Parownice do ubrań stają się nieodzownym elementem wyposażenia domu dla tych, którzy cenią sobie szybkie i efektywne odświeżanie odzieży. Jaka parownica do ubrań jest najskuteczniejsza? To pytanie często pojawia się wśród osób dbających o nienaganny wygląd swoich ubrań bez konieczności częstego prasowania.
W naszym rankingu koncentrujemy się na różnych typach parownic dostępnych na rynku, porównując ich moc, szybkość nagrzewania, wydajność oraz łatwość użytkowania. Szczególną uwagę zwracamy na zdolność parownic do usuwania zagnieceń z różnorodnych tkanin, a także ich praktyczność w codziennym użytkowaniu. Również bierzemy pod uwagę funkcje dodatkowe, jak na przykład opcje pionowego prasowania czy dezynfekcji.
Nasz ranking najlepszych parownic do ubrań ma na celu pomoc Ci w wyborze urządzenia, które skutecznie upora się z zagnieceniami i odświeży Twoje ubrania, jednocześnie będąc proste w obsłudze i łatwe do przechowywania. Wybraliśmy modele, które zdobyły uznanie zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów w dziedzinie pielęgnacji odzieży. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami i wybrania parownicy, która najlepiej spełni Twoje potrzeby.
Najlepsze parownice do ubrań – ranking
-
Parownica ręczna TEFAL Access Steam Force DT8270
Sprawdź aktualną cenę
Ręczna parownica Tefal Access Steam Force DT8270 pozwala na usunięcie z pomocą pary ponad 99% zarazków, wirusów i bakterii z powierzchni tkanin. Model Access Steam Force jest idealny do szybkiego odświeżania ubrań. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 200 ml i przewód o długości 2,6 m. W komplecie znajdują się aż trzy końcówki dla jak najlepszego dopasowania urządzenia do różnych powierzchni. -
Parownica do ubrań Philips Steam&Go GC362/80
Sprawdź aktualną cenę
Funkcjonalna parownica Philips, która prasuje odzież zarówno w pionie, jak i w poziomie. Można zatem używać jej do ubrań zawieszonych na wieszaku lub rozłożonych np. na kanapie. Nagrzewa się w zaledwie 45 sekund. Jest to urządzenie bezpieczne, które nie powoduje przypalenia się i zniszczenia tkanin, nawet tych najbardziej delikatnych. Model ten z uwagi na niewielkie wymiary łatwo można zabrać ze sobą w podróż służbową czy na wakacje. Wykorzystać go można także do odświeżenia tapicerowanych mebli czy poduszek. Za sprawą płyty SmartFlow urządzenie skutecznie rozprostowuje tkaniny bez pozostawiania mokrych plam. Długość przewodu to aż 2,5 m, dzięki czemu parownica doskonale sprawdza się nawet w pomieszczeniach z trudnym dostępem do źródła prądu. -
Parownica TEFAL DT8150
Nowoczesna parownica do ubrań z dwustopniową regulacją mocy pary, systemem ultra szybkiego nagrzewania oraz podgrzewaną płytą z powłoką ceramiczną. Urządzenie jest gotowe do użycia w zaledwie 40 sekund. Oferuje stały wyrzut pary o mocy 26 g na minutę. Innowacyjna technologia skutecznie umożliwia eliminację wilgoci z odświeżanych ubrań. Można je więc założyć od razu. Zbiornik na wodę jest sporych rozmiarów (aż 190 ml) i łatwo można go wyjąć. Na uwagę zasługują również trzymetrowy przewód oraz opcja ustawienia blokady ciągłego wyrzutu pary. -
Parownica Beko STM4116B
Sprawdź aktualną cenę
Efektywna parownica ręczna marki Beko o mocy 1600 W wytwarza strumień pary 25 g na minutę. Zbiornik na wodę ma pojemność 230 ml. Ten steamer posiada dwie nakładki. Są one przeznaczone odpowiednio do tkanin cienkich oraz opornych na wygładzanie. Specjalna blokada wytwarzania pary sprawia, że nie trzeba przytrzymywać przycisku podczas usuwania zagnieceń z ubrań. Dzięki funkcji Smart Eco urządzenie działa w sposób oszczędny, a jednocześnie wydajny. -
Parownica do ubrań MPM MZP-01
Sprawdź aktualną cenę
Parownica do ubrań marki MPM, która gotowa do pracy jest w ciągu zaledwie 30 sekund. Pozwala na wygodne użytkowanie w pozycji pionowej. Sprawdza się nawet w przypadku firan i zasłon. Model ten wyposażony jest w dwie nakładki i zbiornik na wodę o pojemności aż 250 ml. Para we współpracy z nakładką ze szczotką welurową nadaje się do odświeżania tkanin delikatnych. Nakładka ze szczotką z włosia dedykowana jest już raczej do grubszych ubrań. Posiada funkcję pionowego wyrzutu pary. -
Ręczna parownica do ubrań ARIETE 4167
Sprawdź aktualną cenę
Wysokiej jakości parownica marki Ariete idealna do przywracania świeżości oraz prasowania w pionie i poziomie. Posiada wyjmowany pojemnik na wodę i sporo akcesoriów dodatkowych. Moc urządzenia to 1200 W. Wyrzut pary to w tym przypadku 20 g na minutę. Pojemność zbiornika na wodę to aż 260 ml. Kabel zasilający ma 2,5 m długości, co przekłada się na wygodne użytkowanie parownicy. -
Parownica Eldom DA100 STIM
Sprawdź aktualną cenę
Lekka i poręczna parownica do ubrań dedykowana do szybkiego i skutecznego przywracania im świeżości. Posiada ceramiczną głowicę z sześcioma otworami, przez które wydobywa się nagrzana para. Wyposażona jest w wyjmowany zbiornik na wodę oraz termostat. Model ten wyróżnia się wygodnym uchwytem i ergonomicznym kształtem. Szybko się nagrzewa i jest bezpieczny nawet dla bardzo delikatnych tkanin. W przypadku grubszych materiałów stosować można specjalną szczotkę, która wchodzi w skład zestawu. Moc urządzenia to 1000 W.
Jaką parownicę do ubrań kupić?
Parownica do ubrań to urządzenie, które pozwala na szybkie przywracanie świeżości ubraniom bez potrzeby wyciągania żelazka i deski do prasowania. Nic więc dziwnego, że spotkać je można w coraz większej liczbie gospodarstw domowych. Ranking zawiera najlepsze parownice do ubrań. Można zauważyć, że plasują się one w średniej półce cenowej, ale zazwyczaj charakteryzują je wyższe parametry. Jaką parownicę do ubrań wybrać? Czym warto się w tym przypadku kierować?
- Siła produkcji pary – to parametr, który chyba w największym stopniu wpływa na jakość parownicy. Określa siłę, z jaką dane urządzenie wyrzuca parę wodną. Podawany jest w gramach na minutę. Oczywiście im większa jest moc, tym skuteczniejszy jest proces usuwania zagięć. Efektywność parownic o sile wytwarzania pary poniżej 20 gramów na minutę jest na ogół niewystarczająca. Niektóre modele posiadają dodatkowo regulację strumienia pary. Dzięki temu można łatwo dopasować poziom strumienia do danej tkaniny i ją bezpiecznie wygładzić. To bardzo istotne, gdy w garderobie znajdują się ubrania wykonane z delikatniejszych materiałów.
- Moc – to parametr oczywiście bardzo istotny. Najbardziej zaawansowane parownice mają moc dochodzącą do 2000 W.
- Maksymalny czas nagrzewania – standardowo jest to od 45 do 60 sekund, ale sporo urządzeń posiada funkcję szybkiego nagrzewania się.
- Pojemność zbiornika na wodę – im większy jest zbiornik, tym większe gabaryty ma samo urządzenie. Jeśli parownica używana jest sporadycznie, nie warto stawiać na model duży. Niektóre parownice posiadają przy tym funkcję odkamieniania zbiornika.
- Szczotki – niektóre parownice sprzedawane są w zestawie z dodatkowymi końcówkami, które przeznaczone są do usuwania kurzu z tapicerki, sierści czy włosów. Im więcej takich szczotek w zestawie, tym oczywiście lepiej.
- Długość kabla zasilającego – od tego zależy swoboda korzystania z urządzenia. Absolutne minimum to w tym przypadku 1,5 m.
- Zabezpieczenia – przydatna jest opcja automatycznego wyłączania się urządzenia przy całkowitym opróżnieniu zbiornika na wodę.
- Działanie w pionie i poziomie – dzięki temu parownicę wykorzystać można nie tylko do przywracania świeżości ubraniom, ale i dywanom czy tapicerowanym meblom.
- Funkcje dodatkowe – takie jak blokada kapania, pionowy wyrzut pary czy system antywapienny mogą ułatwiać jeszcze bardziej korzystanie ze steamera.
Czy warto kupić steamer do ubrań?
To bardzo wygodne, często kompaktowe urządzenie, które pozwala na zastąpienie w wielu przypadkach żelazka i deski do prasowania, ale nie tylko. Sprawdza się doskonale przede wszystkim podczas wygładzania tkanin delikatnych oraz materiałów syntetycznych. Steamer szybko i skutecznie przywraca świeżość tkaninom różnego rodzaju, takim jak:
- ubrania codzienne,
- delikatne tkaniny,
- grube płaszcze,
- dywany,
- tapicerowane meble,
- poduszki,
- maskotki,
- zasłony i firany.
Dodatkowo niektóre parownice posiadają funkcję eliminowania z odświeżanych powierzchni wszelkiego rodzaju zarazków i bakterii czy wręcz usuwania kurzu. Te wszystkie opcje często są wymieniane w rankingach najlepszych parownic do ubrań. To nowoczesne urządzenie jest coraz powszechniejszym elementem wyposażenia każdej garderoby.
Dobra parownica do ubrań – przydatne urządzenie w domu i w podróży
Ręczne modele parownic są bardzo wygodne w użyciu. Z uwagi na niewielkie rozmiary urządzenia łatwo można je zabrać ze sobą w podróż. Tradycyjne żelazka są zwykle ciężkie i mało mobilne. Parownice do ubrań przewyższają je nie tylko pod tym względem. W ich przypadku niepotrzebna jest deska ani żadna inna specjalna powierzchnia do prasowania.
Posiadacze większych mieszkań lub domów z garderobą mogą pomyśleć natomiast o zakupie parownicy do ubrań w wersji stojącej. Nie jest ona tak uniwersalna jak steamery ręczne, ale również eliminuje potrzebę używania deski i żelazka. Zwykle parownica stojąca jest nieco droższa. Z uwagi na swój stacjonarny charakter posiada zbiornik na wodę o większej pojemności, charakteryzuje się też często dużą mocą. Zintegrowana deska pozwala na wygodne wygładzanie ubrań. Możliwość dociśnięcia głowicy steamera do deski pomaga pozbyć się zagnieceń nawet w trudno dostępnych miejscach.
Steamery do ubrań stają się coraz popularniejsze. Zestawienia najlepszych parownic wskazują, że wcale nie są to urządzenia drogie. To, jaką parownicę do ubrań wybrać, zależy głównie od indywidualnych preferencji użytkownika. Dotyczy to zarówno dużych modeli stojących, jak i parownic kompaktowych. Wszystkie są niezwykle wygodne w użytkowaniu i uniwersalne. Parownica nie wymaga dużej ilości miejsca do przechowywania ani wykorzystania deski. Steamery odświeżają, wygładzają tkaniny i niwelują zagniecenia. Wykorzystują do tego celu generowaną przez siebie parę wodną. Do zbiornika wystarczy wlać tylko odpowiednią ilość wody i uruchomić urządzenie. Parownica jest gotowa do pracy zaledwie w kilkadziesiąt sekund. Pozwala to oszczędzić czas i energię.
Popularni producenci parownic do ubrań
- Philips
- Tefal
- MPM
- Eldom