Dłuższe przechowywanie produktów spożywczych bez lodówki byłoby bardzo utrudnione. To właśnie to urządzenie zachowuje żywność w świeżości. Przechowuje się w  im nabiał, wędliny, warzywa i owoce, a w gorące dni także napoje. Nowoczesne lodówki coraz częściej wykorzystują bardzo ciekawe technologie, które są nieocenione w codziennym użytkowaniu. Okazuje się, że wysokiej klasy modele zakupić można już za mniej niż 3000 złotych. Wcale więc nie trzeba na lodówkę wydawać fortuny.

Najlepsza lodówka do 3000 złotych – ranking

Z pewnością sporo osób na etapie wyposażania swojego domu czy mieszkania staje przed dylematem  – jaką lodówkę do 3000 złotych kupić? Na szczęście mając do dyspozycji taką sumę pieniędzy zakupić można całkiem niezły sprzęt do kuchni. Tak powstał nasz ranking lodówek do 3000 złotych. Prezentujemy w nim modele lodówek w tej cenie, które spotkały się z największym uznaniem ze strony internautów. Zapraszamy do lektury.

 1. Lodówka Samsung Bespoke RB38A6B2E22

  Lodówka Samsung Bespoke RB38A6B2E22
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy lodówka Samsung, która na pewno spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Można ją bowiem dopasować do swoich potrzeb – spersonalizować. Zapewnia skuteczne chłodzenie, a więc znajdująca się w środku żywność przez długi czas zachowa swoją świeżość. Nowoczesny kompresor Digital Inverter sprawia, że urządzenie jest efektywne, energooszczędne i niezawodne zarazem. Producent udziela na sprzęt aż 10 lat gwarancji.

 2. Lodówka Siemens iQ300 KG49NXXEA

  Lodówka Siemens iQ300 KG49NXXEA
  Sprawdź aktualną cenę

  Pojemna lodówka Samsung o szerokości zaledwie 70 cm. Funkcja noFrost pozwala zapomnieć o ręcznym rozmrażaniu lodówki. Równomierny obiec suchego powietrza skuteczne zapobiega tworzeniu się lodu wewnątrz urządzenia. Zastosowane w tym przypadku szklane półki można bez problemu wysunąć do połowy na specjalnych profilowanych szynach. Dodatkowo lodówka wykorzystuje innowacyjny system multiAirflow. W ten sposób żywność dłużej pozostaje świeża.

 3. Lodówka Whirlpool W4D7 XC2

  Lodówka Whirlpool W4D7 XC2
  Sprawdź aktualną cenę

  Energooszczędna lodówka renomowanej marki o pojemności 402 litrów netto łącznie. Technologia Total No Frost sprawia, że nie wymaga ona regularnego rozmrażania, co jest rozwiązaniem bardzo wygodnym. Kompresor inwerterowy zapewnia urządzeniu długą żywotność. Producent udziela na niego zresztą aż 20 lat gwarancji. Atutem lodówki jest także efektowne oświetlenie ledowe.

 4. Lodówka Bosch XXL VitaFresh KGV58VLEAS

  Lodówka Bosch XXL VitaFresh KGV58VLEAS
  Sprawdź aktualną cenę

  Dość spora lodówka niemieckiej marki Bosch z szufladą VitaFresh. Idealnie nadaje się do przechowywania owoców  i warzyw. Dzięki temu zachowują one przez długi czas  świeżość. To sprzęt energooszczędny i prosty w obsłudze. Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni. Sama lodówka ma 70 cm szerokości, ale mimo to jest niezwykle pojemna. To dobry wybór do nieco mniejszych mieszkań, gdzie nie można sobie pozwolić na zakup największego sprzętu AGD.

 5. Lodówka LG V+ ThinQ GBB72MCDMN

  Lodówka LG V+ ThinQ GBB72MCDMN
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości lodówka LG wykorzystująca technologię NatureFRESH. Zachowuje produkty spożywcze przez długi czas w świeżości. Inwerterowa sprężarka liniowa obniża ewentualne wahania temperatury. Sprzęt zapewnia przez 24 godziny równomierne chłodzenie. Opcja FRESHBalancer zachowuje z kolei wilgoć na odpowiednim poziomie w zależności od wybranego trybu. FRESHConverter zapewnia idealne warunki dla warzyw, ryb czy mięs. Specjalna półka na wino mieści aż 5 butelek.

Jaką lodówkę do 3000 zł kupić?

W cenie do 3000 złotych można zakupić wiele ciekawych modeli lodówek wolnostojących i przeznaczonych pod zabudowę. Wystarczy na starcie dobrze określić swoje potrzeby i oczekiwania. Na jaki sprzęt zatem postawić? Czym trzeba się w tym przypadku kierować?

 • Klasa energetyczna – to parametr, który w przypadku sprzętu AGD ma zawsze bardzo duże znaczenie. Klasa energetyczna określa zużycie energii w ciągu roku przez dany sprzęt np. lodówkę. Najlepsze pod tym względem urządzenia nie generują zbyt dużych rachunków za energię elektryczną. To właśnie na nie warto stawiać. Unikać należy sprzętu mało energooszczędnego, bo oznacza on wysokie koszty eksploatacyjne.
 • Rodzaj  – wymienić tutaj należy lodówki przeznaczone pod zabudowę i modele wolnostojące. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jeśli mowa o lodówkach to w tym przypadku królują raczej urządzenia wolnsotojące.
 • Pojemność – to parametr, który przy wyborze lodówki do 3000 złotych ma bardzo duże znaczenie. W tym przypadku sporo zależy od miejsca, które na urządzenie można przeznaczyć i od liczby domowników. Standardowe lodówki w większości przypadków mają pojemność od 350 d nawet 450 litrów. Liczy się to poprzez dodanie do siebie litrażu części mrożącej oraz części chłodzącej. Są jednak i lodówki mniejsze o pojemności, która nie przekracza nawet 100 litrów. Każdy znajdzie model idealny dla siebie.
 • Wyposażenie  i funkcjonalność   – to niewątpliwie czynniki, które podczas zakupu lodówki do 3000 zł powinny mieć duże znaczenie. Należy się tutaj kierować przede wszystkim swoimi potrzebami. Warto zwrócić uwagę na rodzaj półek, które znajdują się w lodówce. Mogą być one szklane lub wykonane z tworzywa sztucznego. Często mają funkcję regulacji, co jest dość istotne. Przy okazji dobrze jest sprawdzić wielkość szuflad, w których często przechowywane są większe produkty spożywcze. Niektóre lodówki dostępne na rynku mają specjalne komory do długoterminowego przechowywania żywności. Panuje w nich stała wilgotność – owoce i warzywa zachowują dzięki temu świeżość przez dłuższy czas. Standardem staje się też powłoka antybakteryjna zabijająca bakterie.

Czy warto kupić lodówkę do 3000 złotych?

Trudno jest sobie dzisiaj wyobrazić jakiekolwiek gospodarstwo domowe bez lodówki. To właśnie to urządzenie chroni żywność i napoje przed szybkim zepsuciem. To sprzęt trwały, ale i tak raz na kilka lat trzeba kupić nowy model. Na szczęście 3000 złotych to kwota wystarczająca, aby nabyć lodówkę wysokiej jakości.

Przy wyborze konkretnego modelu na pewno trzeba kierować się klasą energetyczną sprzętu. Lodówka zazwyczaj działa przez 24 godziny. Dlatego jej zużycie energii w dużej mierze przekłada się na rachunki za prąd. Najlepsze modele pozwalają zaoszczędzić w skali roku nawet i kilkaset złotych. Podstawą jest dzisiaj także funkcja automatycznego odszraniania znana zazwyczaj pod nazwą no frost. Jej sekret tkwi w parowniku, który znajduje się w zamrażalniku.

Dobrej klasy lodówki nie generują w czasie działania zbyt dużego hałasu. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w nocy. W cenie do 3000 złotych nabyć można sprzęt, który nie jest głośniejszy niż 40 dB. To naprawdę niezła wartość.

Popularni producenci lodówek do 3000 zł

 • Samsung
 • Siemens
 • Bosch
 • LG

Podsumowanie rankingu lodówek do 3000 złotych

Lodówka to sprzęt AGD, który musi się znaleźć w każdym gospodarstwie domowym. Nie znaleziono do tej pory lepszego sposobu na przedłużenie świeżości i trwałości produktów spożywczych. Co jakiś czas ten sprzęt jednak się psuje i trzeba nabyć nowy. Wystarczy jednak 3000 złotych, aby zakupić lodówkę naprawdę wysokiej jakości. Wybór w tym zakresie w sklepach jest duży. W podjęciu ostatecznej decyzji na pewno nieco pomoże przygotowany przez nas na podstawie opinii internautów ranking lodówek do 3000 złotych.