Krem do opalania dla dzieci to kosmetyk, który chroni przed negatywnymi skutkami długotrwałej ekspozycji na słońce delikatną skórę dziecka. Produkt ten nawilża skórę, przeciwdziała oparzeniom słonecznym i zabezpiecza ją przed wysuszeniem. Wynika to z zastosowania odpowiedniego filtra SPF. Im jest on wyższy, tym mocniej dany preparat chroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tutaj spore znaczenie ma fototyp skóry i czas spędzony na zewnątrz.

Ranking kremów do opalania dla dzieci

 1. Krem do opalania dla dzieci Dermedic Sunbrella Baby Krem Ochronny Spf50 50g

  Krem do opalania dla dzieci Dermedic Sunbrella Baby Krem Ochronny Spf50 50g
  Sprawdź aktualną cenę

  Hipoalergiczny krem ochronny dla dzieci SPF50+, który daje bardzo dużą ochronę przed niekorzystnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego. Zalecany jest już w przypadku maluchów od pierwszego miesiąca życia. Produkt jest bezpieczny, opiera się na przebadanych składnikach. Dodatkowo chroni lipidy naskórka przed uszkodzeniem pod wpływem promieniowania słonecznego. Jest bardzo prosty w aplikacji i ma mleczną barwę. To kosmetyk fotostabilny i wodoodporny.

 2. Avene Sun Kids Spray dla dzieci z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ 200ml

  Krem Avene Sun Kids Spray dla dzieci z bardzo wysoką ochroną SPF 50+ 200ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości spray dla dzieci SPF50+, który zapewnia skuteczną ochronę wrażliwej skóry. Chroni ją przed promieniowaniem UVB i UVA. Sekretem kosmetyku jest opatentowany kompleks składników aktywnych SunSitive protection, który opracowany został przez Dział Badań Grupy Pierre Fabre. Woda termalna Avene zapewnia produktowi wyjątkowe właściwości kojące. W jego skład wchodzi także pre-tokoferyl – fotostabilny prekursor witaminy E chroniący przed wolnymi rodnikami.

 3. Pharmaceris S Sun Krem Bezpieczny Ochronny do twarzy dla dzieci SPF 50+ 50ml

  Pharmaceris S Sun Krem Bezpieczny Ochronny do twarzy dla dzieci SPF 50+ 50ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczny krem ochronny do twarzy SPF50+ dla dzieci od pierwszych dni ich życia. Oparty jest na filtrach mineralnych. Dzięki temu odbija i rozprasza promieniowanie słoneczne, chroniąc skórę dziecka. Tworzy ekran mineralny i sprawia, że promieniowanie ultrafioletowe nie wnika wgłąb skóry. Krem neutralizuje także wolne rodniki. Pozostawia na skórze delikatną, białą warstwę ochronną.

 4. Linomag Sun Krem Przeciwsłoneczny Spf50 Od 6 M Ż 50ml

  Krem do opalania dla dzieci Linomag Sun Krem Przeciwsłoneczny Spf50 Od 6 M Ż 50ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Przebadany dermatologicznie emolient na bazie lnianego oleju przeznaczony do skóry suchej, wrażliwej i alergicznej. Jest odpowiedni dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Łączy w sobie właściwości pielęgnacyjno-odżywcze oleju lnianego, witaminę E oraz działanie ochronne filtrów wodoodpornych – mineralnego i organicznego. Produkt chroni skórę przed reakcjami alergicznymi na słońce i zapobiega nadmiernej pigmentacji.

 5. Krem Synoptis Cera+solutions Ochronny Na Słońce Z Filtrami Spf50 Dla Dzieci Od 1. Miesiąca Życia 50ml

  Krem Synoptis Cera+solutions Ochronny Na Słońce Z Filtrami Spf50 Dla Dzieci Od 1. Miesiąca Życia 50ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości krem wykorzystywany do regularnej ochrony przeciwsłonecznej skóry wrażliwej i normalnej. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej pierwszego miesiąca życia. Aplikować należy go na skórę około 15 minut przed wyjściem na słońce. W razie potrzeby aplikację trzeba powtarzać. W skład kosmetyku wchodzą przede wszystkim pantenol, alantoina i witamina E.

Jaki krem do opalania dla dzieci kupić?

Skóra dzieci jest szczególnie mocno delikatna i wrażliwa. Wymaga więc odpowiedniej ochrony w letnie, słoneczne dni. Warto wówczas sięgnąć po odpowiedni krem do opalania dla dzieci. Jak jednak wybrać odpowiedni kosmetyk? Co warto w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Numer filtru – należy go dobrać odpowiednio do typu skóry i związanej z tym wrażliwości na promieniowanie ultrafioletowe oraz do czasu, który będzie na słońcu spędzony. Im dłużej człowiek jest na zewnątrz lub im bardziej słońce intensywnie świeci, tym wyższy powinien być filtr. Generalnie skóra dzieci jest bardzo delikatna. Dlatego w tym przypadku zaleca się stosowanie kremów SPF50 lub SPF50+.
 • Skład – najlepsze produkty nie posiadają uczulających składników zapachowych, konserwantów, sztucznych barwników, parabenów itd. Najlepiej postawić na krem mineralny lub naturalny. Dla dzieci cierpiących na AZS przeznaczone są specjalne produkty.
 • Wiek dziecka – ma ogromne znaczenie. Dla dzieci do lat trzech zalecane są kremy z filtrami mineralnymi. Tworzą one na skórze powłokę, która  nie przepuszcza promieniowania ultrafioletowego. Filtr mineralny zwany także fizycznym to składnik tworzący skuteczną barierę dla promieniowania słonecznego. W przeciwieństwie do filtru chemicznego nie wnika wgłąb skóry, ale tworzy na jej powierzchni specjalną powłokę ochronną. Filtry fizyczne są obecnie uważane za bezpieczniejsze i lepsze w przypadku małych dzieci.
 • Wodoodporność – to niezwykle cenna cecha przede wszystkim podczas pobytu nad morze czy na basenie, gdzie dziecko cały czas wchodzi do wody.
 • Konsystencja – najpopularniejsze są kremy o standardowej konsystencji, które łatwo rozprowadza się na skórze. Uważać należy natomiast przy stosowaniu sprayów, które trudno jest dokładnie rozprowadzić na skórze. Problematyczne są też olejki, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają skutecznej warstwy ochronnej.

Czy warto kupić dziecięcy krem do opalania?

Dzieci przepadają za zabawami na świeżym powietrzu. Kochają wycieczki na plażę czy nad jezioro. Są one jednak w tym czasie mocno narażone na szkodliwe oddziaływanie promieniowania słonecznego. Rodzic musi zadbać o to, aby malucha nie dotknęły oparzenia słoneczne. Okazuje się bowiem, że już nawet kwadrans wystarczy, aby skóra dziecka odczuła niekorzystne promieniowanie. Jest ona bardzo delikatna i poparzenia w młodym wieku mogą mieć negatywne skutki także później (rośnie wówczas ryzyko zachorowania na nowotwór). Małym dzieciom nie należy w ogóle pozwalać na opalanie. Chociaż oczywiście maluchowi nie można zabronić wychodzenia z domu i zabawy. Dlatego też warto zainwestować w odpowiedni krem do opalania dla dzieci.

W tym przypadku stawia się na kremy SPF50 lub nawet SPF50+. Należy je nakładać na skórę dziecka jeszcze przed wyjściem na zewnątrz, gdyż nawet krótka ekspozycja na słońce może mieć negatywne konsekwencje. Kremu należy nakładać sporo, gdyż zbyt mała warstwa osłabi jego działanie. Dodatkowo trzeba regularnie ubytki kosmetyku uzupełniać – zmywa się on np. po kąpieli w wodzie.

Popularni producenci kremów do opalania dla dzieci

Sklepy warte uwagi