Papier toaletowy to rodzaj papieru higienicznego, który przeznaczony jest do utrzymania higieny odbytu i genitaliów po defekacji lub oddaniu moczu. Zanim go wynaleziono wykorzystywany do tego celu włókna wełniane lub konopne. Czasem sięgano po trawę, mech czy piasek. Z czasem zaczęto używać gazet czy stron wyrwanych z książek telefonicznych. Pierwszy fabryczny papier toaletowy wypuszczono na rynek w roku 1857 w USA za sprawą Josepha C. Gayetty’ego.

Ranking papieru toaletowego

 1. Papier toaletowy Velvet Excellence Premium Komfort 8 Rolek

  Papier toaletowy Velvet Excellence Premium Komfort 8 Rolek
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości papier toaletowy czterowarstwowy. W skład opakowania wchodzi 8 rolek, z których każda posiada 160 bardzo długich listków. Papier jest miękki i wytrzymały. Wykonany jest w 100% z celulozy i posiada eleganckie tłoczenie. To produkt dla najbardziej wymagających klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość. Sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym.

 2. Papier Mola Classic biały 12 szt

  Papier Mola Classic biały 12 szt
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo wytrzymały, bezzapachowy i naturalny papier toaletowy w kolorze białym. To produkt wykonany w 100% z celulozy. Jest naturalny, a za sprawą wykorzystania dwóch warstw cechuje się także dużą wydajnością. W skład opakowania wchodzi 12 rolek papieru toaletowego, który przyda się z pewnością w każdym gospodarstwie domowym i nie tylko.

 3. Foxy Papier Toaletowy 8 Szt. Jedwab

  Foxy Papier Toaletowy 8 Szt. Jedwab
  Sprawdź aktualną cenę

  Neutralny dla skóry trójwarstwowy papier toaletowy wykonany w 100% z naturalnej celulozy. W skład opakowania wchodzi 8 rolek. Produkt uwzględnia fizjologiczny wskaźnik pH okolic intymnych i nie powoduje żadnych podrażnień. Jest odpowiedni także dla skóry bardzo wrażliwej np. dziecięcej, co potwierdziły liczne testy dermatologiczne. Papier jest delikatnie perfumowany zapachem talku dla dzieci. Wprowadza tym samym do wnętrza uczucie czystości, świeżości. Wyróżnia się dużą miękkością. Dodawana jest do niego w czasie produkcji niewielka ilość balsamu.

 4. Papier toaletowy Regina rumianek 8 szt

   

  Papier Foxy Mega 2-Warstwowy Dekorowany 4 Szt.
  Sprawdź aktualną cenę
  Trójwarstwowy papier toaletowy wysokiej jakości. W skład opakowania wchodzi 8 rolek papieru, z których każda ma 150 listków. Wszystkie wykonane są w 100% z celulozy. Papier rumiankowy jest delikatny i bardzo miękki. Wyróżnia się kwiatowym nadrukiem i posiada nutę zapachową rumianku. Wprowadza do wnętrza świeżość. Naturalna biel to efekt zastosowania wspomnianej celulozy. Produkt w roku 2014 wyróżniono Laurem Konsumenta w kategorii papiery toaletowe.

 5. Papier Foxy Mega 2-Warstwowy Dekorowany 4 Szt.

  Papier toaletowy Regina rumianek 8 szt
  Sprawdź aktualną cenę

  Papier toaletowy wysokiej jakości. W skład opakowania wchodzą 4 rolki, z których każda liczy aż 450 listków. Tym samym takie opakowanie odpowiada standardowej paczce z 12 rolkami papieru toaletowego po 150 listków każda. To rozwiązanie praktyczne, które pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience. Oznacza też oszczędność surowców potrzebnych do zapakowania papieru itd. Każdy listek produktu ozdobiony jest delikatnym wzorem miłorzębu japońskiego bądź bratkami i tulipanami. To produkt testowany klinicznie, który rozpuszcza się w wodzie.

Jaki papier toaletowy kupić?

Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić gospodarstwo domowe, w którym nie byłby wykorzystywany papier toaletowy. Jaki produkt warto mieć w swoim domu lub mieszkaniu? Czym trzeba kierować się przy zakupie papieru toaletowego?

 • Ilość warstw – im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Każda dodatkowa warstwa sprawia, że papier jest bardziej wytrzymały i odporny na uszkodzenia, co jest ogromne ważne. Każda warstwa ma także swoją siłę sprężystości. Im jest ich więcej, tym papier jest bardziej miękki.
 • Długość – ma spore znaczenie. Jednak kierować się należy tutaj nie wyglądem zewnętrznym, ale informacjami podanymi na opakowaniu papieru toaletowego. Są bowiem marki, które nawijają rolki luźniej. Są też firmy, które wykorzystują specjalne maszyny do spuszania włókien celulozowych. Warto też sprawdzić średnicę rolki zewnętrznej. Im jest ona większa, tym mniej jest na niej papieru. Sama ilość rolek również o niczym nie świadczy.
 • Materiał – od niego zależy komfort użytkowania papieru toaletowego. Do wyboru są papiery celulozowe i makulaturowe. Te pierwsze są bardziej miękkie i wytrzymałe. Papiery z makulatury są szorstkie i niezbyt przyjemne dla skóry. Są też mało odporne, bo nie mają wielu warstw. Są ponadto mało wydajne. Z drugiej strony papier szary makulaturowy jest produkowany ekologicznie. Nie przechodzi on chemicznego procesu wybielania czy barwienia. Jest także sporo tańszy. Jego produkcja przyczynia się do ochrony drzew.
 • Zapach – sporą popularnością cieszą się papiery zapachowe, które wcale nie muszą być przyjazne dla skóry. Czasami przyczyniać mogą się do powstania chorób. Papiery zapachowe często zawierają BPA. To związek chemiczny, który w dużym stężeniu prowadzi do zaburzeń metabolicznych.
 • Jakość – warto sprawdzić czy dany papier toaletowy posiada atest PZH i czy spełnia normy stawiane przez Unię Europejską.

Czy warto kupić dobry papier toaletowy?

Dzisiaj papier toaletowy to produkt tak popularny, że wiele osób w ogóle nie zastanawia się nad jego wyborem. Tymczasem papier toaletowy papierowi toaletowemu nie jest wcale równy. Do wyboru są papiery białe, kolorowe czy szare. Warto stawiać zawsze na produkty dobrej jakości, również i w tym przypadku.

Nie wszyscy wiedzą o tym, że kiedyś posiadanie papieru toaletowego było swego rodzaju luksusem. Aby go zdobyć, trzeba było stać wiele godzin w kolejce. Dzisiaj na szczęście jest zupełnie inaczej. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się dzisiaj biały papier toaletowy, który jest miękki, estetyczny i wytrzymały. Dobrze sprawdza się w każdej łazience. Jest on poddawany wybielaniu za pomocą odpowiednich środków chemicznych. Są też papiery kolorowe, które są poddawane z kolei farbowaniu. Sporo osób stawia też na papiery zapachowe, które wprowadzają do wnętrza uczucie świeżości, czystości.

Papier toaletowy to oczywiście ten produkt, bez którego trudno jest sobie wyobrazić dzisiaj jakiekolwiek gospodarstwo domowe. Jednak i w tym przypadku warto stawiać na produkty wysokiej jakości – o dużej wytrzymałości i wysokiej estetyce wykonania.

Popularni producenci papieru toaletowego