Nabłyszczacz do zmywarki to detergent automatyczny pobierany w czasie fazy płukania gorącą wodą. Jego zadaniem jest zmniejszenie napięcia powierzchniowego płuczącej wody. Gwarantuje on, że woda spływa optymalnie ze szkła, a rezultaty mycia są nieskazitelne. Przy okazji neutralizuje resztki mydła i skutecznie zapobiega odkładaniu się kamienia wapiennego. Gdy  w zmywarce nie ma odpowiedniej ilości nabłyszczacza naczynia mogą być wilgotne i pokryte widocznymi smugami.

Najlepszy nabłyszczacz do zmywarki – ranking

Niejeden posiadacz zmywarki na pewno zadaje sobie pytanie – jaki nabłyszczacz do zmywarki kupić? To urządzenie nie może bowiem prawidłowo działać właśnie bez tego detergentu. Tak powstał nasz kompleksowy ranking nabłyszczaczy do zmywarki. Prezentujemy w nim najlepsze środki nabłyszczające na ryku – cieszą się one dużym uznaniem wśród internautów. Wskazujemy także na cechy kluczowe przy ich wyborze. Zapraszamy do lektury.

 1. Płyn nabłyszczający do zmywarek Finish Shine & Protect 400 ml
  Płyn nabłyszczający do zmywarek Finish Shine & Protect 400 ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy płyn nabłyszczający do zmywarek – eliminuje zacieki, nabłyszcza i przyspiesza proces schnięcia naczyń. Ma wyjątkowo świeży zapach. Dzięki temu można mieć pewność, że naczynia po umyciu będą suche i idealnie czyste, pozbawione smug. Produkt ten warto stosować razem z tabletkami wielofunkcyjnymi i innymi detergentami tej samej marki.

 2. Nabłyszczacz do zmywarki Ludwik Cytrynowy 750Ml
  Nabłyszczacz do zmywarki Ludwik Cytrynowy 750Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowo wydajny i skuteczny w działaniu nabłyszczacz do zmywarek renomowanej marki. Przeznaczony jest do płukania oraz do nabłyszczania naczyń mytych w zmywarkach. Jego skład został tak dobrany, że myte naczynia wysychają bez żadnych plam i zacieków. W nabłyszczaczu wykorzystano np. kwasek cytrynowy. Taki nabłyszczacz sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym, w którym jest zmywarka.

 3. Płyn Nabłyszczający Do Zmywarki Finish 0% 400 Ml
  Płyn Nabłyszczający Do Zmywarki Finish 0% 400 Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości płyn nabłyszczający bez zbędnych dodatków – substancji zapachowych, barwników i konserwantów szkodliwych dla środowiska naturalnego. To produkt o naprawdę unikalnej formule. Ma certyfikat EU Flower i jest przyjazny dla środowiska. Jednocześnie zapewnia wysoką skuteczność schnięcia naczyń w zmywarce. Warto go stosować razem z wielofunkcyjnymi tabletkami do zmywarek tej samej marki.

 4. Nabłyszczacz do zmywarek Frosch 750ml Frosch
  Nabłyszczacz do zmywarek Frosch 750ml Frosch

  Sprawdź aktualną cenę

  Popularny nabłyszczacz do zmywarek na bazie bioalkoholu. Doskonale sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym, w którym jest zmywarka. Przeznaczony jest do wszystkich typów zmywarek. Sprawia, że szybko spływająca woda nie pozostawia smug i zacieków na naczyniach oraz szkle. Formuła oparta  na naturalnym bioalkoholu w 100% się spłukuje i nie pozostawia zabrudzeń. Naczynia błyskawicznie schną i lśnią. Nabłyszczacz warto stosować razem z tabletkami do zmywarek na bazie sody tego samego producenta.

 5. Somat Nabłyszczacz Do Zmywarek 750ml
  Somat Nabłyszczacz Do Zmywarek 750ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny i cieszący się sporą popularnością na rynku nabłyszczacz do naczyń – pozwala im wysychać szybko, bez zacieków i plam. Jednocześnie produkt ten, jak sama nazwa wskazuje, działa nabłyszczająco. Zawiera środek, który chroni naczynia przed osadzaniem się na mytych naczyniach kamienia. Ten detergent sprawdzi się z pewnością w każdym gospodarstwie domowym, w którym jest zmywarka do naczyń.

Jaki nabłyszczacz do zmywarki kupić?

Pytanie, jaki nabłyszczacz do zmywarki kupić od czasu do czasu zadaje sobie na pewno każdy właściciel tego niezwykle przydatnego urządzenia AGD. Na rynku wybór wcale nie jest najmniejszy. Na jaki detergent zatem postawić? Co trzeba w tym przypadku wziąć pod uwagę?

 • Cechy dodatkowe – oczywiście podstawową funkcją nabłyszczacza jest zmiękczanie wody, co ma zapobiegać osadzaniu się na szkle kamienia. Jednak dodatkowo detergent ten może dbać o elementy metalowe, przyspieszać wysychanie naczyń czy mieć właściwości antyseptyczne. Warto stosować produkt ten samej marki, co wykorzystywane na co dzień tabletki do zmywarki. Wtedy oba produkty dobrze się uzupełniają i ze sobą współpracują.
 • Skład – poza standardowymi nabłyszczaczami do zmywarek wyróżnia się także produkty ekologiczne, które od kilku lat cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Zawierają one podstawowe substancje – nie ma w nich sztucznych dodatków zapachowych, konserwantów i barwników. Znaleźć w nich można naturalne środki słynące ze swoich właściwości zmiękczających wodę i nabłyszczających. To np. kwasek cytrynowy i bioalkohol. Takie ekologiczne nabłyszczacze są niekiedy pakowane w opakowania, które pochodzą z recyklingu lub są produkowane ze szkła. Same detergenty są z kolei biodegradowalne, wegańskie i nie są testowane na zwierzętach.
 • Pojemność – w sklepach znaleźć można nabłyszczacze o pojemności od 400 ml do 1 litra. Często zakup większego pakowania jest bardziej opłacalny. Warto też wspomnieć o nabłyszczaczach przeznaczonych do zmywarek gastronomicznych. Sprzedawane są w dużych opakowaniach. To propozycja niedroga, ale sprawiają za to trudności podczas przechowywania. Dlatego w domach prywatnych zwykle się nie sprawdzają.
 • Zapach – nie każdy nabłyszczacz ma zapach. Są i produkty bezzapachowe. Aromat czuć po każdym otwarciu zmywarki, a więc powinien być on przyjemny i nie może drażnić nosa.

Czy warto kupić nabłyszczacz do zmywarki?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy nabłyszczacz do zmywarki jest naprawdę konieczny. Jego głównym zadaniem jest wspomaganie procesu mycia naczyń. Odpowiada za nadanie im połysku, a przy okazji przeciwdziała powstawaniu zacieków czy smug. Ułatwia suszenie naczyń i zmiękcza wodę wykorzystywaną do ich mycia. Czy nabłyszczacz jest niezbędny zmywarce do działania? Nie! Jednak bez niego mycie naczyń nie będzie zbyt efektywne. Staną się one pozbawione blasku i pełne zacieków.

Osoby, które nie chcą kupować specjalnego nabłyszczacza do zmywarki zdecydować się mogą ewentualnie np. na tabletki typu 5w1. Zawierają one wszystkie najważniejsze detergenty potrzebne do zmywarki – substancje myjące, substancje zmiękczające wodę i nabłyszczacz.

Niektórzy boją się tego, że nabłyszczacze są szkodliwe. Oczywiście nie jest to prawda. Detergenty tego typu stworzone zostały do mycia naczyń, a więc nie wywierają szkodliwego wpływu na ludzkie zdrowie. Są to środki biodegradowalne, które nie powinny podrażniać skóry i oczu. W jaki sposób należy je stosować? To ważne, bo tylko prawidłowe dozowanie detergentu da odpowiednie rezultaty. Miejsce, w które wlewa się nabłyszczacz znajdować się może w różnych miejscach. Sporo zależy tutaj od producenta zmywarki. Zwykle dozownik zlokalizowany jest obok szufladki na tabletkę np. na drzwiach urządzenia. Rozpoznać go można po symbolu słoneczka.

Popularni producenci nabłyszczaczy do zmywarki

Podsumowanie rankingu nabłyszczaczy do zmywarki

Nabłyszczacz to detergent znany doskonale chyba wszystkim posiadaczom zmywarki. Bez niego naczynia nie będę suche, lśniące i idealnie czyste. Dlatego warto zadbać o wybór odpowiedniego produktu. W tym nieco pomoże nasz kompleksowy ranking nabłyszczaczy stworzony w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat. Zachęcamy oczywiście do lektury i dokonywania zakupów – także online.