Myjka wysokociśnieniowa to wszechstronne urządzenie czyszczące, które przydaje się w większości gospodarstw domowych. Pozwala na skuteczne czyszczenie większych powierzchni. Za pomocą myjki wysokociśnieniowej można usunąć zabrudzenia z elewacji, tarasu czy kamiennych płytek. Sercem myjki jest silnik, który zasila energią pompę wysokociśnieniową. To znacznie zwiększa ciśnienie wody zasysanej przez wąż, który podłączony jest do ujścia. Woda doprowadzana jest do pistoletu i uwalniana po naciśnięciu spustu.

Ranking myjek wysokociśnieniowych

 1. Myjka wysokociśnieniowa Karcher K7 Premium Full Control Plus Home 1.317-133.0

  Myjka wysokociśnieniowa Karcher K7 Premium Full Control Plus Home 1.317-133.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna myjka wysokociśnieniowa z chłodzonym wodą, wytrzymałym silnikiem. Jej wydajność powierzchniowa wynosi do 60 m2/h. Posiada regulację ciśnienia wody oraz dozowanie środka czyszczącego. Jest to realizowane za pomocą prostych przycisków. Wszystkie aktualne ustawienia są wyświetlane na ekranie LCD. Urządzenie jest trwałe i niezawodne. To efekt zastosowania komponentów wysokiej jakości. Myjka pozwala zachować otoczenie domu w odpowiedniej czystości.

 2. Myjka Bosch Universal Aquatak 135 (06008A7C00)

  Myjka Bosch Universal Aquatak 135 (06008A7C00)
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna myjka wysokociśnieniowa, która umożliwia dokładne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni. Wyposażona jest w nowoczesną pompę, dyszę 3w1 z dyszą rotacyjną oraz dyszę Pencil Jet. W skład zestawu wchodzi ponadto wysokociśnieniowa pianownica. Urządzenie nie sprawia problemów w obsłudze. Jest lekkie i kompaktowe. Na uwagę zasługują dość duże koła i składana, wydłużana rączka. Myjka cechuje się zwiększoną absorpcją dźwięków.

 3. Myjka Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0

  Myjka Karcher K5 Full Control Home 1.324-503.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna myjka wysokociśnieniowa z pistoletem Full Control, który nie pozwala na uszkodzenie wrażliwych powierzchni. W zestawie znajdują się dodatkowo środek do czyszczenia kamieni i elewacji 3w1 oraz przystawki T-Racer T 350, które pozwalają na mycie większych, płaskich powierzchni w krótkim czasie. Pistolet wysokociśnieniowy oferuje aż trzy poziomy ciśnienia spryskującego. Ustawienia sprawdzić można na wyświetlaczu ledowym.

 4. Myjka wysokociśnieniowa Makita Hw101

  Myjka wysokociśnieniowa Makita Hw101
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości myjka wysokociśnieniowa idealna do czyszczenia samochodów, tarasów, ogrodów itd. Za sprawą systemu Total Stop pozwala na automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie. Posiada mechanizm z tarczą wahliwą, nowoczesny silnik elektryczny ze szczotkami węglowymi i filtr wodny. Kolejnym atutem jest lanca rozpryskująca wyposażona w regulowaną dyszę oraz zbiornik przeznaczony na środek czyszczący.

 5. Myjka Karcher K3 Car&Home 1.601-820.0

  Myjka Karcher K3 Car&Home 1.601-820.0
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy myjka ciśnieniowa o niewielkiej wadze. Za sprawą tego jest to produkt mobilny i poręczny. Nie sprawia problemów w obsłudze i przechowywaniu. Doskonale nadaje się do czyszczenia mebli, tarasów, ogrodów, samochodów itd. W skład zestawu wchodzi sześciometrowy wąż wysokociśnieniowy, dysza rotacyjna oraz lanca Vario Power. Zbiornik na środek czyszczący można łatwo opróżnić i wyczyścić. Na urządzeniu dodatkowo znajduje się hak na kabel zasilający lub wąż. Na uwagę zasługują ponadto spore koła.

Jaką myjkę wysokociśnieniową kupić?

Myjka wysokociśnieniowa  przydać się może w każdym gospodarstwie domowym. Nie musi kojarzyć się tylko z myciem samochodów. Jej zastosowanie jest w praktyce o wiele lepsze. Jak jednak wybrać odpowiedni dla siebie model? Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki wysokociśnieniowej?

 • Moc – od tego parametru zależy zużycie prądu. Duża moc pozwala na uzyskanie wyższego ciśnienia roboczego, ale przy okazji wymagana jest odpowiednia konstrukcja lancy. Tańsze myjki mają moc 1200-1600 W.
 • Ciśnienie maksymalne i robocze – ciśnienie robocze to średnia wartość ciśnienia generowanego przez pompę myjki. To parametr podstawowy i na ogół wynosi od 65 do170 bar. Modele o większej mocy często posiadają regulację ciśnienia. Maksymalne ciśnienie jest z kolei osiągane przez bardzo krótki czas.
 • Zbiornik na środek czyszczący – jeśli dana myjka  ciśnieniowa jest przeznaczona do pracy ze środkami czyszczącymi, warto sprawdzić pojemność zbiornika na detergent i jego obsługę.
 • Zestaw dysz i szczotek – podstawowe wyposażenie myjki ciśnieniowej to lanca. To element o uniwersalnym zastosowaniu. Czasem w skład zestawu wchodzą jednak i inne końcówki. Dysza rotacyjna pozwala np. na skierowanie strumienia na daną powierzchnię pod ostrym kątem, co przekłada się na skuteczne usuwanie uporczywych zabrudzeń. Poza tym spotkać się można z innymi szczotkami czy pianownicami.
 • Długość węża – od tego parametru w dużej mierze zależy zasięg pracy myjki ciśnieniowej. Im wąż jest dłuższy, tym więcej wazy dane urządzenie. Z tego powodu węże dłuższe niż 5 metrów na ogół mają bębny do ich przechowywania.
 • Maksymalna temperatura pracy w dopływie – na ogół wykorzystuje się wodę zimną, ale czasem może zajść potrzeba jej podgrzania. Nie wolno wówczas przekroczyć pewnej temperatury maksymalnej, która mogłaby myjkę uszkodzić. Zwykle jest to 40 lub 50 stopni Celsjusza.
 • Podawanie wody – parametr ten często określany jest jako wydajność. Ma związek z konstrukcją myjki i wynosi najczęściej od 300 do 600 litrów na godzinę.

Czy warto kupić myjkę wysokociśnieniową?

Myjka wysokociśnieniowa przychodzi z pomocą podczas wielu prac wykonywanych powszechnie w gospodarstwach domowych. W ten sposób zaoszczędzić można sporo czasu i pieniędzy.

Myjki ciśnieniowe są tak naprawdę urządzeniami o bardzo prostej konstrukcji. Za sprawą pompy generują one natrysk wody pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na dokładne oczyszczenie wielu rodzajów powierzchni, nawet takich, które normalnie trudno jest doprowadzić do czystości. Myjka do działania potrzebuje jedynie dostępu do czystej wody oraz źródła zasilania. Większość urządzeń tego rodzaju działa na prąd. Do rzadkości należą modele zasilane silnikiem spalinowym.

Myjka wysokociśnieniowa pozwala na umycie samochodu, oczyszczenie tarasu, uprzątnięcie elewacji, umycie kostki brukowej itd. Jest to urządzenie, które przyda się tak naprawdę w każdym gospodarstwie domowym i to niezależnie od jego wielkości. Koszt zakupu myjki zwraca się bardzo szybko. Dodatkowo jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze i niemal bezawaryjne.

Popularni producenci myjek wysokociśnieniowych

Sklepy warte uwagi