Listwa zasilająca antyprzepięciowa na pierwszy rzut oka przypomina klasyczną listwę z gniazdkami. Jednak posiada szereg różnego rodzaju zabezpieczeń, które pozwalają na szybkie odcięcie zasilania przy wykryciu niebezpiecznego dla urządzeń elektrycznych skoku napięcia. Listwa zasilająca tego typu posiada na ogół 5 gniazd lub nawet 6, ale może być ich o wiele więcej. Najprostsze modele wyposażone są w zestaw bezpieczników topikowych, które są podstawową ochroną antyprzepięciową. Poznaj nasz ranking najlepszych listew zasilających.

Najlepsze listwy zasilające antyprzepięciowe – ranking

Dobra listwa przeciwprzepięciowa przydaje się w każdym domu i biurze. To do niej warto podpiąć cenne sprzęty RTV i AGD, takie jak komputer, telewizor czy kino domowe. Dzięki temu możemy spać spokojnie, gdy za oknem szaleje burza. Jednak jaka jest najlepsza listwa antyprzepięciowa? Przedstawiamy ranking opracowany na podstawie opinii internautów. 

 1. Listwa antyprzepięciowa Armac Z5

  Listwa antyprzepięciowa Armac Z5

  Sprawdź aktualną cenę
  Pierwsze miejsce trafia do Armac Z5! Ma 5 gniazd sieciowych z uziemieniem wyposażonych w system Child Protection. Bezpiecznik automatyczny o charakterystyce zwłocznej 10A/250V umożliwia ponowne załączenie zasilania w momencie, gdy przyczyna zwarcia bądź przeciążenia sieci zostanie usunięta. Listwa posiada wysokiej klasy warystor, który zapewnia błyskawiczne działanie – poniżej 25 nanosekund.

 2. Brennenstuhl listwa Super Solid

  Brennenstuhl listwa Super Solid

  Sprawdź aktualną cenę
  Szukając odpowiedniej listwy, warto zainteresować się także produktem Brennenstuhl Super Solid. To listwa z zabezpieczeniem przepięciowym. Składa się z 5 gniazd i dwubiegunowego wyłącznika bezpieczeństwa. Posiada więc zabezpieczenie przed dziećmi. Wyposażona jest w ochronę przed przypadkowym dotykiem oraz lampkę kontroli funkcji. Maksymalne dopuszczalne obciążenie tej listwy zasilającej przeciwprzepięciowej wynosi 3500 W, a przewód ma długość 2,5 metra.

 3. Tracer listwa zasilająca PowerGear przeciwprzepięciowa 5 gniazd

  Tracer listwa zasilająca PowerGear przeciwprzepięciowa 5 gniazd

  Sprawdź aktualną cenę
  Listwa Tracer PowerGear przeciwprzepięciowa 5 gniazd 1.5 m czarna tralis46843 wyróżnia się specjalnym systemem blokad mechanicznych. Dzięki niemu dziecko pozostaje bezpieczne w momencie kontaktu z przewodem fazowym. Obudowa stworzona jest z niepalnego tworzywa. Kabel zasilający ma długość 3 metrów.

 4. Listwa HSK DATA ACAR ECO PLUS przeciwprzepięciowa (zASHSKLIS0050)

  Listwa HSK DATA ACAR ECO PLUS przeciwprzepięciowa (zASHSKLIS0050)
  Sprawdź aktualną cenę
  Do najlepszych listew zasilających z pewnością można zaliczyć ten nowoczesny model z dwoma niezależnymi od siebie gniazdami pozwalającymi na podłączenie urządzeń wymagających ciągłego zasilania. Skutecznie zmniejsza pobór energii w  urządzeniach związanych z gniazdem MASTER. Przy okazji zapewnia im zasilanie przez cały czas. Wszystkie gniazda zastosowane w listwie posiadają blokady bezpieczeństwa. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto system porządkowania przewodów. Całość utrzymana jest w czarnej kolorystyce.

 5. Listwa zasilająca antyprzepięciowa Brennenstuhl Secure-Tec 15.000 A (1159541376)

  Listwa zasilająca antyprzepięciowa Brennenstuhl Secure-Tec 15.000 A (1159541376)
  Sprawdź aktualną cenę
  Inną propozycją w rankingu listew przeciwprzepięciowych jest ta oto funkcjonalna listwa zasilająca z blokadą przed dziećmi, podświetlanym włącznikiem oraz sześcioma gniazdami. Posiada uniwersalną, czarną kolorystykę. Długość przewód zasilającego to 3 metry, natomiast długość samej listwy to 45 cm. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i wyposażony w filtr przeciwprzepięciowy.

 6. Listwa zasilająca HSK Data P7 3M (ACAR P7-3M-SZARY)

  Listwa zasilająca HSK Data zasilajca P7 3M (ACAR P7-3M-SzARY)
  Sprawdź aktualną cenę
  Kolejna, jedna z najlepszych listew przeciwprzepięciowych, do której podłączyć można nawet siedem urządzeń. Do dyspozycji jest pięć gniazd z bolcem oraz dwa gniazdka płaskie. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczny bezpiecznik oraz podświetlany wyłącznik. Listwa posiada przewód zasilający o długości 3 m oraz specjalne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Całość utrzymana jest w stonowanej, szarej kolorystyce, która pasuje do zdecydowanej większości aranżacji.

 7. Listwa zasilająca antyprzepięciowa Ever T/Lz05-HOM019/0000

  Listwa zasilająca antyprzepięciowa Ever T/Lz05-HOM019/0000
  Sprawdź aktualną cenę

  Listwa przeciwprzepięciowo-filtrująca w kolorze białym. Posiada osiem gniazd sieciowych z uziemieniem z systemem CHILD PROTECTION, który uniemożliwia dzieciom dostęp do elementów pod napięciem. Za sprawą wbudowanego filtru EMI/RFI skutecznie eliminuje zakłócenia różnego rodzaju. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto wskaźnik działania ochrony przeciwprzepięciowej w postaci diody LED i automatyczny bezpiecznik. Listwę zamontować można łatwo w pozycji pionowej. Udzielana jest na nią pięcioletnia gwarancja producenta.

 8. ACAR SMART – listwa przeciwprzepięciowa

  ACAR SMART - listwa przeciwprzepięciowa
  Sprawdź aktualną cenę
  W rankingu top produktów musi znaleźć się również ta efektowna wizualnie listwa zasilająca chroniąca przed negatywnymi skutkami wyładowań atmosferycznych czy przepięć w sieci elektrycznej. Listwa została wyposażona w dwa niezależne od siebie wyłączniki. Oferuje łącznie sześć gniazd sieciowych z uziemieniem. Posiada niepalną obudowę wysokiej jakości oraz ergonomiczną konstrukcję. Sznur sieciowy w tym przypadku poprowadzić można na trzy różne sposoby. Całość dostępna jest w sprzedaży w dwóch wariantach kolorystycznych do wyboru – szarym i czarnym. Długość kabla to 1,5 lub 3 metry.

Jaką listwę zasilającą kupić?

Często przy okazji zakupu sprzętu elektronicznego zapomina się o listwach zasilających. Tymczasem w praktyce ich stosowanie ma wiele zalet i nie mowa w tym przypadku jedynie o zwiększeniu liczby gniazd elektrycznych. Jednak jaką listwę antyprzepięciową wybrać? Podpowiadamy, czym sugerować się przy zakupie:

 • Rodzaj zabezpieczenia – najprostsze modele na rynku posiadają zestaw bezpieczników topikowych. Te nie chronią zbyt dobrze przed przepięciem. Lepszym rozwiązaniem są listwy z warystorem, które absorbują energię i odłączają w razie potrzeby urządzenie. Najbardziej rozbudowane modele posiadają dodatkowo także diody transilowe, które zapewniają jeszcze szybszy czas reakcji.
 • Filtry – filtry RFI/EMI skutecznie tłumią zakłócenia powodowane przez fale radiowe czy elektromagnetyczne. Z kolei filtry przeciwprzepięciowe chronią w czasie burzy przed skokami napięcia.
 • Liczba gniazd – ilość gniazd w tym przypadku bywa mocno zróżnicowana. Na ogół jest ich 5-6.  Ciekawie prezentują się modele dwurzędowe. Warto się tutaj kierować swoimi indywidualnymi potrzebami.
 • Rodzaj wtyczki – zastanawiając się, jaką listwę zasilającą wybrać, zwróć także uwagę na wtyczkę. Wtyczki kątowe mogą być kłopotliwe, bo jeśli wystąpi potrzeba podłączenia do gniazda zasilającego kilku wtyczek, mogą one zasłaniać część gniazda i wzajemnie sobie przeszkadzać.
 • Czas reakcji – parametr ten określa, ile czasu dana listwa potrzebuje do odcięcia prądu. Maksymalna wartość to 25 nanosekund. Im szybciej, tym taki model możemy postawić wyżej w rankingu listew przeciwprzepięciowych.
 • Maksymalne obciążenie listwy – to parametr bardzo istotny przede wszystkim wtedy, gdy do listwy podłączonych jest kilka różnego rodzaju urządzeń. Wartość podawana jest w warach i im osiąga wyższy poziom, tym mocniejsze urządzenia można do listwy podłączyć w tym samym czasie.
 • Funkcje dodatkowe – ciekawym rozwiązaniem jest tryb energooszczędny, w przypadku którego listwa zabezpieczająca odłącza od sieci urządzenia znajdujące się aktualnie w czasie czuwania. Z kolei funkcja Children Protect nie pozwala na włożenie przez dziecko palców do gniazdka. Wiele wysokiej jakości listew antyprzepięciowych wyposażonych jest w specjalny system blokad mechanicznych. Przydany bywa też uchwyt. Dzięki niemu możemy umieścić listwę w mniej oczywistym miejscu niż zwykle.
 • Kolorystyka – to element w zasadzie drugorzędny. Zdecydowana większość listew zasilających na rynku jest biała lub czarna.

Dlaczego warto kupić dobrą listwę antyprzepięciową?

Listwa zasilająca antyprzepięciowa to element często niedoceniany. Tymczasem przyda się w niemal każdym gospodarstwie domowym. Podłącza się bowiem do niego urządzenia droższe i bardziej zaawansowane – telewizory, komputery czy sprzęt audio. Listwa tego rodzaju skutecznie chroni cenny sprzęt w razie napięcia w sieci elektrycznej czy w razie burzy. Pozwala więc wielokrotnie spać spokojnie.

Nowoczesne listwy antyprzepięciowe to urządzenia o wysokiej wydajności. Wielokrotnie podpiąć można do nich jednocześnie kilka urządzeń elektrycznych o dużej mocy bez obaw o ich funkcjonowanie. W domach, w których mieszkają małe dzieci, sprawdzają się listwy z funkcją Children Protect. To rozwiązanie pozwala chronić maluchy przed włożeniem do gniazdka palców czy przedmiotów różnego rodzaju.

Listwy zasilające nie muszą być też mało atrakcyjne pod względem wizualnym. Obecnie wybór na rynku jest spory. Ciekawie prezentują się modele w kolorze czarnym czy dwurzędowe, które posiadają dwa rzędy gniazdek elektrycznych.

Pamiętajmy, aby nie mylić listwy antyprzepięciowej i listwy filtrującej. Ta druga to nic innego, jak lepszej jakości przedłużacz. Odłącza zasilanie jedynie w przypadku wykrycia wady podłączonego urządzenia. Z kolei listwy antyprzepięciowe robią to w momencie wykrycia wszelkich zakłóceń, w tym skoków napięcia, przez co chronią urządzenia.

Popularni producenci listew zasilających

 • Acar
 • Lestar
 • Esperanza
 • Brennenstuhl

Podsumowanie rankingu listew zasilających

Jaką listwę antyprzepięciową wybrać? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, ile urządzeń chcemy do niej podpiąć i na jakich funkcjach dodatkowych nam zależy. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że rozbudowane i zaawansowane listwy przepięciowe będą droższe. Mamy nadzieję, że nasz ranking pozwolił poznać najlepsze listwy antyprzepięciowe i wybrać wstępnie pasujące modele. W sieci dostępne są także recenzje i testy listew, które pomogą w ostatecznej decyzji dotyczącej tego, co kupić.