Niszczarka do dokumentów jest urządzeniem przeznaczonym do niszczenia różnego rodzaju druków, dokumentów. Najczęściej znajduje zastosowanie w biurze, rzadziej w gospodarstwie domowym. Najprostsze modele tną papier wzdłuż jednej krawędzi. W efekcie powstają wąskie paski papieru na całej długości dokumentu. W przypadku urządzeń bardziej nowoczesnych papier cięty jest także w poprzek. Zaawansowane niszczarki przy okazji do niszczenia dokumentów wykorzystują metody chemiczne różnego rodzaju.

Ranking niszczarek do dokumentów

 1. Niszczarka do dokumentów Fellowes 60Cs
  Niszczarka do dokumentów Fellowes 60Cs
  Sprawdź aktualną cenę

  Niewielka niszczarka do dokumentów, idealna do małego biura czy domu. Jednorazowo jest w stanie zniszczyć do 10 kartek o gramaturze 70 g na ścinki 4×50 mm. Doskonale radzi sobie z małymi spinaczami, zszywkami czy kartami kredytowymi. Posiada funkcję start-stop i kosz o pojemności 22 litrów. Za sprawą czujnika SafeSense jest to urządzenie bardzo bezpieczne. Noże są bowiem automatycznie zatrzymywane w chwili dotknięcia szczeliny wejściowej przez zwierzę czy człowieka.
 2. Niszczarka Argo Wallner FXD85B
  Niszczarka Argo Wallner FXD85B
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna i funkcjonalna niszczarka do dokumentów, która sprawdzi się w domu i biurze. Wyróżnia się eleganckim, czarno-srebrnym designem oraz wysokimi parametrami użytkowymi. Jednorazowo niszczy nawet 8 kartek o gramaturze 70 g. Posiada pojemny kosz (15 litrów). Świetnie radzi sobie nie tylko z papierem, ale i drobnymi zszywkami, kartami plastikowymi oraz płytami CD i DVD.
 3. Niszczarka do dokumentów HSM shredstar X5
  Niszczarka do dokumentów HSM shredstar X5
  Sprawdź aktualną cenę
  Niezwykle cicha niszczarka do dokumentów, która przeznaczona jest do domów i niewielkich biur. Jednorazowo niszczy do 5 kartek papieru o gramaturze 80 g. Poprzez specjalne okno inspekcyjne można łatwo sprawdzić poziom jej napełnienia. Wyposażona jest w oddzielny mechanizm tnący, który radzi sobie z plastikowymi kartami oraz płytami CD i DVD. Zniszczony materiał tego rodzaju trafia do osobnego pojemnika. Urządzenie posiada ponadto funkcję cofania i system start/stop. Za sprawą wbudowanej fotokomórki niszczarka uruchamia się i wyłącza automatycznie.
 4. Niszczarka MEDIATECH MT215
  Niszczarka MEDIATECH MT215
  Sprawdź aktualną cenę

  Zaawansowana technologicznie niszczarka do dokumentów, idealna do domu i biura. Radzi sobie z papierem, folią, kartami kredytowymi oraz płytami CD i DVD. Wyposażona jest w funkcję rewersu i autostartu. Jej istotnym elementem jest kosz o pojemności aż 7 litrów, który pozwala jednorazowo na zniszczenie dużej partii dokumentów. To niezwykle istotne w przypadku częstego korzystania z urządzenia. Do opróżnienia kosza ze ścinek, wystarczy zdjąć górną część niszczarki.
 5. Niszczarka do dokumentów Fellowes M-6C
  Niszczarka do dokumentów Fellowes M-6C
  Sprawdź aktualną cenę
  Niszczarka do dokumentów do biura czy domu. Jednorazowo radzi sobie z 6 kartkami o gramaturze 70 g. Skutecznie rozwiązuje problem papierowych dokumentów z zszywkami czy starych kart kredytowych. Posiada mechaniczną funkcję start/stop i kosz o pojemności 13 litrów. Jest to urządzenie bardzo proste w obsłudze z funkcją cofania. Cięcie na ścinki zapewnia wysokie bezpieczeństwo i znacznie zmniejsza poziom zapełnienia kosza. Ten z kolei w każdej chwili można szybko i bezproblemowo opróżnić.

Jaką niszczarkę do dokumentów kupić?

Niszczarka do dokumentów to urządzenie przydatne w każdym biurze i niejednym gospodarstwie domowym. Pozwala na niszczenie poufnej dokumentacji czy kart płatniczych. Czym jednak należy się kierować przy wyborze takiego urządzenia?

 • Rodzaj niszczonych przedmiotów – większość niszczarek wykorzystywanych jest do niszczenia papieru. Jednak coraz więcej urządzeń radzi sobie także z kartami płatniczymi czy płytami CD/DVD. Niektóre modele umożliwiają niszczenie jednorazowo plików spiętych spinaczami i zszywkami.
 • Sposób niszczenia – im drobniejsze są ścinki, tym lepiej. Wówczas nie ma w zasadzie ryzyka odczytania z resztek zniszczonych dokumentów ważnych informacji. Niszczarki rozdrabniają papier na paski lub ścinki. Ta druga opcja jest bezpieczniejsza i popularniejsza.
 • Poziom bezpieczeństwa – to parametr niezwykle istotny przede wszystkim w przypadku niszczarek biurowych. Najczęściej stosowana jest w tym przypadku klasyfikacja DIN. W  praktyce, im wyższa jest klasa DIN, tym lepiej.
 • Pojemność kosza – w przypadku niszczenia na co dzień sporej liczby dokumentów, pojemność kosza ma ogromne znaczenie. Im jest on większy, tym lepiej.
 • Wydajność – to ilość kartek papieru, które niszczarka jest w stanie zniszczyć jednorazowo. Przyzwoitym wynikiem jest już kilka kartek niszczonych za jednym razem.
 • Głośność pracy – w przypadku niszczarek do dokumentów zadowalającym poziomem hałasu jest 50-60 dB.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne niszczarki są urządzeniami z wieloma funkcjami dodatkowymi. System start/stop w automatyczny sposób włącza i wyłącza urządzenie. Funkcja rewers pozwala na wycofanie włożonych do niszczarki dokumentów. Czujnik dotyku sprawia, że korzystanie z urządzenia jest w pełni bezpieczne. Niszczarka wyłącza się bowiem, gdy tylko ktoś dotknie szczeliny na papier. Niektóre modele wyłączają się automatycznie również po zdjęciu głowicy. Ciekawym rozwiązaniem jest ponadto funkcja automatycznego oliwienia części kluczowych.

Czy warto kupić niszczarkę do dokumentów?

Niszczarka do dokumentów to urządzenie, które musi się znaleźć w każdej firmie czy biurze. Jednak warto mieć go również i w swoim domu bądź mieszkaniu. Za sprawą niszczarki można błyskawicznie pozbyć się dokumentów, które powinny pozostać tajne i do których nikt niepożądany nie powinien mieć dostępu. Nowoczesne modele doskonale radzą sobie także z plastikowymi kartami płatniczymi czy płytami CD i DVD.

Niszczarki do dokumentów są urządzeniami bardzo prostymi w obsłudze, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Schować je można pod stołem czy biurkiem. Dzięki pojemnym koszom na ścinki, nie wymagają zbyt częstego opróżniania i są mało awaryjne. Większość z nich to urządzenia ciche i bezproblemowe. Jednocześnie są w stanie zniszczyć nawet kilka kartek papieru.

Nowoczesne modele w automatyczny sposób włączają i wyłączają się po zakończeniu pracy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu są w 100% bezpieczne, nawet gdy w domu znajdują się małe dzieci czy zwierzęta. Samodzielnie wyłączają się, gdy tylko ktoś zbliży rękę do szczeliny.

Popularni producenci niszczarek do dokumentów

Sklepy z niszczarkami warte uwagi