Puzzle piankowe dla dzieci to ciekawa zabawka o charakterze edukacyjnym przeznaczona dla maluchów. Dzięki puzzlom dziecko może nauczyć się kolorów, liter czy cyfr. Są one na ogół wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału, który jest dodatkowo bezpieczny dla dzieci. Puzzle piankowe z powodzeniem mogą też pełnić funkcję maty do siedzenia na podłodze. Doskonale łagodzą upadki i tłumią hałasy. Nie są też trudne do utrzymania w czystości.

Ranking puzzli piankowych dla dzieci

 1. Puzzle piankowe dla dzieci Baby Ono Pojazdy 10 szt.

  Puzzle piankowe dla dzieci Baby Ono Pojazdy 10 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy puzzle piankowe, które ułożone na podłodze pełnią funkcję maty. Ponadto uczą dziecko rozpoznawania kształtów. Pozwalają ćwiczyć mu uchwyt i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Puzzle wykonane są z materiałów bezpiecznych dla najmłodszych. Spełniają wszystkie normy europejskie. Nie zawierają takich szkodliwych związków jak ftalany czy formamidy. Są proste do utrzymania w czystości. W skład zestawu wchodzi 10 sztuk puzzli z pianki EVA.

 2. Puzzle Ricokids Piankowa mata gwiazdki 50x50cm 9 szt.

  Puzzle Ricokids Piankowa mata gwiazdki 50x50cm 9 szt.
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowne wizualnie piankowe puzzle o wymiarach 450×50 cm. Wykonane są z wysokiej jakości materiału, który jest bezpieczny dla dzieci, łatwy do utrzymania w czystości i zapewnia odpowiednią termoizolację od podłoża. To efekt zastosowania pianki EVA, która dodatkowo amortyzuje dziecko przed upadkiem na podłogę. Mata jest odpowiednia dla dzieci z alergią, bo nie gromadzi kurzu. Posiada właściwości antypoślizgowe.

 3. Madej Playme Puzzle Piankowe Litery Cyfry 36+36 El.

  Madej Playme Puzzle Piankowe Litery Cyfry 36+36 El.
  Sprawdź aktualną cenę

  Kolorowe, piankowe puzzle w ilości 36 sztuk, które są idealną zabawką dla każdego dziecka. Można nimi wyłożyć podłogę, aby maluch nie musiał siedzieć na zimnej i twardej podłodze. Puzzle można układać w różnorodne wzory. Rozwijają one wyobraźnię malucha i pozwalają ćwiczyć uchwyt rąk. Wykonane są z miękkiej i miłej w dotyku pianki. Z puzzli wyciągać można litery i cyfry.

 4. Puzzle piankowe dla dzieci Smily Mata piankowa dinozaury 64x160cm

  Puzzle piankowe dla dzieci Smily Mata piankowa dinozaury 64x160cm
  Sprawdź aktualną cenę

  Dziesięć wysokiej jakości puzzli w formie kwadratów, z których można wyjąć dinozaury. Łącznie jest to aż 30 elementów. Puzzle pełnią wiele funkcji jednocześnie. Wykorzystać je można jako matę do zabawy oraz odpoczynku. To też świetny sposób na zapoznanie dziecka ze zwierzętami, kolorami czy kształtami. W ten sposób maluch stymuluje swój zmysł wzroku i dotyku. Rozwija również swoje zdolności manualne i ruchowe. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej dziesiątego miesiąca życia.

 5. Puzzle Malis Piankowe Owoce

  Puzzle Malis Piankowe Owoce
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo kolorowe puzzle piankowe wykonane z materiału trwałego, miękkiego oraz bezpiecznego dla dzieci. Pozwalają maluchowi na poznawanie kształtów, kolorów czy przedmiotów. Nie są trudne do utrzymania w czystości i posiadają stosowne atesty. Wykorzystać można je na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim stanowią dobrą warstwę izolacyjną na podłogę. Dziecko może na nich raczkować czy się bawić. Puzzle układać można w różnorodny sposób. Dodatkowo każdy element składa się z kilku części.

Jakie puzzle piankowe dla dzieci kupić?

Puzzle piankowe dla dzieci to prawdziwy hit kilku ostatnich lat. Wykorzystać je bowiem można na wiele różnych sposobów np. jako matę do zabawy. Po jakie puzzle piankowe warto sięgnąć? Czym należy się przy ich zakupie kierować?

 • Materiał i jakość wykonania – dobrej klasy puzzle piankowe są wykonane z materiału o odpowiedniej gęstości. Dzięki temu są wytrzymałe i odporne na złamanie, rozdarcie czy inne uszkodzenia mechaniczne.
 • Bezpieczeństwo – produkty przeznaczone dla najmłodszych powinny być wykonane z nietoksycznej pianki polietylenowej. Muszą też posiadać stosowne certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo.
 • Kolorystyka – generalnie dobrze jest zakupić puzzle piankowe składające się z elementów o różnorodnej, ciekawe kolorystyce. Za takimi produktami dzieci wręcz przepadają.
 • Możliwość dokupienia elementów – wprawdzie wysokiej jakości puzzle piankowe są wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości, ale niekiedy konieczna może być wymiana pewnych elementów czy zakup kolejnych w celu zwiększenia powierzchni maty.
 • Wiek dziecka – generalnie puzzle piankowe są odpowiednie dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Producenci na ogół na opakowaniach umieszczają informację, od którego miesiąca czy roku życia dany produkt jest odpowiedni. Jednak w przypadku tego typu zabawek wiek nie jest tak istotny. Trzeba jedynie pamiętać, aby w zestawie puzzli piankowych dla niemowlaka nie było bardzo małych rozmiarowo elementów.
 • Nadrukowany motyw – puzzle piankowe mogą posiadać nadrukowane cyfry, litery czy innego typu obrazki. Są zestawy przeznaczone specjalnie dla dziewczynek np. z kucykami pony  i dla chłopców – z samochodami, samolotami itd.
 • Rodzaj – ciekawym rozwiązaniem są puzzle piankowe do kąpieli, które po namoczeniu przyklejają się do płytek ceramicznych czy wanny. Zapewnia to w czasie mycia się dodatkową atrakcję.

Czy warto kupić puzzle piankowe dla dzieci?

Puzzle piankowe dla dzieci mają niewątpliwie wiele ciekawych zastosowań. Często wykorzystywane są jako dodatkowe ocieplenie zimnej podłogi. Skutecznie zastępują dywan i chronią przed ślizganiem się po podłodze. Niekiedy amortyzują nawet ewentualne upadki dziecka. Dodatkowo maluchy przepadają za zabawą puzzlami piankowymi, które pomagają im w nauce kolorów, liczb, cyfr itd.

Puzzle piankowe są prawdziwym hitem kilku ostatnich lat. Są jednak rodzice, którzy zastanawiają się nad tym czy są one bezpieczne dla dzieci. Okazuje się, że jak najbardziej. Trzeba jednak sięgać po produkty od sprawdzonych producentów z Europy. Unikać należy puzzli tanich pochodzących z Chin, które produkowane są z niskiej jakości materiałów, niekiedy szkodliwych dla dzieci. Renomowane sklepy nie oferują puzzli czy mat piankowych zawierających formamid. Są dla dzieci w 100% bezpieczne.

Puzzle piankowe potraktować można jako kolejną warstwę izolacyjną na podłogę. To też świetna zabawka dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Poprzez puzzle maluchy uczą się rozpoznawać kolory, kształty, liczby, cyfry itd. Poznają otaczający je świat zmysłami wzroku i dotyku.

Popularni producenci puzzli piankowych dla dzieci

Sklepy warte uwagi