Kamera sportowa 4K to urządzenie wysokiej jakości przeznaczone do rejestrowania aktywności sportowych oraz wycieczek, imprez, spotkań itd. Wprawdzie obecnie niemal każdy nosi ze sobą smartfon z aparatem, ale nie zawsze jest on odpowiednim narzędziem. Są sytuacje, gdy do nagrywania wideo o wiele lepiej nadaje się kamera sportowa w wysokiej rozdzielczości. Powodem jest przede wszystkim odporność sprzętu oraz jego bezpieczeństwa. Kamerę bowiem przymocować można np. do kierownicy roweru czy kasku.

Ranking kamer sportowych 4K

Dzisiaj chyba każdy posiada już smartfon z aparatem. Są jednak sytuacje, gdy najlepiej sprawdza się kamera sportowa 4K. Tak jest przede wszystkim podczas różnego rodzaju wydarzeń sportowych. Jaką kamerę sportową 4K kupić dla siebie? Wiele osób ma problem z podjęciem decyzji i trudno się temu dziwić. W końcu wybór na rynku jest ogromny. Dlatego dobrze jest sprawdzić przygotowany przez nas ranking kamer sportowych 4K.

 1. Kamera sportowa 4K GoPro Hero8 Czarny (CHDHX-801RW)

  Kamera sportowa 4K GoPro Hero8 Czarny (CHDHX-801RW)
  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle nowoczesna kamera sportowa ze stabilizacją HyperSmooth 2.0 i wbudowanym mocowaniu 8. Urządzenie wykorzystuje surrealistyczny efekt TimeWarp – z automatycznym wyborem prędkości. To model oferujący wysoki kontrast, za co odpowiada innowacyjny algorytm. Funkcja LiveBurst skutecznie rejestruje 1,5 sekundy przed i po naciśnięciu spustu migawki. Pozwala to na wybranie idealnego ujęcia z 90 zdjęć. Urządzenie jest przeznaczone dla najbardziej wymagających odbiorców.

 2. Kamera DJI Osmo Action

  Kamera DJI Osmo Action
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wytrzymała kamera sportowa z wyrazistym przednim wyświetlaczem. RockSteady łączy EIS ze złożonymi algorytmami. Dostarcza dzięki temu materiał filmowy, który jest stabilny i to niezależnie od stopnia dynamiki nagrania. Urządzenie posiada wideo 4K najwyższej jakości. Obsługuje pięć poleceń głosowych np. filmowanie czy robienie zdjęć. To kamera wodoodporna na głębokościach do 11 metrów. Jest więc idealnym wyborem w czasie nurkowania. Sprzęt doskonale radzi sobie w niskiej temperaturze do -10 stopni Celsjusza.

 3. GoPro Hero 7 Silver (CHDHC601RW)

  GoPro Hero 7 Silver (CHDHC601RW)
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna kamera sportowa oferująca wiele ciekawych funkcji. Posiada wytrzymałą i wodoodporną obudowę, prosty w obsłudze ekran LCD ze sporą rozdzielczością i funkcję komend głosowych. Nagrywa filmy w rozdzielczości 4K. Dobrze radzi sobie w zmiennych warunkach otoczenia. Stabilizacja cyfrowa eliminuje zdecydowaną większość drgań. Urządzenie obsługiwane jest za pomocą kilkunastu komend głosowych. Funkcja WDR zapewnia zdjęciom wysoką jakość, wyrazistość.

 4. Kamera sportowa 4K SJCAM SJ5000x Elite

  Kamera sportowa 4K SJCAM SJ5000x Elite
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kamera sportowa rejestrująca obraz o rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Z kolei obraz Full HD nagrywa z prędkością 60 klatek na sekundę. Wideo zapisuje w formacie mp4. Model ten posiada system stabilizacji obrazu Gyro Anti-Shake. Oprócz tego urządzenie wyposażone jest w procesor obrazu Sony Exmor IMX078. Obiektyw oferuje regulację kąta widzenia. Kamera jest wodoodporna aż do 30 metrów głębokości.

 5. Kamera Lamax X9.1

  Kamera Lamax X9.1
  Sprawdź aktualną cenę

  Prosta w obsłudze kamera sportowa z trybem slowmotion. Wykorzystuje wodoodporną obudowę – można z nią nurkować na głębokość aż do 40 metrów. Aplikacja LAMAX HI Cam ułatwia przesyłanie materiału z kamery – wystarczy dostęp do WiFi. Urządzenie robi zdjęcia w rozdzielczości 4K. Posiada 2-calowy ekran LCD i wbudowany żyroskop, a także sześcioosiową stabilizację optyczną. Dzięki temu ujęcia są płynne, gładkie. Na uwagę zasługuje również menu w języku polskim. W skład zestawu wchodzi wiele akcesoriów np. pilot czy liczne uchwyty montażowe.

Jaką kamerę sportową 4K kupić?

Miłośnicy sportów coraz częściej sięgają po dedykowane kamery sportowe 4K. Sprawdzają się one w wielu sytuacjach o wiele lepiej niż aparaty w smartfonach. Jednak jaką kamerę 4K warto kupić? Co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Wodoszczelność – to w przypadku kamer sportowych bardzo istotny parametr. O ile do jazdy na rowerze wystarczy standardowa kamera, to już przy spływach pontonowych konieczna jest kamera wodoszczelna. Kamery sportowe z założenia powinny być przystosowane do pracy w różnych warunkach.
 • Liczba klatek na sekundę – określana skrótem FPS. Na każdą sekundę filmu wideo składa się kilkadziesiąt statycznych obrazów. Im ich liczba jest większa, tym obraz jest bardziej płynny. Kamery sportowe dobrej jakości oferują nagrywanie z szybkością 30 lub 60 klatek na sekundę.
 • Mocowanie –  od niego zależy zastosowanie kamery sportowej. Są na rynku urządzenia z elementami montażowymi np.  do kasku czy roweru.
 • GPS – dzięki tej funkcji nakręcony filmy wideo od razu mają odpowiednią lokalizację. Dzięki temu z łatwością można potem wrócić w to samo miejsce czy umieścić naganie w social mediach. Wówczas każdy wie, gdzie zostało ono wykonane.
 • Obudowa – powinna być ona wytrzymała i odporna na wstrząsy. Czasami w skład zestawu wchodzą różne obudowy, które sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Niezależnie od sytuacji kamera powinna być jednak bezproblemowa w obsłudze, także w rękawiczkach.
 • Obiektyw – coraz popularniejszym rozwiązaniem są obiektywy szerokokątne, które pozwalają na robienie szerokich ujęć krajobrazów. Są one dobrym wyborem, chociaż uzyskiwany z nich obraz ma efekt tzw. rybiego oka. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość nagrywania filmów pod różnym kątem.
 • Mikrofon – co ciekawe, nie wszystkie kamery sportowe posiadają mikrofon. Jeśli nagrania mają mieć dźwięk, trzeba sprawdzić czy ten element jest obecny oraz jakie parametry techniczne posiada.

Czy warto kupić kamerę sportową 4K?

Za sprawą kamery sportowej 4K każdy może poczuć się jak wyczynowy sportowiec. Urządzenia tego rodzaju cieszą się od jakiegoś czasu coraz większą popularnością. Sięgają po nie chętnie przede wszystkim osoby aktywne. Z uwagi na swoją kompaktową formę i dużą wytrzymałość takie kamery sprawdzają się doskonale podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystywać ich podczas spokojniejszych wydarzeń.

Kamery sportowe, jak sama nazwa wskazuje, są przeznaczone dla osób aktywnych na co dzień, które nie mogą swojej aktywności uwiecznić za pomocą standardowej kamery czy aparatu w smartfonie. Są to urządzenia wytrzymałe i kompatybilne z różnymi mocowaniami. Dlatego też można z nich korzystać w czasie jazdy na rowerze, wspinaczki górskiej czy nurkowania.

W przypadku kamer sportowych kluczowe znaczenie ma jakość nagrywanych filmów. Prym wiodą oczywiście kamery 4K zachowujące płynność na poziomie minimum 30 klatek na sekundę. Oprócz tego warto stawiać na urządzenia zapewniające odpowiednią stabilizację.

Popularni producenci kamer sportowych 4K

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu kamer

Coraz więcej osób chce na różny sposób rejestrować swoje wyczyny sportowe i nie tylko. Za sprawą nowoczesnych kamer sportowych 4K można nagrać przejażdżkę na rowerze czy spływ pontonem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką kamerę wykorzystywać także na co dzień podczas różnego rodzaju imprez itd. Kamery sportowe 4K rejestrują filmy wideo najwyższej jakości, co jest wykorzystywane chętnie nawet przez zawodowych filmowców. Nasz ranking kamer sportowych 4K prezentuje najpopularniejsze urządzenia tego typu na rynku.