Lodówka dwudrzwiowa side by side są dużymi urządzeniami, które po jednej stronie posiadają zamrażarkę, a po drugiej chłodziarkę. Strefy te mogą mieć taki sam lub różny rozmiar. Często wyposażone są w różnego rodzaju funkcje dodatkowe np. kostkarkę do lodu, dyspenser wody czy specjalne strefy chłodzenia. Jednak przede wszystkim lodówki side by side oferują o wiele więcej miejsca niż tradycyjne lodówki. Są idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi i dużych gospodarstw domowych.

Ranking lodówek dwudrzwiowych side by side

 1. Lodówka side by side Samsung RS68N8241B1
  Lodówka side by side Samsung RS68N8241B1
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna lodówka dwudrzwiowa side by side o dużej pojemności (617 litrów) za sprawą systemu Space Max. Funkcja Power Freeze odpowiada za błyskawiczne mrożenie produktów, a Twin Cooling Plus zapewnia optymalną wilgotność i zapobiega mieszaniu się zapachów. Urządzenie prezentuje się niezwykle nowocześnie i elegancko. Posiada wbudowany dystrybutor wody z kostkarką do lodu, która jest przezroczysta. Panel sterowania jest intuicyjny w obsłudze.
 2. Lodówka Bosch KAD90VI20
  Lodówka Bosch KAD90VI20
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna lodówka side by side z nowoczesnym wyświetlaczem na drzwiach i funkcją No Frost. Nie trzeba jej rozmrażać, bo jest skutecznie chroniona przed ewentualnym oblodzeniem. Urządzenie wyposażone jest w łatwą w obsłudze kostkarkę do lodu i system MultiAirflow, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza na wszystkich poziomach. Panel sterowania TouchControl pozwala na kontrolowanie temperatury panującej w środku, a MultiBox chroni warzywa i owoce przed wilgocią.
 3. Lodówka dwudrzwiowa LG GSL761PZXV
  Lodówka dwudrzwiowa LG GSL761PZXV
  Sprawdź aktualną cenę
  Lodówka dwudrzwiowa side by side z funkcją Total No Frost, dzięki której niepotrzebne jest rozmrażanie urządzenia. Posiada system Multi Air flow oraz elegancki dotykowy wyświetlacz w kolorze czarnym. Sterowana jest w sposób elektroniczny za sprawą 6 wbudowanych czujników. Lodówka cechuje się pojemnością na poziomie aż 601 litrów. Półki w przypadku części chłodzącej wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego. Całe urządzenie utrzymane jest w efektownej, srebrnej kolorystyce.
 4. Lodówka Amica FY418.4DFCX
  Lodówka Amica FY418.4DFCX
  Sprawdź aktualną cenę

  Lodówka dwudrzwiowa side by side z funkcją NoFrost w części chłodzącej i mrożącej. Pojemnik VitControl z diodą LED VitBlue Light zapewnia świeżość przechowywanym w środku warzywom i owocom. Na uwagę zasługuje ponadto funkcja super zamrażania, która pozwala na błyskawiczne mrożenie produktów spożywczych różnego rodzaju. Lodówka posiada zestaw ruchomych półek i balkoników, co pozwala na dopasowanie jej wyglądu do swoich potrzeb (FlexiSpace). Na uwagę zasługuje również cichość jej pracy.
 5. Lodówka dwudrzwiowa side by side BEKO GN 163120 X
  Lodówka dwudrzwiowa side by side BEKO GN 163120 X
  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalna lodówka side by side z funkcją NeoFrost eliminującą powstawanie lodu na żywności oraz wewnątrz urządzenia. System Active Fresh Blue Light pozwala zachować warzywom i owocom świeżość na dłużej, gdyż gwarantuje ciągłość procesu fotosyntezy. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED i alarm otwartych drzwi, który ostrzega, gdy drzwi lodówki otwarte są za długo. Na uwagę zasługują ponadto aktywny jonizator neutralizujący wirusy i bakterie.

Jaką lodówkę side by side kupić?

Lodówki side by side, które na pierwszy rzut oka przypominają duże szafy, cieszą się coraz większą popularnością. Czasem nazywane są także lodówkami amerykańskimi. Stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku gospodarstw domowych składających się z większej liczby osób. Czym należy się sugerować przy ich zakupie?

 • Rodzaj – termin side by side to tak naprawdę określenie lodówki dwudrzwiowej, która posiada po jednej stronie komorę zamrażarki, a po drugiej chłodziarki. Jednak w praktyce tak nazywane są wszystkie lodówki wielodrzwiowe np. modele multi door i french door. Lodówki french door są w Polsce mało popularne. Chłodziarka w tym przypadku posiada podwójne drzwi, które otwierają się w dwóch różnych stronach, ale już zamrażalnik jest pojedynczą komorą z jedną szufladą. Lodówki multi door to z kolei urządzenia czterodrzwiowe.
 • Pojemność – lodówki side by side są bardzo pojemne. Największe modele cechują się ponad 700 litrami pojemności.
 • Funkcje – lodówki side by side poza funkcjami podstawowymi np. alarmem otwartych drzwi i regulacją temperatury, oferują często dodatkowe rozwiązania np. funkcję wakacyjną, funkcję intensywnego chłodzenia, dystrybutor wody, kostkarkę do lodu itd. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia inteligentne wyposażone w wyświetlacz pozwalający np. na przeglądanie przepisów kulinarnych czy tworzenie notatek.
 • Układ w środku lodówki – kluczem do sukcesu jest wybranie modelu z ergonomicznie rozplanowanym wnętrzem. Znaczenie ma ułożenie szuflad, uchwytów czy półek.
 • Głośność pracy – każda lodówka emituje pewien hałas w czasie pracy. W praktyce, im jest on mniejszy, tym oczywiście lepiej. Jest to szczególnie istotne w przypadku kuchni połączonych z salonem. Najcichsze modele na rynku wydają hałas nie większy niż 37 dB.
 • Energooszczędność – to parametr istotny w przypadku każdego urządzenia. Jednak to lodówki są odpowiedzialne w praktyce za sporą część rocznego zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Im wyższa klasa energetyczna, tym więc lepiej.

Czy warto kupić dwudrzwiową lodówkę?

Dwudrzwiowa lodówka side by side to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim w przypadku większych gospodarstw domowych. Oferuje ona bowiem więcej przestrzeni na chłodzenie i mrożenie produktów spożywczych. Zajmuje jednak również i więcej miejsca, a więc stanowi propozycję raczej do większych kuchni.

Lodówki side by side to urządzenia nowoczesne i funkcjonalne. Wiele z nich oferuje funkcje dodatkowe np. kostkarkę do lodu czy dystrybutor wody. Dzięki temu można w gorące dni błyskawicznie przygotowywać zimne napoje czy drinki. Za sprawą funkcji NeoFrost czy NoFrost lodówki dwudrzwiowe nie wymagają rozmrażania, co oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. Z kolei wbudowane wyświetlacze pozwalają na ich łatwą i bezproblemową obsługę np. regulację temperatury.

Lodówki side by side szczególnie dobrze prezentują się we wnętrzach nowoczesnych. Do wyboru jest w tym przypadku kilka wariantów kolorystycznych, ale największą popularnością cieszą się modele w kolorze srebrnym oraz czarnym.

Popularni producenci lodówek side by side

Sklepy z lodówkami warte uwagi