Skrzynka na listy to istotny element każdego gospodarstwa domowego. To właśnie do skrzynki listonosze i kurierzy wrzucają przesyłki zaadresowane na dany adres. Produkt ten często przy okazji pełni funkcję dekoracyjną. Wieszane są na ogrodzeniach i elewacjach budynków. Dzięki nim ryzyko, że list nie dotrze do adresata jest niewielkie. Skrzynki nie sposób bowiem ominąć. Poza tym jest to produkt naprawdę prosty w obsłudze. Do skrzynki dołączony jest bowiem zazwyczaj kluczyk.

Ranking skrzynek na listy

 1. Skrzynka na listy VidaXL Ze Stali Nierdzewnej

  Skrzynka na listy VidaXL Ze Stali Nierdzewnej
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo elegancka skrzynka pocztowa o nowoczesnym designie wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej. Posiada niewielki otwór na listy, specjalny uchwyt na gazety i zamek na dwa klucze. To produkt wysokiej jakości, który doskonale sprawdzi się w przypadku niejednego gospodarstwa domowego. Pasuje przede wszystkim do aranżacji nowoczesnych, ale nie trzeba się tutaj ograniczać.

 2. Skrzynka Isotrade Na Listy S6238 Antracyt

  Skrzynka Isotrade Na Listy S6238 Antracyt
  Sprawdź aktualną cenę

  Antracytowa skrzynka na listy z zasłoniętym wrzutem i zamkiem. Jest tym samym zabezpieczona przed szkodliwym wpływem czynników pogodowych. To ważne w przypadku papierowych listów i pocztówek. Klapka osłaniająca osiada na podkładkach gumowych, a więc nie powoduje hałasu przy zamykaniu. Spływająca po niej woda nie dostaje się do środka skrzynki. Produkt posiada także specjalne otwory wentylacyjne zapewniające cyrkulację powietrza. W zestawie znajdują się dwa klucze.

 3. Vorel Skrzynka na Listy 480x280x80mm Szara

  Vorel Skrzynka na Listy 480x280x80mm Szara
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczna skrzynka na listy w kolorze grafitowym. W całości wykonana jest z wysokiej klasy blachy stalowej o grubości 0,6mm galwanizowanej. Posiada otwór wrzutowy z przodu z pokrywką i praktyczny schowek na gazety. Frontowe drzwiczki są zamykane na zamek. W skład zestawu podstawowego wchodzą dwa kluczyki. Z tyłu znajdują się oczywiście specjalne otwory montażowe.

 4. Skrzynka na listy Malatec Pocztowa Czarna Na Zamek

  Skrzynka na listy Malatec Pocztowa Czarna Na Zamek
  Sprawdź aktualną cenę

  Czarna skrzynka pocztowa na zamek z klapką osłaniającą na dwóch podkładkach gumowych. Podnoszona klapka ma dodatkowo specjalnie wyprofilowaną krawędź. Do środka skrzynka woda się nie dostaje. Atutem omawianego modelu są dodatkowe otwory wentylacyjne zapewniające doskonalą cyrkulację powietrza. Drzwiczki znajdujące się z przodu zamykane są na zamek – otwierają się dość szeroko. W górnej ich części zlokalizowane jest okienko adresowe.

 5. Skrzynka Vorel Na Listy 285X200X60 Brązowa

  Skrzynka Vorel Na Listy 285X200X60 Brązowa
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna skrzynka na listy o minimalistycznym designie. Jest wykonana z galwanizowanej blachy stalowej w kolorze brązowym. Posiada otwór wrzutowy od góry ze specjalną pokrywką zabezpieczającą. Z przodu znajduje się wykonany z tworzywa sztucznego panel z miejscem na plakietkę identyfikacyjną z dresem i nazwiskiem. Drzwiczki zamykane są na zamek – w zestawie znajdują się dwa kluczyki.

Jaką skrzynkę na listy kupić?

Skrzynka na listy to nieodłączny element budynku. To do niej wrzucana jest przynoszona przez listonosza lub kuriera korespondencja różnego rodzaju. Jaką skrzynkę pocztową wybrać dla siebie? Czym kierować się przy jej zakupie?

 • Rodzaj – z uwagi na sposób odbierania poczty wyróżnić można skrzynki zwykłe i przelotowe. Pierwsze mają drzwiczki na szczelinę, która służy do wrzucania listów od frontu. Montowane są na płotach i elewacjach budynków. Modele przelotowe są z kolei wieszane na drzwiach. Od frontu mają otwór na wrzucanie listów, a drzwiczki służą do wyciągania listów. Są one dostępne dla domowników, bo znajdują się po drugiej stronie – wewnątrz budynku. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym głównie za granicą jest tzw. wrzutnik na pocztę. To otwór w drzwiach zabezpieczony okuciem i drzwiczkami. Warto też wspomnieć o skrzynkach na listy w stylu amerykańskim. Są one montowane na słupkach i wyposażone w chorągiewkę. Ta podnosi się, gdy w środku znajduje się przesyłka.
 • Materiał – do wyboru są skrzynki stalowe, aluminiowe, drewniane i ze stali nierdzewnej. Wszystkie powinny być odporne na trudne warunki pogodowe i inne czynniki zewnętrzne. Aluminium to materiał odporny na rdzę i bardzo lekki. Stal musi być ocynkowana lub nierdzewna. Nie sprawdza się stal lub zwykła blacha, które szybko korodują. Skrzynki drewniane wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią. Drewno nie jest w tym przypadku materiałem często stosowanym, podobnie jak szkło czy tworzywo sztuczne.
 • Sposób mocowania – niektóre skrzynki na listy mocowane są do drzwi, płotów i ścian. Inne są wmurowywane w ścianie, a jeszcze inne stawia się na słupkach.
 • Stylistyka – skrzynki na listy mogą być wykończone na wiele różnych sposobów. Dużą popularnością cieszą się produktu malowane proszkowo, lakierowane bądź patynowane. Niektóre modele są stylizowane na antyczne, a inne utrzymane są w stylistyce nowoczesnej. Są skrzynki, które przypominają plecaki lub budynki dla ptaków. Możliwości jest całkiem sporo.
 • Dodatki – niestety nie wszystkie skrzynki na listy są na tyle duże, aby były w stanie pomieścić gazety i czasopisma. Przy zakupie trzeba więc mieć na uwadze swoje potrzeby. Ewentualnie osobno zakupić można specjalny gazetnik.

Czy warto kupić skrzynkę na listy?

Co ciekawe, na mocy obowiązujących przepisów każdy właściciel budynku mieszkalnego musi posiadać skrzynkę na listy. W przeciwnym wypadku trzeba się liczyć z wysoką karą grzywny. Dodatkowo skrzynka pocatowa powinna spełniać pewne wymogi. Musi znajdować się w widocznym miejscu, być odpowiednich rozmiarów i pozwalać na zachowanie poufności korespondencji. Powinna chronić listy i przesyłki przed czynnikami pogodowymi. Duże znaczenie ma także oznaczenie nieruchomości na skrzynce. Skrzynka na listy jest elementem niezbędnym, ale pełnić przy okazji może również funkcję dekoracyjną.

Warto stawiać na estetyczne skrzynki na listy wykonane z solidnych materiałów odpornych na różne warunki pogodowe. Największą popularnością na rynku cieszą się produkty aluminiowe i ze stali nierdzewnej bądź ocynkowanej. Ciekawym rozwiązaniem są modele z miejscem na adres czy numer domu. Do wyboru są skrzynki proste i bardziej efektowne wizualnie. Ich kolorystyka również jest mocno zróżnicowana. Każdy więc z pewnością znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Popularni producenci skrzynek na listy

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu skrzynek na listy

Nie wszyscy wiedzą o tym, że skrzynka na listy musi się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Obowiązek jej posiadania ciąży na każdym właścicielu lub współwłaścicielu budynku mieszkalnego. Warto w tym przypadku postawić na produkt wytrzymały, funkcjonalny i estetycznie wykonany. Przy wyborze skrzynki pocztowej dobrze jest mieć na uwadze estetykę budynku i jego wystrój. Najlepsze skrzynki na listy znaleźć można w naszym rankingu.