Odżywki białkowe należą bez wątpienia do jednych z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych przez sportowców produktów. To idealne rozwiązanie dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia każdego dnia. Odżywki te mają bardzo wiele zastosowań i zalet – od stymulacji metabolizmu, wspomagania utraty masy ciała po przyrost masy mięśniowej. Na rynku istnieje wiele tego typu produktów, których skład został bardzo starannie opracowany, a substraty odpowiednio wyselekcjonowane. Mowa bowiem o wysokiej jakości suplemencie stymulującym szereg procesów w ciele sportowca. Nasz ranking odżywek białkowych pomoże bez wątpienia wybrać najlepszy dla siebie preparat.

Ranking odżywek białkowych

 1. Odżywka białkowa Biotech Usa Iso Whey Zero 2270G

  Odżywka białkowa Biotech Usa Iso Whey Zero 2270G
  Sprawdź aktualną cenę

  Ten produkt to bez wątpienia produkt wysokiej jakości. Zawiera izolat białka serwatki, który jest źródłem bardzo dobrze przyswajalnych aminokwasów. Ta odżywka białkowa nie zawiera szkodliwych tłuszczów trans ani cukru i innych dodatków (gluten, laktoza). Produkt bazuje na uznanym i cenionym surowcu o nazwie native whey isolate*. Zaletą jest również to, że surowce do produkcji tego suplementu pozyskuje się z mleka krów, które hodowane są w wyjątkowo korzystnych i ekologicznych warunkach. Nie ma więc mowy o zawartości antybiotyków i innych dodatków. Produkt dla profesjonalistów, którzy chcą szybko zauważalnych zmian widocznych gołym okiem.

 2. Odżywka Optimum Whey Gold 2270G

  Odżywka Optimum Whey Gold 2270G
  Sprawdź aktualną cenę

  Suplement z grupy tych o najwyższej jakości. Odżywka białkowa oparta na izolatach serwatkowych, które są gwarantem, że dostarczymy do organizmu zarówno białka, jak i peptydy o najwyższej możliwej biologicznej wartości. Produkt zawiera w składzie również aminogen, dzięki któremu mamy zapewnione szybkie trawienie i wchłanianie. Poza tym znajdziemy tu laktazę, czyli enzym pomagający w trawieniu cukru mlecznego. To gwarantuje pełne trawienie odżywki również w przypadku osób, które cierpią na nietolerancję laktozy. Sportowcy twierdzą, że to suplement z górnej półki. Za wadę uznają jednak wysoką cenę.

 3. Trec Nutrition Whey 100 2275G

  Trec Nutrition Whey 100 2275G
  Sprawdź aktualną cenę

  Odzywka białkowa Trec Whey 100 jest preparatem zasobnym we wszelkie niezbędne sportowcowi w budowie mięśni aminokwasem. Zawarto tu zarówno BCAA, jak i L-Glutaminę. Do głównych zalet należy zaliczyć bardzo łatwą rozpuszczalność suplementu, jak i szybkie tempo wchłaniania przez organizm. Podobnie jak u poprzedników w rankingu, suplement zawiera proteiny serwatkowe silnie pobudzające procesy anabolicznie do budowy włókien mięśniowych. Do innych zalet należy też szeroka gama dostępnych w sprzedaży smaków. Każdy sportowiec znajdzie tu coś dla swojego podniebienia.

 4. Odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein 908G

  Odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein 908G
  Sprawdź aktualną cenę

  Produkt zawierający w składzie najwyższej jakości koncentrat białka serwatkowego o wysokiej rozpuszczalności. Bardzo szybko i łatwo się wchłania. Suplement pomaga sportowcom zarówno w budowie nowej masy mięśniowej, jak i utrzymaniu dotychczasowej. Dzięki swojej uniwersalności produkt przeznaczony do stosowania o każdej porze dnia. Może stanowić bazę shake’ów białkowych, jak i deserów czy owsianek. Niektórzy z powodzeniem stosują suplement w wypiekach. Doskonale uzupełnia niedobory białka przy intensywnym wysiłku fizycznym. To białko z pewnością powinno znaleźć miejsce na półce wyczynowców, jak i kulturystów. Sprawdzi się też idealnie przy dietach redukcyjnych.

 5. Odżywka Olimp Whey Protein Complex 100% 700G

  Odżywka Olimp Whey Protein Complex 100% 700G
  Sprawdź aktualną cenę

  Preparat białkowy o wysokim stopniu czystości. Odżywka, która używana w trakcie treningów pomoże uzyskać zauważalne efekty. Połączenie izolatu CFM z koncentratem białek serwatki, które pozwoli na łatwe uzupełnienie diety o potrzebną ilość białka stanowiącego budulec mięśni. Żadnych półśrodków! Nie ważne, czy budujemy masę mięśniową, czy też odchudzamy się – dzięki tej odżywce dostarczymy organizmowi najlepszej jakości pełnowartościowego białka. Duża zawartość aminokwasów, niewielka zawartość cukru i zaledwie 134 kalorie na jedną porcję stawiają produkt na górnej półce odżywek białkowych. Warto jednak pamiętać, aby nie traktować jej w miejsce zbilansowanej diety. To tylko dodatek!

Jaką odżywkę białkową kupić?

Odżywka białkowa to bez wątpienia produkt, który powinien stanąć na półce każdego sportowca i osoby, dla której aktywność fizyczna to codzienność. Bez tego suplementu ciężko będzie osiągnąć oczekiwane efekty i wyniki w sporcie. Nie można bowiem zaniedbać nie tylko odżywiania, ale i regeneracji po treningu. Na sklepowych półkach znajdziemy dziesiątki odżywek. To produkty, do których stworzenia białka pochodzą z bardzo wielu źródeł. O jakości odżywki świadczy jednak nie tylko źródło pochodzenia surowców, ale przede wszystkim jakość i metoda jego pozyskiwania. Jaki produkt zatem wybrać dla siebie?

 • Profil aminokwasowy – to jeden z najistotniejszych parametrów branych pod uwagę przy wyborze białka serwatkowego. Jego przyjmowanie jest kluczowym aspektem w budowaniu masy mięśniowej. Za jego jakością idzie też dobry smak, który pozwoli nam odróżnić białko dobrej jakości od pozostałych.
 • Czas przyjmowania – preparaty dzielą się dodatkowo na te, które stosujemy o dowolnej porze dnia, jak i takie, które przyjmuje się np. tylko na noc. Wszystko zależy od naszych preferencji, treningów i innych parametrów.
 • Ogólna jakość składników – im mniej domieszek i niezbyt wartościowych roślinnych białek, tym lepiej. Kluczowa jest też koncentracja białek i węglowodanów. To ważne, jeśli nie chcemy nabyć suplementu, który w ogóle nie spełni naszych oczekiwań i tym samym nie da widocznych efektów.
 • Substancje towarzyszące – obecne głównie w wariantach smakowych. Na pewno na półkach w sklepie znajdziemy produkty zawierające słodziki (np. niezbyt zdrowy aspartam). Warto ich unikać lub szukać takiego produktu, który słodzony jest np. roślinną bezkaloryczną stewią. Tak czy inaczej warto śledzić skład i kupować suplement tylko złożony z naturalnych barwników i aromatów, jeśli już muszą się tam znaleźć.
 • Opinie innych sportowców na temat rozpuszczalności – warto zwrócić uwagę, co mówią inni żyjący aktywni ludzie czytając ich opinie. Nie ma oczywiście sensu dyskutować o smaku suplementu, bo to wszystko kwestia gustu i upodobań. Natomiast kluczowym parametrem będzie tu rozpuszczalność. Na pewno w internecie na forach tematycznych są osoby, które doradzą nam, co warto kupić, a co pominąć.
 • Relacja cena / jakość – sportowiec to też konsument. Mimo, że należy do grupy osób raczej świadomych w kwestiach zdrowotnych i żywieniowych, nie musi znać się na wszystkim. Na pierwszy rzut oka może być trudno, szczególnie początkującym, ocenić wartość konkretnej odżywki białkowej. Skonsultowanie i zderzenie ze sobą wielu parametrów tj. zawartość protein, pochodzenie barwników i aromatów, pomoże nam wybrać najlepszy produkt w stosunku do ceny. Nie zawsze najdroższe białko jest najlepsze!

Czy warto kupić odżywkę białkową?

Odpowiedź brzmi krótko. Tak! Jeśli chodzi o to, jaką kupić, temat wymaga zastanowienia. Najważniejsza jest nasza dokładna analiza składu i czytanie etykiet. Przede wszystkim warto patrzeć na kolejność składników na liście, bo to wiąże się z udziałem procentowym w całości mieszanki.

Tak jak treningi i dieta, dobór odpowiedniej odżywki białkowej to nie jest łatwy temat. Najważniejszy jest dobór suplementu zgodnie z porą przewidywanego stosowania. Są też jednak inne ważne parametry. To rozpuszczalność i walory smakowe.

Suplementacja odżywką białkową to na pewno bardzo dobry sposób na zwiększenie podaży białka, kiedy chcemy budować masę mięśniową, czy też stosujemy dietę redukcyjną. Dlatego warto wybrać produkt o możliwie najwyższej jakości, czyli o niskim poziomie węglowodanów i tłuszczu. Zdarza się, że mamy jednak dość ograniczone finanse. W takim wypadku koncentrat białka serwatkowego będzie dobrym wyjściem, szczególnie w okresie budowania masy mięśniowej.

Odżywki białkowe warto kupić również z innych powodów. Po pierwsze to redukcja głodu. Po drugie pomoc w spalaniu tłuszczu. Mało kto o tym wie, ale taki suplement pomaga też obniżyć poziom stresu i zwiększyć istotnie poziom naszej siły. Z innych zalet nie można nie wymienić poprawy odporności czy tego, że odżywka białkowa świetnie sprawdza się również u osób starszych. To jeden z niewielu produktów przetworzonych, który ma aż tyle zalet.

Popularni producenci odżywek białkowych

Sklepy warte uwagi