Projektor dla dzieci to nietuzinkowa dekoracja do pokoju dziecięcego. Przy okazji pomaga w uspokojeniu płaczącego malucha i w jego uśpieniu. Projektor może być osobnym urządzeniem lub stanowić element niani elektronicznej bądź bujaczka. Nie świeci agresywnym światłem i emituje delikatne dźwięki, które kołyszą dziecko do snu. Za projektorami przepadają nie tylko niemowlęta, ale i nieco starsze dzieci. Projektor pozwala też odnaleźć w nocy drogę do toalety czy pokoju rodziców.

Ranking projektorów dla dzieci

 1. Projektor dla dzieci Chicco Projektor Gwiazdek

  Projektor dla dzieci Chicco Projektor Gwiazdek Special Edition
  Sprawdź aktualną cenę

  Projektor pasujący do większości drewnianych łóżeczek. Pomaga maluchowi w zasypianiu za sprawą delikatnych światełek i klasycznych melodii. Uruchamia się automatycznie, gdy dziecko płacze. Urządzenie działa nieprzerwanie przez 30 minut, emitując dźwięki i oferując efekty świetlne na suficie lub ścianie.

 2. Projektor Fisher-Price seria Ucz się i śmiej Karuzelka z projektorem w1 Zabawka edukacyjna FWR92

  Projektor Fisher-Price seria Ucz się i śmiej Karuzelka z projektorem w1 Zabawka edukacyjna FWR92
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie karuzelka z projektorem typu 3w1. Wyposażona jest w pluszowe zwierzaki, gwiezdny projektor oraz pozytywkę, która wygrywa polskie kołysanki. Dzięki temu codzienne usypianie malucha nie jest już problemem. Gdy dziecko jest większe projektor można wymontować i ustawić go na stoliku. Pełni wówczas funkcję lampki nocnej.

 3. Chicco Foxy Kolorowy Projektor Lampka Nocna

  Chicco Foxy Kolorowy Projektor Lampka Nocna
  Sprawdź aktualną cenę

  Ciekawy projektor w kształcie liska, który wypełnia pokój dziecka gwiezdnymi światełkami i odprężającymi melodiami. Gwiazdy wyświetlające na suficie automatycznie zmieniają kolor. Do wyboru są też trzy melodyjki, które wyłączają się samoistnie po 10 lub 30 minutach. Produkt posiada ponadto regulację głośności.

 4. Projektor dla dzieci Innogio Lampka Giopenguin Z Projektorem Ing100

  Projektor dla dzieci Innogio Lampka Giopenguin Z Projektorem Ing100
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa lampka z projektorem idealna dla dzieci od pierwszych chwil ich życia. Posiada dwa przyciski wbudowane w podstawę – jednym zmienia się kolory (biały, żółty, niebieski), a drugim zmienia natężenie światła. W podstawce znajduje się też akumulator ładowany kablem micro USB, który także wchodzi w skład zestawu. Po pełnym naładowaniu lampka w formie pingwinka świeci do 6 godzin. To produkt, który nie nagrzewa się i jest wykonany z materiałów bezpiecznych dla dziecka.

 5. Projektor Philips Led Planes (P0833) 71769/53/16

  Projektor Philips Led Planes (P0833) 71769/53/16
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna lampka z projektorem zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie maluchów. Lampka zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Projektor z kolei wyświetla na suficie lub ścianie ulubionych bohaterów. To więc urządzenie 2w1 wykorzystujące do działania energooszczędną technologię ledową. Oferuje ciepłe, białe światło i działa na 3 baterie AA. Nie wchodzą one w skład zestawu.

 6. Dumel Discovery Lampka Light Kolorowy Projektor Dd2077

  Dumel Discovery Lampka Light Kolorowy Projektor Dd2077
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości lampa, która wyświetla motyle i kwiaty. Oferuje aż 8 różnych projekcji. Sprawdzi się świetnie w każdym pokoju dziecięcym, skutecznie go ożywiając. Atutem lampki jest automatyczny włącznik. Urządzenie postawić można na stoliku nocnym lub biurku. To produkt dla najbardziej wymagających, małych klientów.

Jaki projektor dla dziecka kupić?

Projektor w pokoju dziecka jest gadżetem wbrew pozorom bardzo przydatnym. Przychodzi z pomocą m.in. przy usypianiu czy uspokajaniu malucha. Jaki więc projektor wybrać dla swojego dziecka? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj – projektory w formie lampek nocnych stawia się na szafce i w razie potrzeby uruchamia. Można korzystać tutaj ze wszystkich funkcji jednocześnie lub tylko wybranych. Są to niekiedy projektory, które włączają się automatycznie po wykryciu płaczu dziecka. Mają kształt zwierzątek czy bohaterów z bajek. Projektory z karuzelą montowane są na łóżeczku, rozwijają zmysły maluszka. Są odpowiednie dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia. Projektory w formie przytulanki stanowią połączenie projektora z maskotką. Są to na ogół zabawki na baterie. Ciekawym rozwiązaniem są też projektory z formie latarki led. Są przeznaczone dla starszych dzieci.
 • Oświetlenie – w momencie, gdy projektor ma pełnić funkcję oświetleniową w pokoju dziecka, warto sprawdzić czy jego poziom światła można regulować i czy nie jest ono zbyt jasne. Dobrze jest postawić na model, który uspokaja dziecko, a nie pobudza. Należy zorientować się także w jaki sposób uruchamiane jest światło. W zdecydowanej większości przypadków projektory samoistnie wyłączają się po jakimś czasie, co jest wygodnym rozwiązaniem.
 • Funkcjonalność – dla małych dzieci wystarczające są projektory proste w działaniu, które wyświetlają gwiazdki, kółka bądź kwadraciki. Są one umieszczane w karuzeli czy lampce. W przypadku starszych dzieci trzeba jednak już postawić na model bardziej zaawansowany w działaniu np. wyświetlający historie z bajek. Może mieć on formę pluszaka lub latarki.
 • Dźwięki – jeśli projektor dla dziecka będzie mieć za zadanie przede wszystkim go usypiać, warto wybrać model z szeroką ofertą melodii, szumów itd do wyboru. Jego głośność powinna być oczywiście regulowana.

Czy warto kupić projektor dla dziecka?

Projektor dla  dziecka to niewątpliwie świetnym wybór, gdy zachodzi potrzeba uspokojenia płaczącego dziecka. Do wyboru są w tym przypadku urządzenia samodzielnie lub 2w1 czy 3w1. Projektor sam w sobie nie wytwarza intensywnego światła, a przy okazji emituje delikatne, kojące malucha dźwięki.

Bardzo dobrym wyborem jest zakup projektora połączonego z lampką nocną, który włącza się w razie potrzeby, a więc gdy dziecko płacze. Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są jednak przede wszystkim projektory połączone z karuzelą. Są one idealne dla maluszków, które tylko leżą w łóżeczku. Szybko się one nudzą, a dzięki karuzeli z projektorem mają zainteresowanie na długi czas. Bardzo uniwersalne są też projektory w formie przytulanki, które można ze sobą zabrać w zasadzie wszędzie.

Wielu rodziców decyduje się na zakup projektora dla swojego dziecka i nic w tym dziwnego. To niepozorne urządzenie, które pomaga w uspokojeniu malucha i jego usypianiu. Nie jest trudne w obsłudze i nie stanowi dla dziecka żadnego niebezpieczeństwa, a przecież to w tym przypadku także ma ogromne znaczenie.

Popularni producenci projektorów dla dzieci

Sklepy warte uwagi