Naleśnikarka to niewielkie urządzenie AGD pozwalające na przygotowanie idealnych naleśników czy innych placków. Jest dobrym wyborem dla osób, które są miłośnikami tego typu dań. Naleśnikarki są niewielkie rozmiarowo i proste w obsłudze. Posiadają specjalną powłokę nieprzywierającą, która skutecznie minimalizuje ryzyko przypalenia się ciasta. Naleśnikarki szybko się nagrzewają i w równomierny sposób. Do wyboru są przy tym urządzenia zasilane prądem lub gazem.

Ranking naleśnikarek

  1. Naleśnikarka Wmf Electro Wmf El Lono

    Naleśnikarka Wmf Electro Wmf El Lono
    Sprawdź aktualną cenę

    Nowoczesna naleśnikarka, która sprawdzi się świetnie w niejednej kuchni. Wyróżnia się efektownym designem i dużą funkcjonalnością. Wykonana jest ze stali nierdzewnej Cromargan, która zapewnia ochronę przez długie lata i jest symbolem marki. W środku znajduje się oczywiście specjalna powłoka nieprzywierającą. W skład zestawu wchodzi także wałeczek do rozprowadzania ciasta i szpatułka wykonana z tworzywa sztucznego.

  2. Russell Hobbs Fiesta 20920-56

    Russell Hobbs Fiesta 20920-56
    Sprawdź aktualną cenę

    Wysokiej klasy naleśnikarka, która błyskawicznie się nagrzewa. Posiada nieprzywierającą powłokę o średnicy 30 cm. Za sprawą odpowiednio zaprojektowanych krawędzi, ciasto nie kapie na blat. W skład zestawu wchodzi także wałek. Płytę można szybko nagrzać za pomocą jednego przycisku. Potem do środka wystarczy wlać ciasto i je delikatnie rozwałkować. Po upieczeniu z jednej strony, trzeba je przerzucić na drugą stronę za pomocą specjalnej łopatki. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze.

  3. Naleśnikarka Severin CM 2198

    Naleśnikarka Severin CM 2198
    Sprawdź aktualną cenę

    Funkcjonalna naleśnikarka z uchwytami, które się nie nagrzewają. Utrzymana jest w klasycznej, czarnej kolorystyce i pasuje do większości kuchni. W skład zestawu wchodzą dodatkowo łopatka do ciasta oraz drewniane pałeczki służące do odwracania naleśników. Obsługę urządzenia ułatwia wbudowana lampka kontrolna. Naleśnikarka w środku pokryta jest specjalną powłoką nieprzywierającą o średnicy 30 cm. Jej moc to 1000W.

  4. Steba CR 32

    Steba CR 32
    Sprawdź aktualną cenę

    Prosta w obsłudze naleśnikarka, która pozwala na szybkie i bezproblemowe usmażenie idealnych naleśników. Posiada regulację temperatury umożliwiającą kontrolowanie stopnia usmażenia naleśników. Na uwagę zasługują także antypoślizgowe, stabilne nóżki, które zapewniają pełne bezpieczeństwo pracy. Średnica urządzenia to 32 cm, a moc 1200W. Naleśnikarka posiada obudowę z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Utrzymana jest w klasycznej, czarno-białej kolorystyce.

  5. Naleśnikarka Clatronic CM 3372

    Naleśnikarka Clatronic CM 3372
    Sprawdź aktualną cenę

    Naleśnikarka, która świetnie sprawdzi się w niejednym gospodarstwie domowym. Posiada specjalną powłokę nieprzywierającą, regulację temperatury i praktyczny schowek na przewód. Moc urządzenia to 900W. Utrzymane jest ono w stonowanej, czarnej kolorystyce i pasuje do większości kuchennych aranżacji. W skład zestawu wchodzą także dedykowany przyrząd do rozprowadzania ciasta. Producent udziela na sprzęt dwuletniej gwarancji.

Jaką naleśnikarkę kupić?

Naleśnikarki to niepozorne urządzenia pozwalające na usmażenie idealnych naleśników i innych placków bez większego wysiłku. Są dobrym wyborem dla  osób, które za naleśnikami wręcz przepadają. Na jaki model warto jednak postawić? Czym kierować się przy wyborze naleśnikarki?

  • Moc – to podstawa w przypadku naleśnikarki elektrycznej. Od mocy zależy bowiem szybkość nagrzewania się urządzenia oraz jego sprawność. Im większa moc, tym szybciej sprzęt się nagrzewa. Przekłada się to także na większą żywotność naleśnikarki. Z drugiej strony oznacza to wyższe rachunki za prąd. W praktyce dobrze sprawdzają się już urządzenia o mocy 900-1000W.
  • Średnica – jeśli smażone naleśniki mają być duże trzeba postawić na urządzenie o średnicy powyżej 30 cm. Na rynku są urządzenia o średnicy nawet 40 cm.
  • Konstrukcja – dobrej klasy naleśnikarka powinna posiadać odpowiednio wyprofilowane brzegi, aby ciasto łatwo się nakładało, a przy tym nie wypadało ze środka na blat.
  • Funkcjonalność – nawet niedrogie naleśnikarki posiadają specjalny termostat, który przez cały czas utrzymuje określoną temperaturę urządzenia. To bardzo istotna funkcja. Warto też postawić na model oferujący dość sporą regulację, co pozwala na dobranie temperatury odpowiednio do swoich potrzeb i osobistych preferencji. Dobrze sprawdzają się też specjalne zabezpieczenia przed przegrzaniem. Stosowane są rzadko, ale znacznie zwiększają żywotność urządzenia.
  • Pokrycie płyty grzewczej – może być z żeliwa lub z emalii. Powierzchnie emaliowane są tańsze i zarazem lżejsze niż żeliwne. Te drugie cechują się większą wytrzymałością, co oznacza dużą żywotność urządzenia.
  • Obudowa – generalnie wyróżnia się naleśnikarki z obudową plastikową lub wykonaną ze stali nierdzewnej. Urządzenia z tworzywa sztucznego są tanie. Z drugiej strony plastik może się topić, zwłaszcza w przypadku długotrwałej eksploatacji. Modele z obudową ze stali nierdzewnej są inwestycją na długie lata. To bowiem materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i niezbyt trudny do utrzymania w czystości.

Czy warto kupić naleśnikarkę?

Chyba nie ma domu, w którym nie smażyłoby się naleśników. Na ogół do tego celu wykorzystywana jest zwykła patelnia. Tymczasem w sprzedaży są specjalne urządzenia do tego przeznaczone. Naleśnikarka pozwala na przygotowanie w krótkim czasie smacznych naleśników i placków różnego rodzaju. Do wyboru są urządzenia domowe i stricte gastronomiczne, gazowe lub elektryczne.

Naleśnikarki w dużej skali wykorzystywane są w gastronomii. Pozwalają na szybkie i sprawne usmażenie dużej ilości naleśników. Jednak takie urządzenie sprawdzić się mogą także w warunkach domowych. Są nieocenione w przypadku dużych rodzin i osób, które bez naleśników nie wyobrażają sobie życia. Dodatkowo na naleśnikarce można smażyć placki bez tłuszczu, które są mniej kaloryczne i zdrowsze. Dlatego jest to urządzenie stworzone dla osób dbających o swoją figurę. Naleśniki smażone bez tłuszczu są bardzo chrupkie.

Naleśnikarki są bardzo proste w obsłudze i funkcjonalne. Wiele z tych urządzeń można też wykorzystać do odgrzewania gotowych już naleśników. Przyda się to podczas przygotowywania potraw na ich bazie np. popularnych krokietów.

Popularni producenci naleśnikarek

Sklepy warte uwagi