Krzesełko do karmienia dziecka to jeden z ważniejszych mebli w początkowych etapach życia malucha. Jak sama nazwa wskazuje, przychodzi z pomocą w czasie karmienia dziecka. Jest niezastąpione w czasie śniadań, obiad i kolacji. Dzięki niemu maluch jest bezpieczny i nie ma ryzyka, że przypadkowo wypadnie z krzesła na podłogę. Ponadto oferuje dość sporą przestrzeń do samego spożywania posiłków. Obecnie wybór krzesełek do karmienia na rynku jest bardzo duży i zróżnicowany.

Ranking krzesełek do karmienia dziecka

 1. Kinderkraft Krzesełko Do Karmienia Yummy
  Kinderkraft Krzesełko Do Karmienia Yummy
  Sprawdź najniższą cenę

  Krzesełko do karmienia odpowiednie dla dzieci od 6. miesiąca do 5. roku życia. Posiada wygodne siedzisko ze skóry ekologicznej, które jest łatwe do utrzymania w czystości. Dodatkowym atutem jest system pięciopunktowych pasów zapewniających maluchowi 100% bezpieczeństwo w czasie spożywania posiłków. Poza tym krzesełko wyposażone jest w antypoślizgowe nóżki. Z uwagi na kompaktową formę po złożeniu można je łatwo transportować z miejsca na miejsce.
 2. Chicco Polly Easy – Krzesełko Nature
  Chicco Polly Easy - Krzesełko Nature
  Sprawdź najniższą cenę

  Wygodne krzesełko do karmienia dla dzieci do 36. miesiąca życia. Posiada regulowane, trzystopniowe oparcie i nowoczesną formę. Zdejmując tackę, można uzyskać z niego krzesło dla dziecka rocznego. Produkt dopasować można do wysokości każdego stołu oraz do aktualnych potrzeb malucha. Zmiana wysokości nie sprawia przy tym większego problemu. Na bezpieczeństwo dziecka wpływa  dodatkowo pas krokowy połączony z tacą. Krzesło łatwo się składa. Może być przechowywane w pozycji pionowej.
 3. Krzesełko do karmienia Lionelo Linn
  Krzesełko do karmienia Lionelo Linn
  Sprawdź najniższą cenę
  Nowoczesne krzesełko do karmienia z pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa i dwoma zdejmowanymi tackami w zestawie. Posiada duży kosz na akcesoria, łatwą do czyszczenia tkaninę ze skóry ekologicznej i szeroki zakres regulacji. Za sprawą kółek, które nie pozostawiają po sobie rys, krzesełko można bezproblemowo przesuwać z miejsca na miejsce. Na przednich nóżkach znajdują się podkładki antypoślizgowe. Produkt posiada certyfikat SGS będący potwierdzeniem wysokiej jakości jego wykonania, niezawodności i bezpieczeństwa.
 4. Kinderkraft Krzesełko Fini
  Kinderkraft Krzesełko Fini
  Sprawdź najniższą cenę
  Utrzymane w skandynawskiej stylistyce krzesełko do karmienia dzieci od 6. miesiąca życia. To produkt 2w1, który w razie potrzeby przekształcić można w krzesełko dla nieco starszych dzieci. Model wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które gdy dziecko podrośnie,  można łatwo zdemontować. Nogi krzesła wykonane są z naturalnego drewna bukowego. Posiadają odczepiany podnóżek i antypoślizgowe podkładki. Tacka jest odczepiana, co pozwala na jej mycie w zmywarce.
 5. Lionelo Krzesełko Niles
  Lionelo Krzesełko Niles
  Sprawdź najniższą cenę

  Wielofunkcyjne krzesełko dla dzieci od pierwszych dni ich życia. Wykorzystywane może być również jako leżaczek-bujaczek. Posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz czterostopniową regulację oparcia. Samodzielnie dostosowuje prędkość bujania do wagi malucha. Za sprawą aplikacji Swing Control krzesełkiem można sterować poprzez smartfon. Model ten wyposażony jest w dwanaście wbudowanych melodii. Są to muzyka i odgłosy natury. W skład zestawu wchodzą ponadto dwie wiszące pluszowe zabawki.

Jakie krzesełko do karmienia kupić?

Krzesełko do karmienia jest nieodzowne w czasie nauki dziecka spożywania posiłków. Dzięki temu maluch może siedzieć przy stole z rodziną, a przy tym czuć się komfortowo i bezpiecznie. Czym jednak należy sugerować się wybierając takie krzesełko?

 • Rodzaj – wyróżnia się kilka rodzajów krzesełek do karmienia dzieci. Najbardziej klasyczne są krzesełka wolnostojące, które zajmują sporo miejsca, ale są praktyczne. Ponadto często posiadają regulację tacki i siedziska. Lepsze modele wyposażone są w kółka. Krzesełka składane są z kolei poręczne i nie zajmują wiele miejsca. To dobre rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują. Krzesełka typu nadstawka to nic innego jak siedziska, która podpina się do standardowych krzeseł. Ostatnim rodzajem są krzesełka mocowane do blatu za pomocą antypoślizgowych zaczepów.
 • Siedzisko – powinno być ono wykonane z wodoodpornych materiałów, które można łatwo wyczyścić. Bawełna jest miła w dotyku, ale niezbyt praktyczna. Dobrym rozwiązaniem są modele ze zdejmowaną tapicerką. Siedzisko musi być wypełnione materiałem wygodnym dla dziecka. Elementy plastikowe są mało komfortowe. Dobrym pomysłem jest ponadto zakup krzesełka z regulowanym siedziskiem i pasami bezpieczeństwa.
 • Stelaż – wpływa na stabilność i wagę krzesełka. Najbardziej praktyczne są stelaże aluminiowe. Te wykonane z plastiku są mniej trwałe, a drewniane ciężkie. Stelaż w zależności od potrzeb zakończony może być ułatwiającymi transport kółkami bądź antypoślizgowymi nóżkami. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowy podnóżek.
 • Tacka – to element zastępujący dziecku stół. Najlepsze modele krzesełek posiadają regulowane i wyjmowane tacki wyposażone we wgłębienia na talerz i kubek. Dobrze, gdy  można myć je w zmywarce. Czasami w skład zestawu wchodzą dwie tacki.
 • Wymiary – krzesełko do karmienia należy dopasować do wieku dziecka. Obecnie wiele modeli dostępnych na rynku jest przeznaczonych dla dzieci w określonym przedziale wiekowym np. od 6. miesiąca do 4. roku życia. Siedzisko można wówczas regulować, dopasowując je do wzrostu dziecka.

Czy warto kupić krzesełko do karmienia?

Krzesełko do karmienia to mebel, w który powinni zainwestować wszyscy młodzi rodzice. Dzięki niemu karmienie malucha jest o wiele łatwiejsze. Nie ma bowiem ryzyka, że ten wypadnie i zrobi sobie krzywdę. Poza tym, nie trzeba za nim biegać po całym domu.

Obecnie na rynku w sprzedaży dostępne są różnorodne modele krzesełek do karmienia. Większość z nich przeznaczonych jest dla dzieci o dość szerokim zakresie wiekowym. Dzięki regulacji, mebel można łatwo dopasować do aktualnego wzrostu i wagi dziecka. Dobre krzesełko to więc inwestycja na kilka dobrych lat.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, krzesełka do karmienia są meblami bardzo estetycznymi, które bezproblemowo dopasować można do danej aranżacji wnętrz. Po złożeniu nie zajmują zbyt wiele miejsca, a dodatkowo wiele modeli można łatwo transportować z miejsca na miejsce.

Popularni producenci krzesełek do karmienia dziecka

Sklepy z krzesełkami do karmienia warte uwagi