Grzejnik na podczerwień to inaczej tzw. promiennik podczerwieni. Urządzenie to służy do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, usługowych czy przemysłowych. Grzejniki na podczerwień pracują w długiej, średniej lub krótkiej podczerwieni. Emitowane przez nie ciepło porównać można w zasadzie do promieniowania słonecznego. Ciepło w postaci fali podczerwonej jest absorbowane przez ściany i przedmioty czy osoby, a potem równomiernie oddawane do otoczenia.

Ranking grzejników na podczerwień

Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się tzw. promienniki podczerwieni. Rzeczywiście są to urządzenia, które mają całkiem sporo zalet. Wykorzystywane są do ogrzewania różnego rodzaju obiektów. Jaki grzejnik na podczerwień kupić? Laikom może to sprawić nie lada problem. Dlatego przygotowaliśmy ranking grzejników na podczerwień. Uwzględniliśmy w nim urządzenia, które cieszą się bardzo dużym uznaniem ze strony internautów.

 1. Grzejnik na podczerwień Radialight Klima 20 2000W

  Grzejnik na podczerwień Radialight Klima 20 2000W
  Sprawdź aktualną cenę

  Energooszczędny grzejnik na podczerwień o mocy 2000W. To urządzenie wykorzystujące technologię ogrzewania podczerwienią i ogrzewania konwekcyjnego. Dlatego w ciągu zaledwie kilku chwil jest w stanie nagrzać dane pomieszczenie do określonej temperatury. Ponadto za sprawą promieniowania podczerwienią utrzymuje ją na stałym poziomie, zmniejszając zużycie energii. Produkt posiada termostat LCD z możliwością zaprogramowania na tydzień.

 2. Grzejnik Klarstein Wonderwall Air Art Smart Na Podczerwień 700W

  Grzejnik Klarstein Wonderwall Air Art Smart Na Podczerwień 700W
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy grzejnik na podczerwień o efektownym designie. To model panelowy z nadrukiem graficznym, który sprawdzi się doskonale w niejednym pomieszczeniu. Zajmuje naprawdę niewiele miejsca, bo powiesić go można na ścianie. Posiada moc na poziomie 700W i rozprowadza ciepło podczerwone w zasięgu aż 14 metrów kwadratowych. Panel grzewczy jest dodatkowo przyjazny dla środowiska naturalnego i bardzo energooszczędny.

 3. Panel Grzewczy Na Podczerwień Vaco Hiti630 DeLuxe WiFi

  Panel Grzewczy Na Podczerwień Vaco Hiti630 DeLuxe WiFi

  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze panel grzewczy, który można ustawić w dowolnym miejscu. Posiada pełną izolację termiczną od strony pleców. Dlatego całe promieniowanie podczerwone trafia do danego pomieszczenia. Na uwagę zasługuje solidna obudowa ze stali. Urządzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarazem bardzo lekkie. Atutem tego modelu jest czuły termostat pozwalający na dokładne ustawienie temperatury powietrza. Istnieje też możliwość ustawienia timera.

 4. Grzejnik na podczerwień Klarstein Wonderwall Air Art Smart 500W

  Grzejnik na podczerwień Klarstein Wonderwall Air Art Smart 500W
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny grzejnik na podczerwień o efektownym designie. Jest to urządzenie energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Można je zawiesić od razu na ścianie, bo ma zaledwie 5 cm głębokości. Model ten ma moc na poziomie 500W. W 98% przetwarza promieniowanie cieplne za sprawą technologii IR Comfort Heat. Ciekawymi funkcjami są wykrywanie otwartego okna OpenWindow Detection czy automatyczne wyłączanie.

 5. Grzejnik Greenie panel grzewczy na podczerwień 90x30cm 300W biały

  Grzejnik Greenie panel grzewczy na podczerwień 90x30cm 300W biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy panel grzewczy na podczerwień, który ogrzewa osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu, a przy okazji także i ściany, sufit czy podłogę. Z kolei one nagrzewają powietrza. Produkt posiada certyfikat europejskiego ośrodka badawczego TUV. Osiąga aż 99% konwersji energii w ciepło. Jest to instalacja prosta, bezinwazyjna i bardzo tania. Wykonać ją można nawet samodzielnie. Działanie paneli jest już odczuwalne po zaledwie 10 minutach działania.

Jaki grzejnik na podczerwień kupić?

Grzejniki na podczerwień z roku na rok zyskują na popularnością. Są to urządzenia efektowne wizualnie, wydajne, proste w obsłudze i nieskomplikowane w montażu. Jaki model wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie grzejnika na podczerwień?

 • Materiał – zazwyczaj jest to szkło hartowane bądź włókno węglowe. Pierwszy materiał jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Solidne i lekkie jest też włókno węglowe. Niekiedy mówi się, że jest ono sztywniejsze niż stal i aluminium. Do wyboru są też panele z obudową stalową odporną na korozję.
 • Wymiary – przed zakupem grzejnika, trzeba sprawdzić miejsce jego instalacji. Do wyboru są zarówno modele bardzo małe, jak i bardzo duże.
 • Moc – wynosi ona od 500 do 2500W. Generalnie przyjmuje się, że na 1 metr sześcienny budynku powinno przypadać 20W mocy. Dlatego im pomieszczenie jest większe, tym mocniejszy model trzeba mieć. Jest to szczególnie ważne w sypialni czy salonie.
 • Sposób montażu – panele na podczerwień montowane są na ścianie lub na suficie. Czasami producenci określają, na jakiej wysokości należy je umieścić. Do zaleceń trzeba się stosować, aby urządzenia działały efektownie. Od tego zależy również bezpieczeństwo domowników. Promiennik nie może znajdować się zbyt nisko, bo osiąga bardzo wysoką temperaturę.
 • Bezpieczeństwo – najlepsze urządzenia mają oczywiście zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dlatego nie ulegają awarii mimo długiego działania. W domu z małymi dziećmi sprawdzi się model ze specjalną kratką chroniącą przed przypadkowym dotknięciem gorącego panelu.
 • Termostat – element ten pozwala na kontrolowanie ilości ciepła trafiającego do pomieszczenia. Powoduje to też zmniejszenie zużycia prądu.
 • Klasa ochrony – grzejniki na podczerwień stosowane są w wielu miejscach. Gdy mają działać w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, należy postawić na model o odpowiedniej klasie ochrony np. IP44. Na zewnątrz sprawdzają się urządzenia o klasie IP65.

Czy warto kupić grzejnik na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień stanowią doskonały sposób na zwiększenie komfortu przebywania w danym pomieszczeniu. Są to urządzenia zasilane sieciowo, ale wcale nie wpływają na wzrost rachunków za energię elektryczną. Po włączeniu promiennika w zasadzie od razu odczuwalne jest ciepło. To spory atut dla osób, które są niecierpliwe lub bardzo wrażliwe na niskie temperatury otoczenia.

Grzejnik na podczerwień w przeciwieństwie do klasycznego grzejnika nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale powierzchnie, do których promieniowanie podczerwone dociera. Dlatego można zamontować go nie tylko w sypialni czy w salonie, ale i na tarasie czy balkonie. Sprzęt działa efektywnie również na świeżym powietrzu, ale warto zadbać o osłonę przed wiatrem.

Panele i grzejniki działające na podczerwień są łatwe w obsłudze. Często do tego celu wykorzystać można WiFi lub pilot zdalnego sterowania. Są to dodatkowo urządzenia energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego, a przy tym efektowne wizualnie.

Popularni producenci grzejników na podczerwień

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu grzejników na podczerwień

Grzejniki na podczerwień zwane też promiennikami podczerwieni z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. To bowiem urządzenia, które mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich nowoczesny design i wysoką skuteczność działania. Nie są one trudne w montażu czy w obsłudze, a dodatkowo to urządzenia energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże nasz ranking grzejników na podczerwień.