Wieczór kawalerski to niewątpliwie okazja jedyna w swoim rodzaju. Organizuje się na ogół tydzień lub dwa przed planowanym ślubem – kościelnym lub cywilnym. Tego dnia kawaler oficjalnie żegna się z kawalerskim stanem. Aby zabawa była udana warto zadbać o odpowiednie zaplanowanie wieczoru kawalerskiego. Jego nieodłącznym elementem są oczywiście prezenty. Nie muszą być one drogie, ale z pewnością powinny zapadać w pamięć i być wyjątkowe.

 1. Voucher na przeżycie (np. skok na bungee, escape room) – pomysł na niezapomniany podarunek

  Voucher na przeżycie (np. skok na bungee, escape room) – pomysł na niezapomniany podarunek

  Coraz więcej osób ceni sobie nie przedmioty materialne, ale przeżycia. Z okazji wieczoru kawalerskiemu przyszłemu Panowi Młodemu można więc sprezentować voucher na niezapomniane wydarzenie. Jeśli mężczyzna lubi sporty motorowe, można zakupić dla niego specjalną przejażdżkę po torze wyścigowym. Miłośnikowi broni można podarować voucher na wizytę na strzelnicy, a fanowi sportów ekstremalnych skok na bungee. Propozycji w tym przypadku zdecydowanie nie brakuje.

 2. Zestaw do whisky – super prezent dla miłośnika trunków

  Zestaw do whisky – super prezent dla miłośnika trunków

  Zestaw do whisky to oczywiście świetny pomysł na prezent dla każdego fana trunków tego typu. Warto w tym przypadku postawić na karafkę ze szklankami czy kieliszkami. Dobrze jest ją ozdobić grawerem – może być to cytat, motto, inicjały Pana Młodego czy specjalna dedykacja. To ciekawy upominek, gdyż pełni funkcję praktyczną, a przy tym jest naprawdę doskonałą pamiątką na długie lata. Sącząc whisky z takiej wygrawerowanej szklanki można za każdym razem wracać myślami do pamiętnego wieczoru kawalerskiego.

 3. Elegancki alkohol – wspaniały upominek dla konesera trunków

  Elegancki alkohol – wspaniały upominek dla konesera trunków

  Jeśli przyszły Pan Młody ma jakiś ulubiony trunek, warto sprezentować mu na wieczorze kawalerskim jakiś ciekawy alkohol np. nietypowo przyozdobiony czy w oryginalnej butelce. W specjalistycznych sklepach alkoholowych takich propozycji jest całkiem sporo. Postawić można tutaj na whisky, wódkę czy nawet piwo. Niekiedy pokusić się można dodatkowo o grawer, który sprawi, że prezent pozostanie pamiątką na długie lata.

 4. Gra imprezowa (np. Czas gentlemanów) – coś, co rozkręci każdą męską imprezę

  Gra imprezowa (np. Czas gentlemanów) – coś, co rozkręci każdą męską imprezę

  Sposobów na spędzenie wieczoru kawalerskiego jest bez liku. Można iść na gokarty, strzelnicę, do escape roomu czy po prostu spotkać się w barze. Wielu panów przepada za grami planszowymi, a więc można te tego wieczoru również uwzględnić. Zresztą towarzyska gra to świetny pomysł na prezent. Rozkręci ona każde wydarzenie, nie tylko wieczór kawalerski, ale i wiele kolejnych imprez. Wybór na rynku jest spory. Zakupić można też grę dla par np. z podtekstem erotycznym.

 5. Koszulka z zabawnym nadrukiem – śmieszny upominek dla pana młodego

  Koszulka z zabawnym nadrukiem – śmieszny upominek dla pana młodego

  Wydawać by się mogło, że koszulka to prezent typowy i w sumie nudny. Jednak wcale tak być nie musi. Wystarczy sięgnąć po śmieszną koszulkę z nadrukiem, także własnoręcznie zaprojektowaną, aby uzyskać odpowiedni efekt. Na T-shircie dodatkowo podpisać się mogą wszyscy uczestnicy wieczoru kawalerskiego. Wówczas będzie to świetna pamiątka na długie lata, a nie zwykłe ubranie. Panowie tak naprawdę są bardzo sentymentalni i za takimi prezentami wręcz przepadają.

Jaki prezent kupić na wieczór kawalerski?

Czy w ogóle na wieczór kawalerski kupuje się prezent? Wiele osób jest zdania, że już sama organizacja imprezy jest dobrym upominkiem. Oczywiście wiele zależy od indywidualnego podejścia i formy całego wydarzenia. Jeśli wieczór kawalerski jest pełen atrakcji i to płatnych, za które płacą goście, to rzeczywiście nie ma konieczności kupowania osobnego prezentu. Upominki w zabawie mogą nawet niekiedy przeszkadzać. Inaczej jest jednak, gdy impreza jest spokojna, organizowana w knajpie lub domu i wygląda jak standardowe spotkanie towarzyskie. Wówczas prezent jest wskazany, aby to wydarzenie było mimo wszystko wyjątkowe i na długo pozostało w pamięci kawalera.

Co sprawdzi się w roli prezentu na wieczór kawalerski? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że podarunek musi podobać się samemu zainteresowanemu. Niekoniecznie trzeba stawiać tutaj na śmieszne gadżety kojarzone na ogół z wieczorami kawalerskimi. Często lepszym rozwiązaniem jest zakup produktu,  o którym przyszły Pan Młody marzy lub dopasowanemu do jego zainteresowań, hobby. Można z powodzeniem pokusić się o zakup eleganckiej butelki ulubionego alkoholu czy zestawu do serwowania whisky.

Oczywiście wiele osób myśli schematycznie i na wieczór kawalerski wybiera prezenty standardowe, a więc różnego rodzaju śmieszne gadżety. Jeśli już to warto zdecydować się na zakup T-shirtu dobrej jakości ze śmiesznym nadrukiem czy napisem. Koszulkę można dodatkowo podpisać, aby rzeczywiście pełniła ona rolę pamiątki na wiele lat. Mężczyźni wbrew pozorom za takimi prezentami naprawdę przepadają.

Dużą popularnością od jakiegoś czasu cieszą się też różnego rodzaju vouchery na nietypowe, niezapomniane przeżycia. Wizyta w escape roomie, rajd po torze wyścigowym czy skok ze spadochronem – propozycji jest w tym przypadku bez liku. Przyszły Pan Młody może sam podjąć decyzję kiedy i z kim zrealizuje dany prezent.