Środek na pleśń i grzyby to preparat, który jak sama nazwa wskazuje, przychodzi z pomocą w walce z pleśnią i grzybami. Ma więc działanie grzybobójcze i pleśniobójcze. Bez tego typu produktów usunięcie pleśni może być bardzo trudnym wyzwaniem. Samo mechaniczne usuwanie wykwitów to niestety za mało. Środki na pleśń i grzyby głęboko wnikają w ściany i sprawiają, że problem już więcej nie powróci. Są to preparaty skuteczne w działaniu, a jednocześnie nieszkodliwe dla zdrowia.

Najlepszy środek na pleśń i grzyby – ranking

Jaki środek na pleśń i grzyby kupić? Taki preparat przyda się wtedy, gdy w pomieszczeniu panuje wilgoć, co zaowocowało pojawieniem się mało estetycznych i groźnych dla zdrowa wykwitów. Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy ranking środków na pleśń i grzyby. Będzie to z pewnością ważna wskazówka w czasie zakupów. Cena nie powinna być w tym przypadku najważniejszym elementem. Zapraszamy do lektury.

 1. Środek Przeciw Pleśni I Grzybom Savo 500Ml
  Środek Przeciw Pleśni I Grzybom Savo 500Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości preparat pozwalający na natychmiastową likwidację pleśni i grzybów. To produkt, który pozwala pozbyć się problemu czarnych nalotów na ścianach i płytkach ceramicznych. Od razu jest gotowy do użycia i nie sprawia większych problemów w aplikacji. Preparat doskonale radzi sobie także z algami czy mchami, a także pleśnią czy grzybami. Przed jego użyciem nie jest wymagane żadne dodatkowe działanie np. ręczne usuwanie pleśni.

 2. Środek Pleśniobójczy Spray Pufas 500ml
  Środek Pleśniobójczy Spray Pufas 500ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajny i prosty w użyciu preparat pleśniobójczy wysokiej jakości. Nadaje się do usuwania grzybów, pleśni i glonów. Działa w zasadzie natychmiastowo. To produkt wydajny i niezwykle skuteczny w działaniu. Sprzedawany jest w wygodnej butelce z aplikatorem – jego użycie jest banalnie proste. Stosować go można nawet w trudno dostępnych miejscach. Jest to preparat produkcji niemieckiej.

 3. Środek Do Usuwania Pleśni Hg 500Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo skuteczny w działaniu preparat do usuwania pleśni. Doskonale radzi sobie też z grzybami, algami czy mchem – skutecznie oczyszcza miejsca narażone na działanie wilgoci. Sprawdzi się z pewnością w przypadku tynków ścian i sufitów, uszczelek silikonowych, płytek ceramicznych itd. Pozwala na usuwanie pleśni z murów, doniczek i terakoty. Opakowanie wyposażone jest w wygodny spryskiwacz, dlatego stosowanie produktu jest banalnie proste.

 4. Cillit Bang CPower Cleaner Pleśń I Czarne Osady 750Ml Spray 85311991
  Cillit Bang CPower Cleaner Pleśń I Czarne Osady 750Ml Spray 85311991

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości środek na pleśń i czarne osady. Skutecznie dezynfekcje zlewozmywaki, umywalki, kosze na śmieci, muszle klozetowe, wanny, kabiny prysznicowe, płytki ceramiczne czy podłogi. Zaczyna działać po zaledwie 20 sekundach. Produkt nie jest trudny w użyciu. Wystarczy spryskać nim daną powierzchnię, odczekać 5 minut, a następnie wytrzeć gąbką lub ścierką i spłukać wodą. Preparat jest od razu gotowy do użycia.

 5. Spray Do Czyszczenia Pleśni Cif Perfect Finish Czarne Osady 435 Ml
  Spray Do Czyszczenia Pleśni Cif Perfect Finish Czarne Osady 435 Ml

  Sprawdź aktualną cenę

  Popularny środek do czyszczenia pleśni i czarnych osadów. Od razu jest gotowy do użycia i nie sprawia większych problemów w aplikacji. Preparat wystarczy zaaplikować na daną powierzchnię i poczekać około 20 minut. W czasie działania produktu zalecane jest opuszczenie pomieszczenia. Później preparat należy spłukać wodą i pozostać do wyschnięcia. W razie potrzeby czynność trzeba powtórzyć. Spray nie powinien być przechowywaniu w pobliżu dzieci.

Jaki środek na pleśń i grzyby kupić?

Niestety pleśń i grzyby mogą pojawić się z czasem na każdej powierzchni. Ich rozwojowi sprzyja przede wszystkim wilgoć. Z pomocą przychodzą w tym przypadku specjalne preparaty na pleśń i grzyby. Czym kierować się przy ich zakupie?

 • Skład i działanie – zdecydowana większość preparatów dostępnych na rynku działa za sprawą aktywnych form tlenu, zazwyczaj cząsteczek rodnikowych. Stopniowo zabijają one komórki grzybowe, w tym struktury przetrwalnikowe. Zapobiega to w dużej mierze ponownemu pojawieniu się problemu. Niektóre preparaty mogą być dodatkowo wzbogacone cząsteczkami koloidalnego srebra, które działają biobójczo. Czasem stosuje się podobne środki oddziałujące na komórki grzybowe. Co ciekawe, niektóre popularne formy aktywnego tlenu bywają szkodliwe dla wybranych podłoży mineralnych czy organicznych. Powodują wtedy odbarwienia czy złuszczanie się powłok ze ściany. Trzeba to więc koniecznie sprawdzić przez aplikacją preparatu.
 • Powierzchnia działania – preparaty przeznaczone do ścian nie mogą mieć kwaśnego odczynu, bo to powoduje wymywanie surowców mineralnych z materiałów budowlanych. Powinny być bezbarwne. Do drewna przeznaczone są preparaty bezpieczne dla tego naturalnego materiału. Muszą mieć one zdolność penetracji głębszych warstw drewna, bo to pozwala na zabicie wszystkich komórek grzybowych.  Nie mogą powodować odbarwień. Do łazienek są dedykowane silnie działające produkty, które działają niemal od razu. Preparaty do fu powinny mieć odczyn zasadowy lub neutralny – fugi są bowiem wrażliwe na działanie kwasów. Wyróżnić należy też produkty do odgrzybiania silikonu, które nie mogą z nim wchodzić w żadne reakcje.
 • Opakowanie – największą popularnością na rynku cieszą się preparaty w formie sprayów, bo są bardzo łatwo w aplikacji. Wcale nie muszą mieć dużej pojemności, a raczej nawet jej nie powinny mieć. Chyba, że mowa jest o zastosowaniu przemysłowym. Okazuje się bowiem, że reaktywne formy tlenu w krótkim czasie po otwarciu tracą swoją pierwotną moc i po prostu przestają być skuteczne w działaniu.

Czy warto kupić środek na pleśń?

Oczywiście, że warto sięgnąć po tego typu środek, gdy tylko pojawi się problem z pleśnią. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że samo działanie mechaniczne to w tym przypadku za mało. W materiale i tak pozostają bowiem fragmenty grzybni. Jeśli grzyb pojawił się raz, to znaczy, że są tam sprzyjające warunki do jego rozwoju i problem może powracać. Stąd też z pomocą przychodzą specjalne preparaty chemiczne.

W zdecydowanej większości przypadków preparaty na pleśń i grzyby mają formę płynną. W przypadku niewielkich plam wystarczające będą te o naprawdę niewielkiej pojemności. Najwygodniejsze w użyciu są produkty ze spryskiwaczem. Z kolei przy poważniejszych problemach lepszym rozwiązaniem będzie większy zbiornik i osobny spryskiwacz. Rzadko w sklepach znaleźć można półprodukty, a więc substancje, które dopiero wymagają rozpuszczenia w wodzie. Warto też wiedzieć, że preparaty odgrzybiające to nie to samo, co farby pleśniobójcze. Te drugie są wykorzystywane po usunięciu pleśni w celu zabezpieczenia przed ponownym jej pojawieniem się. Jednak samodzielnie jej nie zwalczają.

Popularni producenci środków na pleśń i grzyby

Podsumowanie rankingu środków na pleśń i grzyby

Każdemu środek na pleśń i grzyby może się kiedyś przydać. Wilgoć obecna np. w wielu łazienkach sprzyja bowiem ich rozwojowi. Dlatego w sklepach nie brakuje różnego rodzaju preparatów chemicznych, które pozwalają uporać się z tym problemem. Nasz kompleksowy ranking środków na pleśń i grzyby z pewnością nieco pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Przy tworzeniu zestawienia kierowaliśmy się głownie opiniami internautów na ten temat. Zachęcamy do lektury.