Lodówka turystyczna to niewielkie urządzenie, które pozwala przez kilka godzin utrzymać jedzenie w świeżości. Korzysta się z niego przede wszystkim podczas różnego rodzaju biwaków i kempingów, ale nie tylko. Lodówki turystyczne nieocenione są przede wszystkim latem. Przechowuje się w nich świeże owoce i warzywa, wędliny, masło czy gotowe już potrawy. Niektóre modele są w stanie przez naprawdę długi czas utrzymywać daną temperaturę, a inne posiadają dodatkowo funkcję podgrzewania.

Ranking lodówek turystycznych

 1. Teesa Lodówka turystyczna z Funkcją Zasilania Gazem 42L
  Teesa Lodówka turystyczna z Funkcją Zasilania Gazem 42L
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonana lodówka turystyczna z możliwością zasilania sieciowego, z gniazdka zapalniczki samochodowej bądź z butli gazowej. Posiada pojemność aż 42 litrów i schładza produkty do temperatury 5-10 stopni Celsjusza. Jest łatwa w transporcie dzięki uchwytom zamontowanym na bocznych ściankach. Lodówka cechuje się przy tym wysoką jakością wykonania i znaczną szczelnością. Wazy 18 kg.
 2. Lodówka turystyczna Camry Cr 8061 45L
  Lodówka turystyczna Camry Cr 8061 45L
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna lodówka turystyczna z dużą komorą chłodzącą o pojemności 45 l. Zamykana jest na wygodne zatrzaski. Utrzymuje temperaturę o 20 stopni Celsjusza niższą niż temperatura otoczenia. Wszystko to dzięki zastosowaniu specjalnej izolacji termicznej. Podłączyć można ją do sieci elektrycznej lub do samochodowego gniazdka zapalniczki. Wyposażona jest w rączkę do przenoszenia. Po zamknięciu ma formę wygodnej walizki, która nie sprawia żadnego problemu w transporcie.
 3. Lodówka turystyczna Sencor SCM2025
  Lodówka turystyczna Sencor SCM2025
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielka lodówka turystyczna o pojemności 20 l, odpowiednia do użytku domowego i samochodowego. Posiada wysokiej jakości izolację oraz zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora. Funkcja ABS w razie potrzeby automatycznie wyłącza lodówkę. Tryb ECO sprawia, że urządzenie po osiągnięciu 12 stopni Celsjusza samodzielnie się wyłącza (opcja dostępna przy zasilaniu sieciowym). Model ten posiada zdejmowane wieko, wygodny schowek na przewód zasilający i system bezpiecznego zamknięcia. Ciekawym rozwiązaniem jest również podwójny system wentylacji.
 4. Lodówka turystyczna Eldom Tl100N
  Lodówka turystyczna Eldom Tl100N
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej jakości lodówka turystyczna ze zintegrowaną funkcją chłodzenia oraz podgrzewania. Wszystko to dzięki zastosowaniu półprzewodnika (ogniwa Peltiera) bez wykorzystania kriogeniki czy sprężarki. Umożliwia chłodzenie produktów spożywczych do temperatury do 15 stopni poniżej temperatury otoczenia bądź ich podgrzewanie do 50 stopni Celsjusza. Model ten wyróżnia się niewielką wagą  i kompaktową formą. Posiada wygodny uchwyt do przenoszenia oraz pojemność 25 litrów. Zasilane może być z gniazdka elektrycznego bądź gniazdka samochodowego.
 5. Lodówka turystyczna Ravanson CS 24S (12V)
  Lodówka turystyczna Ravanson CS 24S (12V)
  Sprawdź aktualną cenę
  Lodówka turystyczna o pojemności 24 l oraz mocy 55W. Posiada funkcję chłodzenia do 20 stopni Celsjusza poniżej aktualnej temperatury otoczenia. Zasilana jest z ładowarki samochodowej.  Ciekawym rozwiązaniem jest w tym przypadku podwójny wentylator umieszczony w pokrywie i styropian zastosowany jako izolator. Obudowa wykonana jest z kolei z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Jaką lodówkę turystyczną kupić?

Lodówki turystyczne to urządzenia przydatne nie tylko podczas różnego rodzaju wyjazdów pod namiot. Przydają się także np. na działce. Jak jednak wybrać odpowiedni model, gdy wybór na rynku jest tak szeroki? Czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Rodzaj – wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje lodówek turystycznych. Najprostsze są modele na wkłady chłodzące. Większą popularnością cieszą się lodówki elektryczne zasilane z gniazdka zapalniczki samochodowej bądź sieciowo. Często posiadają dodatkowo funkcję grzania. Są bardzo skuteczne, gdyż działają przez cały czas,  ile są podłączone do źródła zasilania.Lodówki sprężarkowe (kompresorowe) posiadają czynnik chłodzący w postaci sprężonego gazu. Są drogie, a więc i mało popularne. Ostatni rodzaj to lodówki turystyczne na gaz, które do chłodzenia wykorzystują amoniak. Na ogół można je także zasilać z gniazda samochodowego.
 • Pojemność –  to parametr, który należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Dla kilkuosobowych rodzin przeznaczone są z założenia modele o większej pojemności.
 • Temperatura chłodzenia – niska temperatura pozwala oczywiście na przechowywania w lodówce różnego rodzaju żywności. Wybór w tym zakresie jest dość spory. Często spotkać się można z informacją, że dane urządzenie generuje temperaturę 15 czy 20 stopni niszą niż temperatura otoczenia.
 • Budowa –  dobrze, gdy lodówka turystyczna wyposażona jest w specjalne systemy izolacyjne. Obudowa  powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, które są odporne na uszkodzenia natury mechanicznej oraz różnego rodzaju warunki pogodowe. Jeśli dany model posiada uchwyt do przenoszenia, tym lepiej. Niektóre lodówki mają nawet kółka.
 • Akcesoria dodatkowe – nowoczesne lodówki turystyczne coraz częściej posiadają różnego rodzaju wyposażenie dodatkowe. Najczęściej są to uchwyty na butelki, przegródki różnego rodzaju, schowki na kabel zaciskający  czy przycisk, który pozwala na zmianę funkcji chłodzenia na funkcję podgrzewania.

Czy warto kupić lodówkę turystyczną?

Lodówki turystyczne to urządzenia często niedoceniane. Tymczasem znacznie ułatwiają różnego rodzaj kempingi, biwaki czy wyjazdy pod namioty. Często wykorzystywane są np. na działkach, gdzie nie można zainstalować klasycznej lodówki elektrycznej. Dzięki nim można przez długi czas zachować świeżość różnego rodzaju produktów spożywczych np. masła, owoców i warzyw, wędlin czy gotowych już potraw. Niektóre urządzenia posiadają nawet funkcję podgrzewania.

Lodówki turystyczne to urządzenia mobilne i dość lekkie. Ich pojemność jest dość mocno zróżnicowana. W sklepach znaleźć można modele o pojemności kilku litrów, które są odpowiednie dla osób podróżujących samotnie oraz te duże o pojemności 40-50 litrów. Są one odpowiednie dla kilkuosobowych rodzin z dziećmi. Obecnie największą popularnością cieszą się lodówki zasilane elektrycznie, które podłączyć można zarówno do standardowego gniazdka elektrycznego, jak i zapalniczki samochodowej. Pozwala to na korzystanie z nich w każdych warunkach.

Popularni producenci lodówek turystycznych

Sklepy z lodówkami turystycznymi warte uwagi