz cechy sprzętu trzeba wziąć pod uwagę, aby spełniło ono nasze oczekiwania i służyło nam jak najlepiej? Jakie powinno być to urządzenie? Nasz ranking modemów LTE pomoże wybrać taki, który spełni oczekiwania zarówno pod względem wydajności, jak również ceny.

Ranking modemów LTE

 1. Modem LTE D-Link DWM-222

  Modem LTE D-Link DWM-222
  Sprawdź aktualną cenę

  Model D-Link DWM-222 jest kompaktowym, przenośnym modemem, który zapewnia dużą szybkość pobierania i wysyłania. Gwarantuje również niskie opóźnienia, wysoką wydajność, a także szybkie połączenie podczas podróży. W tym sprzęcie zastosowano technologię 4G LTE, która zapewnia superszybkie połączenie internetowe (prędkość pobierania do 150 Mb/s oraz prędkość wysyłania do 50 Mb/s). Ten modem wystarczy podłączyć do komputera, aby móc korzystać z Internetu w każdym miejscu. Modem posiada wbudowaną antenę.

 2. Modem Huawei E8372H-153 Biały

  Modem Huawei E8372H-153 Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Huawei E8372H-153 jest modemem z LTE, który działa jako router. Urządzenie zaopatrzono w dwa wejścia na antenę zewnętrzną. Modem zapewnia połączenie przez WiFi z siecią 3G. Ten sprzęt zasilany jest wtykiem USB, możemy go więc podłączyć do komputera PC, laptopa, netbooka, do DVD, do telewizora, tabletu itp. Gwarantuje prędkość pobierania danych do 150 Mb/s, w częstotliwościach 900/2100 MHz. Modem jest w stanie obsługiwać 10 urządzeń.

 3. Alcatel Link Key USB

  Alcatel Link Key USB
  Sprawdź aktualną cenę

  Model Alcatel LINK KEY USB gwarantuje nam najnowszą technologię transmisji danych 4G LTE, która zapewnia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s. Dzięki stabilnemu i szybkiemu połączeniu można korzystać z Internetu w celu przeglądania stron web, jak również do oglądania filmów, słuchania muzyki czy grania w gry. Dodatkowo modem LTE jest wyposażony w złącze kart pamięci microSD, dzięki czemu urządzenie może nam służyć również jako przenośny pendrive, na którym możemy przechowywać swoje dane.

 4. Modem LTE Huawei E3372S-153

  Modem LTE Huawei E3372S-153 Czarny
  Sprawdź aktualną cenę

  Huawei E3372 LTE to modem, który pozwala na szybką wymianę danych z prędkością do 150 Mb/s (pobieranie) oraz 50 Mb/s (wysyłanie). To urządzenie zostało również wyposażone w funkcję Plug&Play, dzięki której od razu po podłączeniu modemu do komputera, wykrywa on go automatycznie i automatycznie instaluje w systemie. Wszelkie aktualizacje urządzenia również odbywają się bez ingerencji użytkownika. Modem jest wyposażony w złącze kart pamięci microSD o pojemności do 32GB.

 5. Modem M-Life LTE 4G

  Modem M-Life LTE 4G
  Sprawdź aktualną cenę

  Dzięki modemowi M-Life 4G M-LIFE LTE łączność z Internetem nigdy nie była tak prosta. Wystarczy podłączyć sprzęt do komputera, aby od razu móc cieszyć się szybkim i stabilnym połączeniem z siecią 4G LTE. Urządzenie gwarantuje prędkość wysyłania na poziomie 50 Mb/s, zaś prędkość pobierania na poziomie 100 Mb/s. Zdecydowaną zaletą tego modemu jest gniazdo na kartę microSD. Dzięki temu urządzenie może nam służyć również jako przenośny pendrive, na którym będziemy mieć ważne pliki zawsze przy sobie.

Jaki modem LTE kupić?

Rodzajów modemów LTE jest na rynku bardzo wiele. Różnią się one specyfikacją techniczną, przeznaczeniem, wydajnością i wieloma innymi, różnymi parametrami. Jaki więc model kupić? Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania modemu LTE.

 • Rodzaj anteny – to od anteny zależy, jaką modem będzie oferował jakość bezprzewodowego Internetu. Wyróżniamy anteny wbudowane oraz anteny zewnętrzne. Te pierwsze mają słabszy zasięg, sprawdzą się tylko i wyłącznie w małych mieszkaniach. Dają jednak dużo lepsze wrażenia estetyczne. Te drugie mają dużo lepszy zasięg. Można też wybrać model z anteną odkręcaną, którą w przyszłości można wymienić na lepszą.
 • Prędkość połączenia – to, jak szybko będzie „chodził” nasz Internet, jest uzależnione w głównej mierze od tego, jaką prędkość połączenia gwarantuje nasz modem. Taka prędkość powinna wynosić co najmniej 150 Mb/s. Polecane są zazwyczaj modemy z wejściem na kartę SIM oraz posiadające antenę zewnętrzną.
 • Obsługa kart SIM – modem, który obsługuje karty SIM, pozwoli nam wykorzystać Internet mobilny na innych sprzętach. Jeśli dany model nie posiada tego wejścia, istnieje konieczność podłączenia zewnętrznego modemu LTE.
 • Liczba podłączonych urządzeń – każdy model modemu LTE oferuje określoną liczbę sprzętów, jakie będzie mógł jednocześnie obsługiwać. Zazwyczaj jest to od 10 do 15 urządzeń. Bardziej rozbudowane modemy pozwalają na podłączenie jeszcze większej liczby sprzętów. Warto więc zastanowić się, ile ma ich obsługiwać nasz router.
 • Wi-Fi – modemy zazwyczaj emitują sieć bezprzewodową w standardzie minimum N. Jednak aby korzystać płynnie z Internetu zalecany jest wybór takiego modelu, który obsługuje standard AC.
 • Porty LAN – liczba tych portów określa, ile sprzętów można podłączyć do modemu przy pomocy kabla. Zazwyczaj w standardzie dostępne są cztery takie porty. Jeśli mamy w planach podłączenie kablem większej liczby urządzeń, należy rozejrzeć się za modelem, który ma więcej portów LAN.
 • Porty WAN – tego rodzaju porty udostępniają zarówno Internet mobilny, jak i stacjonarny. Jeśli dany model modemu posiada porty WAN, jest on zdecydowanie uniwersalnym urządzeniem.

Czy warto kupić modem LTE?

Modemy LTE cieszą się coraz to większą popularnością. Wszystko za sprawą szybkiej sieci 4G, która zapewnia płynne połączenie internetowe i komfort użytkowania. Zaletą takiego modemu jest przede wszystkim jego mobilność i zapewnienie nam dostępu do sieci poza domem. Kolejną pozytywną cechą tego sprzętu są jego niewielkie rozmiary i mała waga – można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Sprawdzi się w podróży, w pracy, ale również w domu. Modem LTE uratuje nas również w przypadku awarii sieci stacjonarnej.

Modemy dostępne na rynku są coraz doskonalsze. Są takie, które oferują prędkość mobilnego Internetu na poziomie 150 Mb/s. Spotkać można też bardziej zaawansowane, dla bardziej wymagających użytkowników, które zapewniają prędkość nawet do 300 Mb/s. Gwarantują one stabilne połączenie i niezawodność nawet przy większym obciążeniu.

Aby modem LTE służył nam jak najlepiej, musi on być dobrany pod nasze konkretne potrzeby i preferencje. Wybór tego typu urządzenia jest dość trudny, jednak nasz ranking modemów LTE rozwieje wszelkie wątpliwości.

Popularni producenci modemów LTE

Sklepy warte uwagi