Kuchenka elektryczna wolnostojąca to popularne urządzenie kuchenne w wersji wolnostojącej wykorzystywane podczas gotowania. Mimo rosnącej popularności sprzętu do zabudowy urządzenia wolnostojącej nadal cieszą się dużą popularnością. Kuchenka elektryczna wolnostojąca składa się z kilku (na ogół czterech)pół grzewczych (powierzchni grzewczej) oraz zlokalizowanej w dolnej części piekarnika – tego drugiego urządzenia nie trzeba kupować osobno. Mierzy najczęściej około 60 cm szerokości.

Ranking kuchenek elektrycznych wolnostojących

 1. Kuchenka elektryczna wolnostojąca Electrolux EKI6451AOX

  Kuchenka elektryczna wolnostojąca Electrolux EKI6451AOX
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna kuchenka wolnostojąca wykorzystująca technologię indukcyjną. Posiada szybko nagrzewające się i szybko chłodzące się pola grzejne. Wyposażona jest w niezwykle cichy piekarnik z systemem Velvet Closing. Jego kolejnym atutem są teleskopowe prowadnice, które pozwalają na wysuwanie blach z komory w komfortowy sposób. Szyby z drzwi piekarnika można wyjąć i dokładnie umyć. W skład zestawu wchodzą także funkcjonalne blachy do pieczenia.

 2. Kuchenka Gorenje EIT5355WPG

  Kuchenka Gorenje EIT5355WPG
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy kuchenka elektryczna z piekarnikiem wykorzystującym optymalną cyrkulację powietrza. Kuchnia jest indukcyjna – wydajna i łatwa do utrzymania w czystości. Bardzo szybko się rozgrzewa i jest bezpieczna w użytkowaniu. Regulacja temperatury odbywa się w tym przypadku poprzez dotknięcie przycisku. Urządzenie jest wytrzymałe i wydajne, a przy okazji wyróżnia się efektownym designem. Wnętrze piekarnika jest łatwe do utrzymania w czystości – duża w tym zasługa nowoczesnej emalii i funkcji AquaClean.

 3. Amica 618CE3.333HTaQ

  Amica 618CE3.333HTaQ
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna kuchenka elektryczna z piekarnikiem wyposażonym w aż 3 szyby. Dzięki temu drzwiczki nie nagrzewają się zbyt mocno i są bezpieczne w użytkowaniu. Urządzenie bardzo szybko nagrzewa się i jest łatwe do utrzymania w czystości. Piekarnik posiada funkcję czyszczenia parowego. Wyposażony jest też w 10 różnych funkcji. Kuchenka reprezentuje klasę energetyczną A, tym samym jest urządzeniem, które nie generuje wysokich rachunków za energię elektryczną.

 4. Kuchenka elektryczna wolnostojąca Electrolux EKC6150AOW

  Kuchenka elektryczna wolnostojąca Electrolux EKC6150AOW
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowna wizualnie kuchenka elektryczna z technologią indukcyjną. Posiada bardzo łatwą do utrzymania w czystości płytę indukcyjną, którą wystarczy przetrzeć, aby lśniła. Drzwiczki piekarnika są wielowarstwowe, szklane – dzięki temu zawsze pozostają chłodne w dotyku. Są ponadto łatwe do umycia, gdyż można szyby z drzwiczek całkowicie wyjąć. Atutem urządzenia jest także szuflada, której nie da się zabrudzić. Jest ona wykonana z innowacyjnego materiału.

 5. Kuchenka Beko FSM57300GX

  Kuchenka Beko FSM57300GX
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna kuchenka elektryczna z piekarnikiem, którego drzwiczki są wykonane z pełnego szkła, co ułatwia ich utrzymanie w czystości. Urządzenie wykorzystuje funkcję czyszczenia parowego. Reprezentuje także wysoką klasę energetyczną. Wykorzystuje nowoczesną technologię termoobiegu. Atutem kuchenki jest obecność niewielkiego, ale praktycznego schowka na akcesoria kuchenne. Model ten jest ponadto atrakcyjny pod względem wizualnym.

Jaką kuchenkę elektryczną kupić?

Wolnostojące kuchenki elektryczne wciąż są bardzo popularne. Są praktyczne i funkcjonalne, a przy tym naprawdę estetyczne. Jakie urządzenie zatem wybrać do swojego domu? Czym się sugerować przy jego zakupie?

 • Klasa energetyczna – z kuchenek elektrycznych korzysta się niemal każdego dnia. Warto więc postawić na model niezbyt drogi w eksploatacji.  Klasa energetyczna jest oznaczana literami od G do A. A to klasa najwyższa, najlepsza.
 • Pola grzewcze – standardowe kuchenki elektryczne mają oczywiście cztery pola grzewcze o zróżnicowanej wielkości. Są jednak modele, które tych pól mają więcej i takie, które pozwalają na łączenie pól ze sobą.
 • Wymiary – tutaj spore znaczenie ma wielkość kuchni i miejsce, które na kuchenkę można przeznaczyć. Standardowe urządzenia mają szerokość około 60 centymetrów.
 • Bezpieczeństwo – tutaj warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Największe znaczenie bezpieczeństwo odgrywa oczywiście dla rodziców małych dzieci, które drzwiami gorącego piekarnika mogą się poparzyć czy samodzielnie uruchomić jakąś funkcjonalność. Dobrym wyborem jest zakup urządzenia z chłodnymi drzwiczkami, blokadą panelu sterowania czy wskaźnikami ciepła pozostałego.
 • Łatwość utrzymania w czystości – proste do czyszczenia kuchenki elektryczne nie posiadają zbędnych elementów. Są gładkie, a więc wystarczy przetrzeć je ścierką, aby prezentowały się estetycznie. Trudniej jest w przypadku piekarnika. Nowsze modele pokryte są na szczęście emalią, która zapobiega przywieraniu tłuszczu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są także zdejmowane drzwiczki piekarnika.
 • Zegar – to w przypadku kuchenki wolnostojącej elektrycznej nie jest podstawa, ale zegar niewątpliwie przydaje się w czasie gotowania. Dobrze gdy posiada timer z funkcją alarmu czy programator pozwalający zaplanować pracę piekarnika.
 • Piekarnik – to nieodłączny element wolnostojącej kuchenki elektrycznej. Powinien mieć odpowiednią pojemność oraz funkcjonalności np. termoobieg, grill, rożen, funkcję samooczyszczania czy rozmrażania.

Czy warto kupić piekarnik wolnostojący z kuchenką?

Kuchenka elektryczna wolnostojąca łączy w sobie dwa różne urządzenia. Jest to najczęściej tańsze rozwiązanie niż zakup osobno piekarnika i płyty do zabudowy. Do tego trzeba jeszcze doliczyć meble na wymiar i usługę montażową. Nic więc dziwnego w tym, że wciąż wiele osób stawia właśnie na takie urządzenia.

Kuchenki elektryczne są proste w obsłudze i bardzo wydajne. Posiadać mogą klasyczne pokrętła lub być sterowane sensorowo z poziomu samej płyty. Coraz większą popularnością cieszą  się kuchenki wolnostojące indukcyjne, które nagrzewają się naprawdę błyskawicznie. Wymagają one podłączenia siłowego, bo ich moc jest dość duża. Oferują za to naprawdę wysoki komfort użytkowania.

Wolnostojące kuchenki elektryczne są wyposażone w wysokiej jakości piekarniki wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania – termoobieg, grill, rożen obrotowy, prowadnice teleskopowe czy systemy samooczyszczania się. Również i one sterowane są poprzez tradycyjne pokrętła lub sensorowo – dotykowo.

Popularni producenci kuchenek elektrycznych

Sklepy warte uwagi