Irygator do zębów to niepozorne urządzenie służące  do czyszczenia zębów i całej jamy ustnej za pomocą specjalnego, wystrzeliwanego pod ciśnieniem płynu. Dociera on do wszystkich zakamarków, nawet miejsc, które trudno utrzymać w czystości w tradycyjny sposób. Irygator przypomina nieco pod względem działania myjkę ciśnieniową. Jest on w stanie usunąć z przestrzeni międzyzębowych resztki jedzenia, co w przypadku aparatów ortodontycznych jest na wagę złota.

Ranking irygatorów do zębów

 1. Irygator do zębów Panasonic EW 1611

  Irygator do zębów Panasonic EW 1611
  Sprawdź aktualną cenę

  Irygator do zębów w klasycznym, białym kolorze wykorzystujący technologię ultradźwiękową. Skutecznie usuwa z przestrzeni międzyzębowych resztki jedzenia. Radzi sobie także z luźnym kamieniem nazębnym. Wykorzystywać go można z powodzeniem do stymulacji dziąseł. Irygator przechowywany jest w wygodnym stojaku. Duży zbiornik na wodę zapewnia odpowiedni czas mycia. Można go myć w zmywarce do naczyń. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze.

 2. Irygator Waterpik Wp 660e2 Ultra Professional

  Irygator Waterpik Wp 660e2 Ultra Professional
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy irygator dentystyczny, który świetnie sprawdza się przy czyszczeniu mostów, koron czy implantów. Nadaje się do masażu dziąseł. Oferuje aż 10 stopni regulacji ciśnienie i 2 tryby pracy – Floss oraz Massage. Posiada wyjmowany zbiornik, który jest łatwy do utrzymania w czystości i sprytną skrytkę na końcówki. Na produkt ten udzielana jest dwuletnia gwarancja producenta. W skład zestawu poza samym irygatorem wchodzą 3 końcówki do płytki nazębnej, końcówka do aparatów ortodontycznych, końcówka poddziąsłowa, końcówka do koron oraz końcówka uniwersalna.

 3. Seysso Oxygen Travel

  Seysso Oxygen Travel
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosty w obsłudze irygator odpowiedni do codziennej higieny jamy ustnej. Oferuje trzy programy pracy – Normal, Soft oraz Pulse. Tym samym ciśnienie wody można dopasować do swoich potrzeb. Urządzenie wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy o dużej wydajności. Za sprawą specjalnej końcówki irygator skutecznie myje korony, mosty czy elementy aparatów ortodontycznych. Pozwala na masaż dziąseł.

 4. Irygator do zębów Oral-B Professional Care Oxy Jet

  Irygator do zębów Oral-B Professional Care Oxy Jet
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny irygator wykorzystujący technologię mikropęcherzyków. Wyróżnia się prostotą obsługi i wysoką jakością wykonania. Sekret jego skuteczności tkwi w połączeniu sprężonego powietrza z wodą, co tworzy mikropęcherzyki działające na bakterie. Produkt oferuje kontrolę nad ciśnieniem wody (1-5). Posiada sporych rozmiarów zasobnik na wodę, do którego można także wlać płyn do płukania jamy ustnej. W skład kompletu wchodzą poza irygatorem 4 wymienne dysze i ładowarka z podstawką oraz pojemnik na dysze.

 5. Irygator Panasonic EW1211

  Panasonic EW1211
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny irygator do zębów z wbudowanym pojemnikiem na wodę. Skutecznie czyści trudno dostępne miejsca, a przy okazji masuje dziąsła. Zasilany jest dwoma bateriami AA. Urządzenie wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i sporą mocą. Oferuje 1400 impulsów na minutę. Nadaje się do czyszczenia aparatów ortodontycznych. Wykorzystać je można z powodzeniem w czasie podróży. Atutem tego modelu jest także dość duży pojemnik na wodę.

Jaki irygator do zębów kupić?

Irygator to niewielkie urządzenie pomagające w utrzymaniu higieny zębów oraz całej jamy ustnej. Czym jednak należy sugerować się przy jego zakupie? Co należy w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Typ –  wyróżnia się irygatory przewodowe i bezprzewodowe. Różnią się one sposobem zasilania, a także wielkością czy pojemnością zbiornika na wodę. Modele stacjonarne są droższe, ale bardziej pojemne. Urządzenia bezprzewodowe nie są ograniczone przewodami, ale posiadają mniejsze zbiorniki na wodę. Są też nieco cięższe z uwagi na obecność akumulatora. Z drugiej strony można je zabrać ze sobą w podróż.
 • Wielkość pojemnika na wodę – irygator ma zbiornik na wodę, którego pojemność bywa dość zróżnicowana. Woda wykorzystywana jest do mycia zębów i dziąseł. Większe zbiorniki pozwalają  na dłuższą pracę, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
 • Wymiary – nowoczesne irygatory do zębów są urządzeniami coraz mniejszymi i smuklejszymi. Tym samym zajmują one docelowo naprawdę niewiele miejsca na blacie czy umywalce w łazience.
 • Rodzaje końcówek do irygatora – do irygatora przymocowane są dysze strumieniowe. Dodatkowo w wielu przypadkach w zestawie znajdują się jeszcze inne końcówki np. do usuwania bakterii z języka, do usuwania płytki nazębnej, do masowania dziąseł, do usuwania dużych resztek jedzenia itd. Warto też sprawdzić ile dysz wchodzi w skład zestawu podstawowego.
 • Parametry generowanego ciśnienia – irygacja jest procesem czyszczenia dziąseł i zębów za pomocą odpowiedniego ciśnienia. Osoby, które mają wrażliwe uzębienie powinny stawiać na tryb delikatny. W celu mocniejszego nitkowania włącza się z kolei tryb intensywnego czyszczenia. Dobrze jest sprawdzić, co oferuje dane urządzenie i jakie są jego możliwości.
 • Gwarancja – tutaj sporo zależy od samego producenta. W praktyce irygatory objęte są na ogół minimum roczną gwarancją producenta. Coraz częściej standardem stają się dwa lata gwarancji, co jest już okresem dość długim.

Czy warto kupić irygator?

Wciąż  stosunkowo niewiele osób sięga po irygatory do zębów, a są to urządzenia naprawdę przydatne. Przede wszystkim delikatnie masują dziąsła i przyspieszają ich regenerację oraz w równomierny sposób czyszczą zęby i przestrzenie międzyzębowe. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest po prostu regularność. Irygator dociera wszędzie tam, gdzie nie radzi sobie szczoteczka czy nić dentystyczna.

Końcówka irygatora jest wydłużona i precyzyjna w działaniu. Błyskawicznie usuwa bakterie oraz resztki jedzenia. Tym samym irygator jest dobrym uzupełnieniem nowoczesnej szczoteczki sonicznej. Usuwa płytkę nazębną i nie daje szansy drobnoustrojom na zniszczenie zębów. To urządzenie, po które powinny sięgać zmagające się z halitozą,  a więc brzydkim zapachem z ust. Jest też odpowiednie dla osób z aparatem ortodontycznym.

Irygator jest urządzeniem, które może posłużyć przez długi czas. Nie generuje przy tym dużych kosztów użytkowania, gdyż potrzebuje jedynie zwykłej wody. Śmiało korzystać może z niego więcej osób, oczywiście z zachowaniem wszystkich podstawowych zasad higieny.

Popularni producenci irygatorów do zębów

Sklepy warte uwagi