Laktator elektryczny jest urządzenie, które służy do odciągania mleka z piersi. Wysysa on mleko z piersi na skutek wytwarzania w nim podciśnienia. Dzięki temu można dziecko zostawić na jakiś czas pod opieką innej osoby bez obawy, że będzie ono przez ten czas głodne. Obsługa laktatora jest wbrew pozorom bardzo łatwa. Wystarczy przystawić specjalny lejek, będący częścią urządzenia, do sutka. Wówczas pokarm poprzez podciśnienie jest wysysany. Nic więc dziwnego w tym, że laktatory cieszą się coraz większą popularnością.

Ranking laktatorów elektrycznych

 1. LOVI Dwufazowy laktator elektryczny Prolactis
  LOVI Dwufazowy laktator elektryczny Prolactis
  Sprawdź najniższą cenę
  Produkt przeznaczony dla kobiet aktywnych zawodowo, które regularnie odciągają z piersi pokarm. Doskonale odwzorowuje naturalny, dwufazowy przebieg funkcji ssania dziecka, a więc fazę stymulacji wypływu pokarmu oraz fazę głębokiego ssania. Pozwala to na odsysanie dużej ilości mleka w krótkim czasie. W skład zestawu wchodzą m.in. zestaw do przechowywania pokarmu, laktator z butelką o pojemności 150 ml, panel sterowania, nakładka masująca, wkładki laktacyjne i torba na pasek.
 2. Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny
  Medela Swing Dwufazowy Laktator Elektryczny
  Sprawdź najniższą cenę
  Urządzenie wykorzystuje technologię 2-Phase Expression i naśladuje naturalny rytm ssania dziecka. Naprzemiennie następują faza wywoływania wypływu pokarmu (ssanie płytkie, szybkie) i faza efektywnego odciągania pokarmu (ssanie głębokie, wolne). Dodatkowo laktator zawiera Calmę, rozwiązanie, które nie zaburza odruchu ssania. Dziecko dzięki temu pozostaje przez cały czas spokojne. Lejek można dobrać wielkościowo odpowiednio do brodawki.
 3. Philips Avent Laktator Elektryczny SCF332
  Philips Avent Laktator Elektryczny SCF332
  Sprawdź najniższą cenę
  Laktator, który wyróżnia się wyjątkową konstrukcją. Mleko z piersi trafia wprost do butelki i to niezależnie od przyjętej pozycji ciała. Po włączeniu urządzenie przechodzi w tryb delikatnej stymulacji, która ma na celu uruchomienie wypływu pokarmu. Potem do wyboru są trzy ustawienia odciągania pokarmu. Wchodząca w skład zestawu nakładka masująca jest miła i ciepła w dotyku.
 4. Canpol babies laktator elektryczny EasyStart
  Canpol babies laktator elektryczny EasyStart
  Sprawdź najniższą cenę

  Nowoczesny laktator, który za sprawą dwufazowości wspomaga i reguluje wypływ pokarmu, a przy okazji chroni pierś przed zastojami mleka. Tryb rozruchu naśladuje naturalne, szybkie ssanie dziecka, a więc I fazę ssania. Potem następuje mocniejsze, głębokie ssanie – II faza. Urządzenie pracuje bardzo cicho. Jest w pełni kompatybilne z innymi akcesoriami do karmienia dziecka czy przechowywania pokarmu, Za sprawą wchodzącego w skład zestawu adaptora pokarm można odciągać do butelek różnego rodzaju.
 5. Lansinoh Elektryczny Laktator Na Dwie Piersi
  Lansinoh Elektryczny Laktator Na Dwie Piersi
  Sprawdź najniższą cenę
  Urządzenie, które może być stosowane jako laktator pojedynczy lub podwójny. Posiada dwie oddzielne fazy odciągania mleka z piersi (faza I let-down i faza II expression). Działa z zasilaczem sieciowym oraz na baterie (6 baterii AA). W skład zestawu wchodzi dodatkowo poduszka ComfortFit idealnie dopasowana do piersi. Laktator jest bardzo poręczny i lekki. Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD doskonale sprawdza się nawet przy niezbyt jasnym oświetleniu.
 6. Laktator elektryczny Neno Angelo
  Laktator elektryczny Neno Angelo
  Sprawdź aktualną cenę
  Neno Angelo to bezprzewodowy laktator elektroniczny stworzony dla kobiet aktywnych, który powstał na bazie bestsellerowego modelu neno Uno, który bardzo szybko po premierze zniknął z pólek sklepowych. To co wyróżnia neno Angelo to 3 fazy, niespotykane w tradycyjnych laktatorach które idealnie odwzorowują naturalny rytm ssania dziecka. W każdym trybie mamy możliwość wyboru aż 9 poziomów mocy ssania. Dzięki temu jesteśmy w stanie spersonalizować ustawienia według własnych potrzeb. Dzięki wbudowanej lampce LED każda mama może teraz łatwo i wygodnie odciągać mleko bez konieczności włączania światła, dzięki czemu korzystanie z laktatora jest łatwe i wygodne nawet w nocy.
  Warto wiedzieć, że cały cykl trwa tylko 30 minut. Po zakończeniu cyklu, laktator wyłącza się automatycznie. Laktator Neno Angelo jest lekki, przenośny i ergonomiczny.
 7. Laktator Neno due
  Laktator Neno due
  Sprawdź aktualną cenę
  Neno due to bezprzewodowy, podwójny laktator elektroniczny, który pozwala odprowadzać mleko z dwóch piersi w tym samym czasie w bardzo szybkim tempie, jednak ze specjalną technologią, która nie powoduje bólu i dyskomfortu. Dzięki temu cały proces trwa znacznie mniej czasu, niż w przypadku zastosowania pojedynczego laktatora. Dla zachowania prawidłowej higieny laktatora, nfirma neno oferuje w bardzo przystępnych cenach wszystkie części wymienne co jest dodatkowym atutem tej marki. Lejki w laktatorach neno zostały wyprodukowane ze specjalnego japońskiego sylikonu co powoduje że są bardzo miękkie i elastyczne, co przekłada się na komfort bezbolesnego odciągania pokarmu.

Jaki laktator elektryczny kupić?

Wybór laktatorów w sklepach jest spory. Dlatego wiele przyszłych mam ma spory problem z wyborem odpowiedniego modelu. Do wyboru są przede wszystkim laktatory ręczne i elektryczne. Te drugie, jak sama nazwa wskazuje, działają na prąd, baterie lub akumulator. Czym należy kierować się przy zakupie laktatora elektrycznego?

 • Prędkość działania – każdy laktator ma swoją własną prędkość ssania. Gdy urządzenie będzie intensywnie użytkowane i czas ma spore znaczenie, warto sprawdzić przed zakupem ten parametr. Tańsze laktatory mają na ogół niższą moc. Czasami ilość ssań na minutę nie przekracza 12. Są to urządzenia mało wydajne, ale sprawdzają się, gdy laktator elektryczny jest użytkowany okazjonalnie. Na co dzień lepsze będą modele o częstotliwości ssań do 50-60 na minutę.
 • Wyposażenie dodatkowe – najczęściej na wyposażenie dodatkowe składają się wkładki laktacyjne i podstawki do przechowywania urządzenia. Nie zawsze są to jednak elementy niezbędne i potrzebne przyszłej matce.
 • Regulacja mocy – dobrej jakości laktatory elektryczne posiadają możliwość regulacji mocy. Najczęściej spotkać się można przy tym z dwoma typami regulacji. Są to regulacja ssania, a więc siły, z którą urządzenie pompuje mleko oraz regulacja prędkości. W tym drugim przypadku ustawia się prędkość ssania. Są to parametry, które w praktyce wpływają na stymulację wypływu mleka. Dla wielu kobiet najwyższe ustawienia są bolesne.
 • Metoda działania – do wyboru są laktatory elektryczne pojedyncze i podwójne. Laktatory pojedyncze odciągają pokarm z jednej piersi, a podwójne z obu piersi jednocześnie. W tym drugim przypadku znacznemu skróceniu ulega więc czas odciągania mleka. Można też uzyskać większą ilość pokarmu. Wybrane laktatory podwójne mogą być użytkowane również jako laktatory pojedyncze. Posiadają bowiem dwie oddzielne fazy odciągania pokarmu. Sprawdzają się wówczas, gdy potrzeba odciągania pokarmu z piersi zachodzi często np. kilka razy w tygodniu.

Czy warto kupić laktator elektryczny?

Wiele kobiet nie wie czy zakup laktatora elektrycznego to dobry pomysł. Tymczasem jest to urządzenie, w które powinna zaopatrzyć się każda przyszła mama, zwłaszcza wówczas, gdy w szpitalu nie ma możliwości jego wypożyczenia. Są bowiem sytuacje, gdy laktator okazuje się być wręcz konieczny.

Elektryczny laktator wykorzystywany jest do ściągania z piersi nadmiaru nagromadzonego w nich pokarmu. Taki odciągacz przydatny bywa przede wszystkim w pierwszych dniach karmienia malucha piersią przy nawale mlecznym. Urządzenie tego rodzaju przydaje się również matkom, które są na co dzień aktywne i często wychodzą z domu na dłużej. Ściągnięty dzięki laktatorowi elektrycznemu z piersi pokarm można bowiem przechowywać w lodówce i w razie potrzeby podać dziecku. Model zasilany bateriami, akumulatorkami lub z sieci elektrycznej jest o wiele wygodniejszy w codziennym użytkowaniu niż laktator ręczny. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze można mieć go zawsze przy sobie.

Popularni producenci laktatorów elektrycznych