Podgrzewacz do butelek to niepozorne, niewielkich rozmiarów urządzenie, które jak sama nazwa wskazuje, służy do podgrzewania. Na ogół ogrzewa się nim wodę, która potrzebna jest do przygotowania dla dziecka mleka. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo specjalną regulację pozwalającą na umieszczenie w środku np. słoika z jedzeniem. Inne z kolei nie tylko ogrzewają, ale i rozmrażają czy mają funkcję sterylizatora. Coraz częściej są to urządzenia naprawdę wielofunkcyjne.

Ranking podgrzewaczy do butelek

 1. LOVI Podgrzewacz do butelek 4w1
  LOVI Podgrzewacz do butelek 4w1
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny podgrzewacz, który łączy w sobie aż cztery funkcje – równomiernie i szybko podgrzewa pokarm, rozmraża go, utrzymuje do 10 godzin stałą temperaturę i wyparza butelki. Dzięki czytelnemu wyświetlaczowi jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Posiada funkcję automatycznego wyłączania w przypadku braku wody oraz skrócenia i schowania kabla.
 2. Philips Avent Scf355/00
  Philips Avent Scf355/00
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny podgrzewacz, który jest w stanie ogrzać mleko w ilości 150 ml w zaledwie 3 minuty. To urządzenie proste w obsłudze, z dodatkową funkcją rozmrażania.  Jest zgodne ze wszystkimi pojemnikami oraz butelkami Philips Avent. Pozwala na równomierne i szybkie podgrzewanie mleka i jedzenia dla dzieci oraz utrzymania go w określonej temperaturze przez długi czas. Pozostaje przy tym urządzeniem bezpiecznym w użyciu.
 3. Philips Avent 3W1 SCF284/03
  Philips Avent 3W1 SCF284/03
  Sprawdź aktualną cenę

  To w zasadzie elektryczny sterylizator parowy 3w1, który nie zajmuje zbyt wiele miejsca w kuchni. Skutecznie sterylizuje przedmioty różnej wielkości. Jest w stanie skutecznie zwalczyć aż 99.9% groźnych zarazków i to w zaledwie 6 minut. Mieści się w nim jednocześnie sześć butelek Philips Avent. Co więcej, sterylizator utrzymuje sterylność laktatorów i butelek nawet przez 24 godziny, ale bez otwierania pokrywki. Jest to urządzenie proste w obsłudze, które łatwo można utrzymać w czystości.
 4. Philips Avent SCF281/02
  Philips Avent SCF281/02
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny, mikrofalowy sterylizator parowy, który jednocześnie sterylizuje cztery butelki czy inne przedmioty z serii Philips Avent. W ciągu zaledwie 2 minut zabija 99.9% zarazków. Ponadto pasuje do zdecydowanej większości mikrofalówek obecnych na rynku. Jeśli sterylizator jest zamknięty utrzymuje stan sterylności aż do 24 godzin. Z uwagi na lekką konstrukcję i niewielkie wymiary zaliczyć go można do urządzeń mobilnych, które sprawdzają się podczas różnego rodzaju wyjazdów.
 5. Podgrzewacz Do Butelek Tommee Tippee Elektryczny
  Podgrzewacz Do Butelek Tommee Tippee Elektryczny
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielki, podręczny podgrzewacz do butelek i słoiczków z jedzeniem. Jest niezwykle skuteczny w działaniu, bo na podgrzanie  pokarm potrzeba mu jedynie czterech minut. Wyposażony jest w łatwe w obsłudze pokrętło regulacji temperatury, co pozwala na dopasowanie ciepła mleka czy jedzenia do swoich preferencji i upodobań dziecka. Z uwagi na niewielką wagę i wymiary świetnie sprawdza się także poza domem.

Jaki podgrzewacz do butelek kupić?

Obecnie wielu rodziców nie potrafi już sobie wyobrazić codziennego funkcjonowania bez podgrzewacza do butelek. Rzeczywiście jest to gadżet, który znacznie ułatwia proces karmienia malucha. Czym jednak należy  kierować się podczas jego zakupu?

 • Rodzaj – najpopularniejsze są podgrzewacze standardowe, które podgrzewają mleko i pokarm za pomocą pary wodnej. Mogą się różnić między sobą wielkością czy parametrami dodatkowymi. Dla osób, które często podróżują przeznaczone są modele turystyczne.  Mogą być one ładowane przez gniazdko zapalniczki samochodowej, ale sporą popularnością cieszą się także modele żelowe, które nagrzewają się same za sprawą procesu krystalizacji żelu. Jednak już część podgrzewaczy standardowych posiada dodatkowo poza kablem zasilacz czy wejście do gniazda zapalniczki samochodowej. Ciekawym rozwiązaniem są też urządzenia wielofunkcyjne, które nie tylko podgrzewają butelki, ale i je sterylizują itd.
 • Wielkość – od wielkości podgrzewacza zależy jego funkcjonalność. Większość modeli jest uniwersalna i pozwala na podgrzewanie butelek o zróżnicowanej wielkości i kształtach. Są jednak i podgrzewacze przeznaczone jedynie do jednego typu butelek.
 • Moc – moc w tym przypadku waha się od 50 do nawet 350W. Jeśli urządzenie ma być używane przez cały czas, warto postawić na model ekonomiczny z termostatem.
 • Zakres temperatury oraz czas podgrzewania – od tych parametrów zależy funkcjonalność podgrzewacza. Najlepsze modele na rynku pozwalają na podgrzewanie w zakresie temperaturowym od 1 do 100 stopni Celsjusza. Różne rodzaje jedzenia wymagają bowiem różnej temperatury. Ciekawie prezentują się modele z inteligentną regulacją temperatury, a więc termostatem.
 • Funkcje i akcesoria dodatkowe – nowoczesne podgrzewacze posiadają wiele funkcji dodatkowych. Najważniejsza z nich dotyczy utrzymywania temperatury, która obecnie jest w zasadzie standardem. Poza tym zastosowanie znajdują inteligentne podgrzewanie, funkcja sterylizacji czy automatyczny wyłącznik. Z kolei akcesoria, które dołączane są najczęściej do podgrzewaczy to miseczki, łyżeczki czy koszyczki różnego rodzaju.

Czy warto kupić podgrzewacz do butelek?

Podgrzewacz do butelek to urządzenie, bez którego wielu młodych rodziców nie wyobraża sobie codziennej opieki nad małym dzieckiem. Dzięki niemu można wygodnie i szybko podgrzać pokarm, sok czy mleko dla swojego dziecka i to nie tylko w butelce, ale i słoiczku czy miseczce.

Podgrzewacz w sposób równomierny ogrzewa jedzenie i napoje, a przy tym na ogół również i utrzymuje ich temperaturę. Co więcej, jedzenie na skutek podgrzewania wcale nie traci swoich właściwości odżywczych. Tym samym rodzice nie muszą się już martwić o to, czy posiłek jest zbyt ciepły lub zimny. Zawartość butelek i słoiczków jest w tym przypadku podgrzewana za pomocą pary wodnej.

Co więcej, nowoczesne podgrzewacze są coraz częściej urządzeniami wielofunkcyjnymi, które służą nie tylko do podgrzewania  butelek z mlekiem. Wiele z nich pełni jednocześnie funkcję sterylizatora. Najbardziej rozbudowane urządzenia pozwalają na rozmrażanie jedzenia, gotowanie na parze warzyw i owoców, miksowanie itd. Są to jednak i urządzenia nieco droższe niż modele podstawowe.

Popularni producenci podgrzewaczy do butelek

Sklepy z podgrzewaczami do butelek warte uwagi