Odtłuszczacz to niepozorny środek czyszczący, który doskonale sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Przychodzą z pomocą w walce z najbardziej uporczywymi, bo tłustymi plamami. Warto sięgać tylko po sprawdzone preparaty, które są bezpieczne dla otoczenia – dla ludzi i dla czyszczonych powierzchni. W przypadku przemysłu i gastronomii muszą być to produkty spełniające określone normy. Oczywiście kluczowym elementem przy wyborze odtłuszczacza powinna być zawsze skuteczność jego działania.

Najlepszy odtłuszczacz – ranking

Pytanie, jaki odtłuszczacz kupić może sprawić całkiem sporo problemów. Wiele osób nie wie, co powinno być najważniejsze przy zakupie tego typu środka czyszczącego. Tak powstał nasz kompleksowy ranking odtłuszczaczy. Podczas jego tworzenia w dużej mierze kierowaliśmy się opiniami internautów na temat. Tak stworzone zostało kompletne zestawienie – wskazujemy w nim na cechy, które przy zakupie odtłuszczacza są kluczowe. Zachęcamy do lektury.

 1. Odtłuszczacz Uniwersalny Meglio Spray Płyn 750 ML
  Odtłuszczacz Uniwersalny Meglio Spray Płyn 750 ML

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości uniwersalny odtłuszczacz o sporej koncentracji. Sprawdzi się doskonale nie tylko w gospodarstwie domowym. Ma świeży, cytrynowy zapach. Atutem produktu jest silnie skoncentrowana formuła, która pozwala usunąć najtrudniejsze zabrudzenia z każdego typu powierzchni. Preparat głęboko wnika w materiału, usuwając tłuste plamy. Przyda się nawet w garażu przy czyszczeniu silników motocykli i samochodów.

 2. Odtłuszczacz Sidolux Profi 750 ml
  Odtłuszczacz Sidolux Profi 750 ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Bezproblemowy w użyciu odtłuszczacz, który doskonale sprawdza się w przypadku różnego rodzaju powierzchni i przedmiotów. W efektywny sposób usuwa tłuste plamy i zabrudzenia pochodzenia roślinnego, zwierzęcego oraz przemysłowego. Doskonale nadaje się do odtłuszczania kuchni, garaży, ogrodów. Radzi sobie z kuchenkach mikrofalowymi, piekarnikami, okapami, grillami, podłogami czy kosiarkami. Rozpuszcza nawet przypalony tłuszcz.

 3. Odtłuszczacz Clinex 4Dirt 1L Trudne Zabrudzenia
  Odtłuszczacz Clinex 4Dirt 1L Trudne Zabrudzenia

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczny w działaniu, skoncentrowany i uniwersalny preparat służący do usuwania tłustych zabrudzeń z różnego rodzaju powierzchni. Sprawdza się w doskonale w przemyśle i gastronomii. Z dużą skutecznością rozpuszcza nawet stare plamy olejowo-tłuszczowe pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, zanieczyszczani ropopochodne czy wielowarstwowe powłoki brudu. Produkt nadaje się do mycia maszyn  i urządzeń. Stosowany może być w myciu ręcznym oraz myciu maszynowym.

 4. Środek Odtłuszczacz Cilit Bang Uniwersalny 750ml
  Środek Odtłuszczacz Cilit Bang Uniwersalny 750ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny, uniwersalny i niezwykle praktyczny środek czyszczący w formie odtłuszczacza. Idealnie sprawdzi się w każdej kuchni. Skutecznie usunie zabrudzenia z naczyń, garnków, patelni, talerzy, blatów, sztućców, płytek ceramicznych, mebli, grilli, lodówek, piekarników, kapów, koszy na śmieci, metalowych żaluzji itd. Domywa także powierzchnie szklane i te wykonane z kamienia naturalnego.

 5. Odtłuszczacz Ekos Wielozadaniowy Płyn Czyszczący Do Trwałych Zabrudzeń 750 Ml
  Odtłuszczacz Ekos Wielozadaniowy Płyn Czyszczący Do Trwałych Zabrudzeń 750 Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wielozadaniowy odtłuszczacz przeznaczony do piekarników i twardych powierzchni różnego rodzaju. Wykorzystuje środki powierzchniowo czynne z naturalnych surowców. Dlatego uznać go należy za preparat ekologiczny. Testowany jest na zawartość chromu, kobaltu czy niklu. W jego składzie nie ma sztucznych barwników, zapachów syntetycznych i SLES. Preparat nie jest trudny w użyciu, bo ma formę sprayu.

Jaki odtłuszczacz kupić?

Odtłuszczacze to środki czyszczące, które przydać się mogą w każdym gospodarstwie domowym. Wykorzystywane są do usuwania tłustych, uporczywych zabrudzeń. Na jaki produkt warto w tym przypadku postawić? Co trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie odtłuszczacza?

 • Pojemność – zazwyczaj nie przekracza ona 1 litra. Tego typu detergenty są zamykane w poręcznych butelkach i nie sprawiają problemów w czasie przechowywania. Jednak nawet tak niewielkie opakowanie może wystarczyć na długo, bo do czyszczenia wcale nie trzeba wykorzystywać dużej ilości preparatu. Dodatkowo niektóre odtłuszczacze mają formę koncentratów i wymagają rozcieńczenia wodą.
 • Zapach – oczywiście nie powinien być on kwestią najważniejszą. Ważne jest jedynie to, aby detergent nie miał drażniącego, bardzo nieprzyjemnego zapachu. Produkty z silnymi substancjami chemicznymi w składzie nie pachną zazwyczaj dobrze, a przy tym drażnią górne drogi oddechowe. Czyszczenie powierzchni staje się więc przykrym obowiązkiem. Są jednak i odtłuszczacze o przyjemnym np. cytrynowym zapachu.
 • Skuteczność działania  – ona powinna być tutaj oczywiście kluczowa. W końcu podstawowym zadaniem odtłuszczacza ma być usunięcie tłustych plam i doprowadzenie powierzchni do stanu czystości. Warto więc przed zakupem dobrze sprawdzić, do czego dany detergent jest przeznaczony. Nie każdy odtłuszczacz jest bowiem dedykowany np. do czyszczenia powierzchni przemysłowych. Za to praktycznie każdy powinien się sprawdzić np. w kuchni czy ogrodzie.
 • Sposób stosowania – odtłuszczacze są pod tym względem podobne. Na ogół mają formę sprayów i są bezproblemowe w aplikacji. Czasem producent zaleca pozostawienie środka przez jakiś czas na powierzchni, gdy zabrudzenie jest wyjątkowo uciążliwe. Potem trzeba sięgnąć np. po gąbkę i usunąć plamę.
 • Skład – w przypadku różnego typu detergentów ma on dość duże znaczenie. Warto stawiać na produkty, które są skuteczne w działaniu, ale jednocześnie nie stanowią zagrożenia dla otoczenia. W ich składzie znaleźć można zazwyczaj np. anionowe środki powierzchniowo czynne czy fosfoniany. W odpowiednim stężeniu nie powinny one niczego odbarwiać i wpływać negatywnie na ludzkie zdrowie.

Czy warto kupić odtłuszczacz?

Niestety nie każde zabrudzenie można usunąć przy pomocy standardowych środków czystości. Szczególnie problematyczne są w tym przypadku plamy tłuste, zaschnięte. Mogą pojawić się nie tylko w garażu, warsztacie samochodowym czy na hali produkcyjnej, ale i w każdym gospodarstwie domowym. Często pokrywają piekarniki, grille, kuchenki mikrofalowe czy okapy. Wtedy należy sięgnąć po specjalne detergenty – odtłuszczacze.

Odtłuszczacze nazwać można preparatami do zadań specjalnych. Są stworzone tak, aby usuwać nawet tłuste, stare plamy. Taki preparat powinien się znaleźć w każdej kuchni i nie tylko. Tego typu detergenty są skuteczne w działaniu, a przy tym bezproblemowe w aplikacji. Opakowanie o standardowej pojemności 750 ml powinno wystarczyć naprawdę na długi czas. Jednorazowo bowiem nie używa się zbyt dużej ilości odtłuszczacza. Warto sięgać po produkty sprawdzonych marek – które na rynku obecne są już jakiś czas.

Popularni producenci odtłuszczaczy

Podsumowanie rankingu odtłuszczaczy

Odtłuszczacze to detergenty, o których mówi się stosunkowo rzadko, a szkoda. Przecież przydają się w zasadzie w każdym gospodarstwie domowym. Nie ma bowiem chyba kuchni, w której nie tworzyłyby się tłuste plamy np. na piekarnikach czy okapach. W wyborze odpowiedniego produktu na pewno nieco pomoże nasz kompleksowy ranking odtłuszczaczy. Umieściliśmy w nim detergenty, które cieszą się największym uznaniem wśród internautów. Są to środki czystości, którym naprawdę warto zaufać. Zapraszamy do lektury.