Lokówka to popularne urządzenie przeznaczone do stylizacji włosów. Pozwala na stworzenie fryzury falowanej czy kręconej w zasadzie na każdą okazję. Nowoczesne urządzenia nagrzewają się bardzo szybko i nie są zbyt mocno szkodliwe dla włosów, tak jak miało to miejsce przed laty. Loki najlepiej kręci się na niewielkich pasmach włosów, których szerokość nie przekracza 3 cm. Trzeba je dokładnie rozczesać i przytrzymać w urządzeniu przez około 10 sekund. Efekt jest w zasadzie natychmiastowy.

Ranking lokówek do włosów

 1. Lokówka do włosów Philips StyleCare Prestige BHB876/00
  Lokówka do włosów Philips StyleCare Prestige BHB876/00
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna lokówka do włosów, która za pomocą zaledwie jednego przycisku nawija włosy na rozgrzany wałek, tworząc idealne loki. Urządzenie posiada aż 27 kombinacji ustawień, co pozwala na uzyskanie dowolnego skrętu pasm włosów. Specjalna powłoka ceramiczna z keratyną zapewnia włosom odpowiednią pielęgnację i nie niszczy ich. Lokówka za sprawą odpowiedniej konstrukcji nie nagrzewa się mocno na zewnątrz. W skład zestawu wchodzą ponadto akcesorium do rozdzielania pasm włosów czy akcesorium do czyszczenia wałka.
 2. Lokówka BABYLISS Curl Secret C1050E
  Lokówka BABYLISS Curl Secret C1050E
  Sprawdź aktualną cenę

  Inteligentna lokówka, która automatycznie wciąga kosmyki włosów, ogrzewa je i skręca. Odpowiada za to technologia Auto Curl. Dzięki funkcji jonizacji włosy są nie tylko piękne, ale i zdrowe. Jonizacja chroni je przed szkodliwymi skutkami wysokiej temperatury. Urządzenie pozwala na wybór 1 z 3 ustawień czasy skręcania loków – 8, 10 lub 12 sekund. Do wyboru są także dwie temperatury działania – 210 i 230 stopni Celsjusza. Lokówka posiada ceramiczną powłokę i bezszczotkowy silnik.
 3. Lokówka do włosów PHILIPS BHB878/00
  Lokówka do włosów PHILIPS BHB878/00
  Sprawdź aktualną cenę

  Lokówka do włosów z technologią MoistureProtect, która zapewnia optymalną temperaturę pracy urządzenia. Włosy pozostają gładkie, pełne blasku i nawilżone. Jest to efekt działania funkcji jonizacji. Pokryty ceramiką wałek sprawia, że włosy w czasie skręcania są w pełni bezpieczne. Wbudowany, inteligentny czujnik wyłącza urządzenie w momencie, gdy wykryje, że włosy są źle ułożone bądź w lokówce znajduje się ich za dużo.
 4. Lokówka Remington ProLuxe CI9132
  Lokówka Remington ProLuxe CI9132
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna lokówka do włosów w efektowny, perłowym i złotym kolorze. Dzięki średnicy 32 mm pozwala na tworzenie imponujących loków utrzymujących się przez cały dzień. Wykorzystuje technologię OPTIheat, która odpowiada za trwałość fryzury i szybkość suszenia. Powłoka Grip Tech skutecznie zapobiega ześlizgiwaniu się z lokówki włosów. Cyfrowy wyświetlacz obejmuje temperatury w zakresie od 120 do 210 stopni Celsjusza.
 5. Lokówka do włosów Remington Ci95
  Lokówka do włosów Remington Ci95
  Sprawdź aktualną cenę
  Innowacyjna lokówka o efektownym kształcie z powłoką Luxury Pearl Ceramic. Stożkowaty kształt pozwala na tworzenie gładkich i lśniących fryzur. Cyfrowy wyświetlacz LCD umożliwia regulację temperatury w zakresie od 130 do 210 stopni Celsjusza. Urządzenie szybko się nagrzewa – jest gotowe do użycia w ciągu zaledwie 30 sekund. Bezczynne, automatycznie wyłącza się po 60 sekundach. Blokada temperatury chroni przed jej przypadkową zmianą. W skład zestawu wchodzą oprócz lokówki rękawiczka ochronna i specjalne etui, odporne na wysokie temperatury.

Jaką lokówkę do włosów kupić?

Lokówka to urządzenie, z którego na co dzień korzysta wiele kobiet. Przy jego pomocy można z prostych włosów stworzyć efektowną fryzurę z lokami czy falami w roli głównej. Czym jednak należy kierować się podczas zakupu lokówki?

 • Rodzaj – lokówki klasyczne posiada walec o średnicy od 15 do 30 mm i klips z boku. Służy on do podtrzymywania pasma włosów. Lokówki stożkowe posiadają walec w kształcie stożka. Pozwala to na wykonanie loków luźniejszych i mocniej skręconych. Lokówki spiralne dają możliwość stworzenia precyzyjnych i mocno skręconych loków. Lokówki trójkątne przeznaczone są do tworzenia loków o oryginalnych, nietypowych kształtach. Dają efekt artystycznego nieładu. Najbardziej zaawansowane są lokówki automatyczne, które samodzielnie nawijają włosy na walec.
 • Moc – im większa jest moc urządzenia, tym szybciej się ono nagrzewa i jest gotowe do pracy. W przypadku lokówek jest to od kilkunastu do 150 W. Ciekawym rozwiązaniem są suszarko-lokówki o średniej mocy od 400 do 1000W.
 • Regulacja temperatury – wysokość temperatury należy dopasować do rodzaju posiadanych włosów. Dostępne w sprzedaży urządzenia posiadają na ogół stopniową regulację temperatury. Czasem spotkać się można także z modelami z wyświetlaczem LCD.
 • Głowica – głowice metalowe stosowane są w najtańszych lokówkach. Nagrzewają się punktowo, co stwarza ryzyko przegrzania włosów. Tego problemu nie ma w przypadku głowic ceramicznych. Ponadto wyróżnia się odporne na zarysowania głowice z dodatkiem tytanu.
 • Jonizacja – obecnie coraz więcej nowoczesnych lokówek posiada funkcję jonizacji. Jest to nieocenione przede wszystkim w przypadku posiadaczek włosów o wysokiej porowatości. Jonizacja wygładza łuski włosów i nadaje im blasku.
 • Funkcje dodatkowe – najpopularniejsze  z nich to wydzielanie pary ułatwiające modelowanie włosów, wyświetlacz LDC  czy obrotowa szczotka. Pozwala ona na ułożenie grzywki czy efektowne podkręcenie włosów.

Czy warto kupić lokówkę do włosów?

Lokówka jest urządzeniem, które cieszy się sporą popularnością przede wszystkim wśród posiadaczek prostych włosów, które od czasu do czasu chciałyby mieć na głowie fryzurę z włosów kręconych czy loków. Co ciekawe, nowoczesne lokówki są często urządzeniami wielofunkcyjnymi,  które łączą w sobie cechy prostownicy, karbownicy czy suszarki do włosów.

Nowoczesne lokówki w niczym nie przypominają modeli popularnych przed laty. Są to urządzenia w pełni bezpieczne dla włosów m.in. za sprawą funkcji jonizacji czy powłok ceramicznych. Nie wysuszają ich, a wręcz przeciwnie – nadają blasku i zdrowego wyglądu. Niektóre modele działają automatycznie, samodzielnie nawijają pasma włosów na wałek i zakręcają je. Dzięki regulacji temperatury można dobrać odpowiednie parametry do każdego rodzaju włosów. Inne potrzeby mają bowiem pasma cienkie i osłabione, a inne grube, zdrowe.

Lokówki do włosów stanowią ponadto obowiązkowe wyposażenie zakładów fryzjerskich. Przy ich pomocy stworzyć można bowiem wiele efektownych fryzur na każdą okazję.

Popularni producenci lokówek do włosów

Sklepy z lokówkami warte uwagi