Grzejnik na podczerwień to inaczej tzw. promiennik podczerwieni. Urządzenie to służy do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, usługowych czy przemysłowych. Grzejniki na podczerwień pracują w długiej, średniej lub krótkiej podczerwieni. Emitowane przez nie ciepło porównać można w zasadzie do promieniowania słonecznego. Ciepło w postaci fali podczerwonej jest absorbowane przez ściany i przedmioty czy osoby, a potem równomiernie oddawane do otoczenia.

Ranking grzejników na podczerwień

Obecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się tzw. promienniki podczerwieni. Rzeczywiście są to urządzenia, które mają całkiem sporo zalet. Wykorzystywane są do ogrzewania różnego rodzaju obiektów. Jaki grzejnik na podczerwień kupić? Laikom może to sprawić nie lada problem. Dlatego przygotowaliśmy ranking grzejników na podczerwień. Uwzględniliśmy w nim urządzenia, które cieszą się bardzo dużym uznaniem ze strony internautów.

 1. Grzejnik Elektryczny Hybrydowy Grosmann Hybrid 1000
  Grzejnik Elektryczny Hybrydowy Grosmann Hybrid 1000
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy grzejnik hybrydowy, który doskonale sprawdza się jako jedyne źródło ciepła w domach, mieszkaniach, biurach, domkach letniskowych itd. Stosowany może być z powodzeniem również jako dodatkowe źródło ciepła (do dogrzewania).Dzięki jego zastosowaniu można obniżyć koszty ogrzewania o około 50% w porównaiu do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Urządzenie w sprzedaży dostępne jest w dwóch wariantach kolorystycznych do wyboru – białym i czarnym. Zamontować je można na ścianie lub postawić na nóżkach, które wchodzą w skład zestawu podstawowego. Nowoczesny grzejnik skutecznie łączy w sobie zalety bezpośredniego ciepła z podczerwieni ze sprawdzonym ogrzewaniem konwekcyjnym. Dlatego jest tak wydajny. Do wyboru są modele o mocy 600W, 1000W i 1400W. Atutem omawianego urządzenia jest poza tym zintegrowany termostat, który pozwala na ręczne sterowanie grzejnikiem. W celu pełnego wykorzystania jego potencjału lepszym rozwiązaniem jest jednak termostat zewnętrzny.
 2. Panel grzewczy na Podczerwień Grosmann Infra ISP 900
  Panel grzewczy na Podczerwień Grosmann Infra ISP 900
  Sprawdź aktualną cenę
  Klasyczny, stalowy panel na podczerwień wysokiej jakości. Przeznaczony jest do montażu na suficie lub ścianach. Doskonale nadaje się do stałego ogrzewania domów, mieszkań czy biur. Urządzenie równomiernie rozprowadza ciepło po całym pomieszczeniu w ciągu zaledwie kilku minut od uruchomienia. Cechuje się bardzo dużą wydajnością. Pod tym względem znacznie przewyższa standardowe grzejniki elektryczne. ).Dzięki jego zastosowaniu można obniżyć koszty ogrzewania o około 50% w porównaiu do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Panel zamontować można nie tylko na ścianie, ale i na suficie. To daje szerokie możliwości aranżacyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest ukryty za obudową włącznik. Urządzeniem sterować można za pomocą termostatu zewnętrznego, co pozwala na pełne wykorzystanie jego możliwości.
 3. Promiennik podczerwieni przenośny Veito CH1800 XE
  Przenośny promiennik ciepła Veito Enerzon
  Sprawdź aktualną cenę
  Średniofalowy promiennik podczerwieni przeznaczony do dogrzewania biur, mieszkań, domów, domków letniskowych czy słabiej ogrzewanych pomieszczeń. Sprawdza się doskonale również w namiotach i ogrodach zimowych. W ostatnim czasie model ten często wykorzystywany był w tzw. namiotach covidowych. Urządzenie emituje ukierunkowane promieniowanie ciepła, co pozwala na skuteczne ogrzanie wybranych stref. Grzejnik nie powoduje cyrkulacji powietrza, co ma spore znaczenie dla alergików. Jest prosty w montażu i nie sprawia większych problemów w obsłudze. Zastosowany w tym przypadku żarnik jest wykonany z włókna węglowego wysokiej jakości. Urządzenie oferuje dwustopniową regulację mocy. Ma regulowaną wysokość i stosunkowo niewielką wagę. Można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce.
 4. Grzejnik Klarstein Wonderwall Air Art Smart Na Podczerwień 700W

  Grzejnik Klarstein Wonderwall Air Art Smart Na Podczerwień 700W
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy grzejnik na podczerwień o efektownym designie. To model panelowy z nadrukiem graficznym, który sprawdzi się doskonale w niejednym pomieszczeniu. Zajmuje naprawdę niewiele miejsca, bo powiesić go można na ścianie. Posiada moc na poziomie 700W i rozprowadza ciepło podczerwone w zasięgu aż 14 metrów kwadratowych. Panel grzewczy jest dodatkowo przyjazny dla środowiska naturalnego i bardzo energooszczędny.

 5. Panel Grzewczy Na Podczerwień Vaco Hiti630 DeLuxe WiFi

  Panel Grzewczy Na Podczerwień Vaco Hiti630 DeLuxe WiFi

  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze panel grzewczy, który można ustawić w dowolnym miejscu. Posiada pełną izolację termiczną od strony pleców. Dlatego całe promieniowanie podczerwone trafia do danego pomieszczenia. Na uwagę zasługuje solidna obudowa ze stali. Urządzenie jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarazem bardzo lekkie. Atutem tego modelu jest czuły termostat pozwalający na dokładne ustawienie temperatury powietrza. Istnieje też możliwość ustawienia timera.

 6. Grzejnik na podczerwień Klarstein Wonderwall Air Art Smart 500W

  Grzejnik na podczerwień Klarstein Wonderwall Air Art Smart 500W
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny grzejnik na podczerwień o efektownym designie. Jest to urządzenie energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Można je zawiesić od razu na ścianie, bo ma zaledwie 5 cm głębokości. Model ten ma moc na poziomie 500W. W 98% przetwarza promieniowanie cieplne za sprawą technologii IR Comfort Heat. Ciekawymi funkcjami są wykrywanie otwartego okna OpenWindow Detection czy automatyczne wyłączanie.

 7. Grzejnik Greenie panel grzewczy na podczerwień 90x30cm 300W biały

  Grzejnik Greenie panel grzewczy na podczerwień 90x30cm 300W biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy panel grzewczy na podczerwień, który ogrzewa osoby znajdujące się w danym pomieszczeniu, a przy okazji także i ściany, sufit czy podłogę. Z kolei one nagrzewają powietrza. Produkt posiada certyfikat europejskiego ośrodka badawczego TUV. Osiąga aż 99% konwersji energii w ciepło. Jest to instalacja prosta, bezinwazyjna i bardzo tania. Wykonać ją można nawet samodzielnie. Działanie paneli jest już odczuwalne po zaledwie 10 minutach działania.

Jaki grzejnik na podczerwień kupić?

Grzejniki na podczerwień z roku na rok zyskują na popularnością. Są to urządzenia efektowne wizualnie, wydajne, proste w obsłudze i nieskomplikowane w montażu. Jaki model wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie grzejnika na podczerwień?

 • Rodzaj i zastosowanie – do ogrzewania domów, biur i mieszkań służą nowoczesne panele na podczerwień. Sprawdzają się one przede wszystkim w nowym budownictwie. W przypadku ogrzewania domów, mieszkań, biur i domków letniskowych dobrym rozwiązaniem są grzejniki hybrydowe łączące w sobie promieniowanie podczerwone i klasyczną konwekcję. Poza tym wyróżnia się jeszcze promienniki średnio i krótkofalowe. Służą one do szybkiego dogrzewania mieszkań w okresach przejściowych, ogrzewania tarasów i ogrodów zimowych czy strefowego ogrzewania hal i magazynów.
 • Materiał – wśród paneli największą popularnością cieszą się modele z obudową stalową. Są one stosunkowo tanie, a przy tym mają sporo zalet. Efektownie wizualnie prezentują się panele szklane. Element grzejny często produkowany jest natomiast z włókna węglowego, które również nie należy do materiałów drogich.
 • Wymiary -przed zakupem grzejnika, trzeba sprawdzić miejsce jego instalacji. Do wyboru są zarówno modele bardzo małe, jak i bardzo duże.
 • Moc – zapotrzebowanie na moc zależy w dużej mierze od izolacji budynku. W zależności od tego, wysokości sufitu czy ilości ścian zewnętrznych wynosić może około 20 W/m2  (dla budownictwa pasywnego) 50-70 W/m2 (domy średnio zaizolowane) lub nawet 100 W/m2 (domy stare bez modernizacji cieplnej). W przypadku promienników średnio i krótkofalowych nie ma to dużego znaczenia.
 • Sposób montażu – panele na podczerwień montowane są na ścianie lub na suficie. Czasami producenci określają, na jakiej wysokości należy je umieścić. Do zaleceń trzeba się stosować, aby urządzenia działały efektownie. Od tego zależy również bezpieczeństwo domowników. Promiennik nie może znajdować się zbyt nisko, bo osiąga bardzo wysoką temperaturę.
 • Bezpieczeństwo – najlepsze urządzenia mają oczywiście zabezpieczenie przed przegrzaniem. Dlatego nie ulegają awarii mimo długiego działania. W przypadku paneli na podczerwień i grzejników hybrydowych konieczne są termostaty. Dotyczy to stałego ogrzewania domów i mieszkań. Dobrze sprawdzają się termostaty zewnętrzne, których czujniki oddalone są od źródła ciepła. Ich awaria nie powoduje awarii całego urządzenia. 
 • Klasa ochrony – grzejniki na podczerwień stosowane są w wielu miejscach. Gdy mają działać w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, należy postawić na model o odpowiedniej klasie ochrony np. IP44. 

Czy warto kupić grzejnik na podczerwień?

Grzejniki na podczerwień stanowią doskonały sposób na zwiększenie komfortu przebywania w danym pomieszczeniu. Są to urządzenia zasilane sieciowo, ale wcale nie wpływają na wzrost rachunków za energię elektryczną. Po włączeniu promiennika w zasadzie od razu odczuwalne jest ciepło. To spory atut dla osób, które są niecierpliwe lub bardzo wrażliwe na niskie temperatury otoczenia.

Panele i grzejniki działające na podczerwień są łatwe w obsłudze. Często do tego celu wykorzystać można WiFi lub pilot zdalnego sterowania.Są to dodatkowo urządzenia energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego, a przy tym efektowne wizualnie.

Podsumowanie rankingu grzejników na podczerwień

Grzejniki na podczerwień zwane też promiennikami podczerwieni z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. To bowiem urządzenia, które mają naprawdę sporo zalet. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich nowoczesny design i wysoką skuteczność działania. Nie są one trudne w montażu czy w obsłudze, a dodatkowo to urządzenia energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. W wyborze odpowiedniego modelu pomoże nasz ranking grzejników na podczerwień.