Perfumy dla mężczyzn to jeden z nieodłącznych elementów każdego eleganckiego mężczyzny. Kosmetyk ten z założenia ma za zadanie nadawać ciału przyjemny, długotrwały zapach. Perfumy dla mężczyzn są bardziej intensywne, korzenne niż te przeznaczone dla kobiet. Panie preferują zapachy delikatniejsze, owocowe, kwiatowe. Co ciekawe jednak, pierwsze perfumy były produktami uniwersalnymi produkowanymi z alkoholu oraz olejków eterycznych różnego rodzaju.

Ranking perfum dla mężczyzn

  1. Christian Dior Sauvage Woda Perfumowana

    christian dior sauvage
    Sprawdź aktualną cenę

    Przeznaczona dla mężczyzn woda perfumowana. Łączy w sobie pikanterię pieprzu syczuańskiego, odświeżający urok bergamotki i delikatniejszy ambroksan. To właśnie ten ostatni element nadaje perfumom bursztynowy kolor. Nuty bazy zastosowane w tym przypadku do cedr, ambroksan i labdanum, nuty pieprz i bergamotka kanadyjska, a nuty serca – elemi, lawenda, paczula, geranium, syczuański pieprz, pieprz różowy i wetiweria.

  2. Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme Woda Toaletowa

    giorgio armani acqua di gio pour homme
    Sprawdź aktualną cenę

    Męska woda toaletowa o ponadczasowym zapachu, laureat wielu nagród. Jej twórcą jest Alberto Morillas. Przywodzi ona na myśl bryzę morską połączoną z subtelnymi nutami owocowymi i kwiatowymi. Zapach jest energetyczny i odświeżający. Flakon wykonany jest z piaskowanego szkła. To perfumy idealne zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Nuty bazy to białe piżmo, cedr, paczula, mech dębowy i żywica bursztynowa, nuty głowy lima, pomarańcza, bergamotka, cytryna, mandarynka, jaśmin i neroli, a nuty serca rezeda, kolendra, gałka muszkatołowa, cyklamen, fiołek, frezja, brzoskwinia, róża, hiacynt i calone.

  3. Christian Dior Fahrenheit Woda toaletowa

    christian dior fahrenheit
    Sprawdź aktualną cenę

    Woda toaletowa dla mężczyzn o nutach drzewno-kwiatowo-piżmowych z roku 1988. Wciąż jest jednym z najpopularniejszych zapachów na świecie. To dzieło Jeana-Louisa Sieuzaca i Maurice’a Rogera stworzone dla współczesnych mężczyzn. Zastosowane w tym przypadku nuty bazy to żywica, drzewo cedrowe i drzewo sandałowe, nuty głowy to głóg, lawenda, cytryna i bergamotka, a nuty serca bursztyn, fiołek oraz wosk pszczeli.

  4. Paco Rabanne 1 Million Woda Toaletowa

    paco rabanne 1 million
    Sprawdź aktualną cenę

    Perfumy dla pewnych siebie mężczyzn. Inspiracją do ich stworzenia było złoto – wyjątkowy metal szlachetny będący od zawsze symbolem męskiej mocy. W tym przypadku wykorzystano nuty zapachowe:  nuty bazy – skórę i ambrę, nuty głowy – włoską mandarynkę i miętę pieprzową oraz nuty serca – kardamon, absolut róży tureckiej i cynamon ze Sri Lanki. Dzięki temu te perfumy są tak wyjątkowe.

  5. Hugo Boss No.6 Bottled Woda Toaletowa

    hugo boss boss no 6 bottled
    Sprawdź aktualną cenę

    Męska, piżmowa woda toaletowa odpowiednia dla panów, którzy są energiczni i pewni siebie. To ponadczasowy, kultowy już zapach z roku 2008. Wyprodukowany jest w oparciu o następujące nuty zapachowe:  nuty bazy – wetiwer, wanilię, cedr, drzewo sandałowe i drzewo oliwne, nuty serca – goździki, cynamon i mahoń oraz nuty głowy – śliwkę, mech dębowy, geranium, cytrynę oraz bergamotkę.

Jaki męski perfum kupić?

Perfumy to zdecydowanie jeden z podstawowych kosmetyków każdego mężczyzny. Większość panów nie wychodzi z domu, jeśli nie spryska się kilkoma kroplami ulubionego zapachu. Na jaki męski perfum warto jednak postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę?

  • Skład – męskie perfumy, podobnie zresztą jak damskie, składają się z trzech głównych kategorii nut zapachowych. Są to nuty głowy, serca i bazy. Te ostatnie są tłem. Nuty serca utrzymują się na skórze najdłużej, nawet kilkanaście godzin. Nuty głowy z kolei są krótkotrwałe. Wyróżnia się wiele rodzajów perfum męskich. Perfumy kwiatowe są delikatne i subtelne. Dominują w nich kwieciste elementy. Perfumy szyprowe są ciężkie, ale i trwałe. Oparte są na żywicach i mchu dębowym. Często mają domieszkę piżma. Perfumy cytrusowe to odmiana perfum owocowych. Są lekkie i świeże zarazem. Perfumy orientalne to propozycja dla panów, którzy cenią sobie oryginalność. Zawierają one piżmo, wanilię i przyprawy korzenne. Ponadto wyróżnia się jeszcze perfumy drzewne, które są cięższe niż perfumy szyprowe. Wykorzystuje się w nich cedr, dąb, drzewo sandałowe czy paczulę.
  • Pora roku – pora roku ma przy wyborze męskich perfum ogromne znaczenie. Niektóre perfumy są lepsze na wiosnę i lato, a inne na jesień i zimę. Na cieplejsze miesiące polecane są zapachy lekkie, bardziej orzeźwiające np. cytrusowe i owocowe. W zimniejsze dni lepszym rozwiązaniem są perfumy mocne, ciężkie np. orientalne, drzewne czy szyprowe.
  • Charakter mężczyzny – perfumy powinny podkreślać charakter i wnętrze osoby, która ich używa. Panowie, którzy są władczy i dominujący wybierają na ogół perfumy ciężkie, mocne. Z kolei mężczyźni, którzy gustują w wyrafinowanych rozwiązaniach często stawiają na perfumy bardziej oryginalne.
  • Rodzaj – okazuje się, że zapachy nie są zawsze takie same. Poszczególne produkty różnią się bowiem często stężeniem olejków eterycznych rozpuszczalnych w celu uzyskania odpowiedniego aerozolu. EDT to wody toaletowe, w których stężenie koncentratu zapachowego wynosi od 8  do 12 %. EDP to z kolei wody perfumowane, które zawierają więcej koncentratu zapachowe, bo do 43%. Są one trwalsze i bardziej intensywne. Trzeba przy tym pamiętać, że zapachy na skórze mężczyzn są bardziej intensywne, niż te u kobiet.

Czy warto kupić oryginalny męski perfum?

Warto kupować tylko oryginalne męskie perfumy, które cechują się wysoką trwałością i są w pełni bezpieczne dla skóry. Wysoka cena oryginalnych produktów wynika w praktyce z wielu elementów. Przede wszystkim do ich produkcji wykorzystywane są naturalne, niekiedy dość rzadkie składniki. Są to ponadto perfumy wielokrotnie testowane i przebadane dermatologicznie.

Dobrej klasy perfumy są produktami naprawdę trwałymi. Utrzymują się na skórze niekiedy nawet przez kilkanaście godzin. Są więc rozwiązaniem bardziej ekonomicznym niż podróbki perfum i ich tańsze zamienniki, które bardzo szybko wietrzeją. Już niekiedy po kilkunastu minutach nie ma po nich śladu. Dodatkowo mogą uczulać i powodować zmiany skórne. W przypadku oryginalnych perfum męskich tego ryzyka nie ma. Kosmetyki tego rodzaju są bowiem wielokrotnie testowane i badane. Są więc w 100% bezpieczne dla skóry człowieka.

Popularni producenci perfum dla mężczyzn

Sklepy z perfumami warte uwagi