Kosz na pieluchy to dla wielu rodziców nieodłączny element wyprawki dla noworodka. Jego zadaniem jest przechowywanie zużytych pieluch w taki sposób, aby nie ulatniał się z nich niezbyt przyjemny zapach. To produkt służący do przechowywania i utylizowania pieluch. Na ogół posiada specjalny system worków antybakteryjnych, które skutecznie hamują wydobywanie się ze środka nieprzyjemnego zapachu. Pojemnik mieści średnio od 25 do 40 sztuk pieluch. Nie trzeba go więc opróżniać zbyt często.

Ranking koszy na pieluchy

 1. Kosz na pieluchy Magic Duży

  Kosz na pieluchy Magic Duży
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kosz na zużyte pieluchy, który chroni przed nieprzyjemnymi zapachami i bakteriami. Wykorzystuje nowoczesny system uszczelnienia oraz zatrzymywania zapachów. To produkt ergonomiczny i higieniczny w użytkowaniu. Mieści około 70 zużytych pieluszek, a więc wymaga opróżniania raz na kilkanaście dni. Wkładać do niego można standardowe worki na śmieci. Kosz pasuje do różnorodnych aranżacji.

 2. Kosz Tommee Tippee Zestaw Kosz Sangenic Twist & Click i 4 Uniwersalne Wkłady

  Kosz Tommee Tippee Zestaw Kosz Sangenic Twist & Click i 4 Uniwersalne Wkłady
  Sprawdź aktualną cenę

  Innowacyjny koszt na pieluchy, który mieści łącznie 28 zużytych pieluszek. Skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachu, zapewnia bowiem bardzo wydajny system minimalizacji niepożądanych zapachów. Jeden wkład owija około 85 pieluch i zapewnia skuteczną ochronę przed bakteriami – usuwa je w aż 99%. W skład zestawu poza samym koszem wchodzą cztery wysokiej klasy wkłady.

 3. Angelcare Pojemnik Kosz Na Zużyte Pieluchy

  Angelcare Pojemnik Kosz Na Zużyte Pieluchy
  Sprawdź aktualną cenę

  Praktyczny i higieniczny pojemnik na zużyte pieluchy, który nie sprawia większych problemów w użytkowaniu. W skład zestawu wchodzi wkład mieszczący do 150 pieluszek wyposażony w system podwójnego zamknięcia Double-Lock. Produkt nie przepuszcza bakterii oraz niezbyt przyjemnych zapachów. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany nożyk służący do obcinania worka. W przypadku pojemnika trzeba stosować specjalne wkłady z folii wielowarstwowej Odour Seal marki Anglecare.

 4. Kosz na pieluchy Magic Biały

  Kosz na pieluchy Magic Biały
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalny kosz na pieluchy pozwalający na ich bezproblemową i higieniczną utylizację. Posiada specjalny system uszczelniający, który skutecznie blokuje nieprzyjemne zapachy. Pojemnik jest niezwykle ergonomiczny – obsługiwać go można nawet jedną ręką. Mieści jednocześnie do 25 pieluszek, a więc nie trzeba go każdego dnia opróżniać. Kosz pochwalić się może pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka. Włożyć do niego można każdy plastikowy worek. Do wyboru jest sumarycznie pięć wersji kolorystycznych.

 5. Kosz Sangenic Tommee Tippee Twist &Amp Click Wiaderko Na Pieluszki White

  Kosz Sangenic Tommee Tippee Twist &Amp Click Wiaderko Na Pieluszki White
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowy pojemnik, który skręca i owija, zapewniając doskonałą ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami. Pieluszki w tym przypadku pakowane są pojedynczo. Wystarczy wrzucić pieluchę do środka, a potem przekręcić uchwyt, słysząc charakterystyczne kliknięcie. Pielucha jest wówczas owijana specjalną folią antybakteryjną. Zabija on 99% zarazków, a jeden wkład wystarcza nawet na 4 tygodnie. Folia jest wytrzymała, pokryta materiałem Biomaster.

Jaki kosz na pieluchy kupić?

Kosz na pieluchy to produkt dość mało popularny, a szkoda. Wielu rodziców jednak nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego, zwłaszcza w niewielkim mieszkaniu. Jaki model warto wybrać dla siebie? Czym kierować się przy zakupie kosza na pieluchy?

 • Wielkość – do wyboru są zarówno kosze miniaturowe, jak i bardzo duże. Im większy jest pojemnik na pieluchy, tym rzadziej wymaga opróżniania. Trzeba jednak przy okazji wziąć pod uwagę ilość miejsca w domu czy mieszkaniu. Warto zastanowić się, gdzie docelowo kosz ma stanąć. Generalnie zajmuje on dość dużo miejsca.
 • Funkcjonalność –  to podstawa w przypadku koszy na pieluchy. Są bowiem na rynku modele trudne w użytkowaniu. Ciężko jest do nich włożyć pieluchę i wymaga to odpowiedniego postępowania. Czasem problematyczne bywa opróżnianie takiego pojemnika. Im prostszy model w obsłudze, tym oczywiście lepiej.
 • Design – do wyboru są kosze o różnorodnych kształtach i kolorystyce. W ten sposób bez większego problemu można dobrać model odpowiedni do wystroju pokoju dziecięcego. Zdecydowana większość pojemników jest biała, szara, różowa lub niebieska. Są to barwy uniwersalne, które sprawdzą się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Raczej niewiele koszy ma nadruki, chociaż zdarzają się takie modele.
 • Wkłady – przed zakupem kosza na pieluchy warto sprawdzić czy wymaga on stosowania specjalnych wkładów. Od tego w dużej mierze zależy ekonomiczność tego rozwiązania. Jeden wkład starcza średnio na około trzy tygodnie użytkowania. Z drugiej strony zwykłe wiaderko nie utylizuje pieluszek i nie eliminuje nieprzyjemnych zapachów. To uzyskać można tylko za sprawą specjalnego pojemnika na pieluchy.

Czy warto kupić kosz na pieluchy?

Kosz na zużyte pieluchy pozwala na rozwiązanie problemu nieprzyjemnych zapachów unoszących się z kosza na śmieci po wrzuceniu do niego zużytych pieluszek. O ile kupki noworodka są bezzapachowe, bo maluch karmiony jest mlekiem, ale w momencie przejścia na normalną dietę, ich zapach znacznie się zmienia. Zmiana pieluch nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków młodych rodziców.

Z pomocą przychodzi specjalny pojemnik na pieluchy. Pozwala on na przechowywanie zużytych pieluszek, tak aby nie wydzielały one brzydkiego zapachu. To rozwiązanie bardzo wygodne, na  które decyduje się coraz więcej rodziców.

Na pewno posiadanie kosza na pieluchy w domu ma zalety z punktu widzenia higieniczności. Zwłaszcza mowa w tym przypadku o pojemnikach z jednorazowymi workami zapachowymi. Generalnie kosz należy opróżniać średnio co kilka lub nawet kilkanaście dni. W tym czasie zapomnieć można o brzydkim zapachu rozprzestrzeniającym się po całym mieszkaniu czy domu.

Podczas zakupów warto postawić na kosz wysokiej jakości, który jest prosty w obsłudze i skutecznie eliminuje groźne bakterie. Do wyboru są modele utrzymane w różnorodnej kolorystyce. Pojemniki na pieluchy bywają mniejsze i większe. Warto więc wziąć pod uwagę miejsce, w którym kosz ma finalnie stanąć. W praktyce, im jest on większy, tym rzadziej trzeba go oczywiście opróżniać.

Popularni producenci koszy na pieluchy

Sklepy warte uwagi