Kaszka bezmleczna dla niemowląt to przeznaczona dla małych dzieci kaszka, która nie zawiera laktozy oraz białka mleka krowiego. Stanowi pełnowartościowy posiłek, który wprowadza się do diety niemowląt karmionych naturalnie w szóstym lub siódmym miesiącu życia. W przypadku maluchów karmionych mlekiem modyfikowanym jest to z kolei czwarty miesiąc życia. W celu przygotowania takiej kaszki należy dodać mleko modyfikowane, wodę bądź preparat mlekozastępczy.
Ranking kaszek bezmlecznych dla niemowląt
-
Kaszka bezmleczna dla niemowląt Bobovita Manna 3 Owoce Po 6 Miesiącu 180g
Kaszka manna dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. Zawiera pszenicę wysokiej jakości. Dodatkowo wzbogacona została w siedem witamin i składniki mineralne. W jej składzie nie ma białek mleka krowiego czy laktozy. Przygotować ją można na mleku modyfikowanym bądź preparacie mlekozastępczym. Zawiera też brzoskwinie, truskawki i banany. Nie wymaga gotowania.
-
Kaszka Humana Bezmleczna Gryczana Po 4. Miesiącu 200g
Wysokiej jakości kaszka gryczana dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Stanowi uzupełnienie diety niemowląt, które mają nietolerancję mleka krowiego. Przeznaczona jest do żywienia hipoalergicznego i bezmlecznego. Zawiera sporo witamin z grupy B, które dla małych dzieci są niezwykle ważne. Produkt wykorzystać można z powodzeniem podczas rozszerzania diety malucha w czasie karmienia piersią czy żywienia mlekiem modyfikowanym bądź preparatami mlekozastępczymi.
-
BoboVita Porcja Zbóż kaszka bezmleczna jaglano-ryżowa malinowa po 6. miesiącu 170g
Smaczna kaszka bezmleczna dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia. To produkt jaglano-ryżowy o smaku malinowym zawierający zboża z pełnego przemiału. Nie zawiera dodatku cukru, a także barwników czy konserwantów. Kaszka jest bardzo łatwa do przygotowania. W tym celu wystarczy wymieszać ją w odpowiednich proporcjach z podgrzanym do temperatury 40 stopni Celsjusza mlekiem modyfikowanym.
-
Kaszka bezmleczna dla niemowląt Hipp Jaglana Ryż I Kukurydza Po 4 Miesiącu 200g
Przeznaczona dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia kaszka bezmleczna jaglana z ryżem i kukurydzą. Produkowana jest ze składników pochodzących z upraw ekologicznych. Produkt nie zawiera dodatku cukru, a także sztucznych barwników i aromatów. W jego składzie znajduje się natomiast witamina B1 istotna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego człowieka. Kaszka sprzedawana jest w kartonowym opakowaniu produkowanym z surowców wtórnych.
-
Kaszka Holle jaglana bezmleczna BIO 250g
Wysokiej jakości bezmleczna kaszka jaglana dla dzieci powyżej czwartego miesiąca życia. Produkowana jest ze składników ekologicznych z dodatkiem ryżu z pełnego przemiału. Doskonale smakuje zarówno na zimno, jak i na ciepło. W celu przygotowania wystarczy zalać ją ciepłą wodą bądź mlekiem. Produkt zawiera cenne składniki – węglowodany, białko, tłuszcze, minerały oraz witaminy. W jego składzie nie ma natomiast aromatów, barwników, konserwantów, cukru i glutenu.
Jaką kaszkę bezmleczną kupić dla niemowlaka?
Kaszka to najprostszy produkt zbożowy, dlatego sprawdza się podczas rozszerzania diety maluszka. Stanowi źródło błonnika, biała, węglowodanów, witamin i minerałów. Jaką jednak kaszkę bezmleczną wybrać? Czym się w tym przypadku kierować?
- Wiek dziecka – kaszki bezmleczne, tak jak i inne produkty, dobiera się odpowiednio do wieku malucha. Im starsze jest dziecko, tym produkt ma bogatszy skład. Takie kaszki są przygotowywane np. na bazie ryżu czy innych zbóż np. owsa. Mogą mieć też dodatek np. kaszy gryczanej. Często wzbogacane są owocami – jabłkami, malinami itd. Rozszerzanie diety malucha powinno przebiegać stopniowo, dlatego nie należy pomijać zaleceń wiekowych producenta kaszki.
- Skład – im mniej tzw. polepszaczy w składzie kaszki, tym lepiej. Wprawdzie wielu osobom wydaje się, że kaszka to produkt w 100% naturalny, ale nie zawsze tak jest. Kluczowa jest zawartość cukru. Niemowlęta się uczą łatwo, dlatego nie należy im podawać dużej ilości cukru, aby się od niego nie uzależniły.
- Rodzaj – wybór w tym zakresie jest naprawdę spory. Kaszka manna to drobna kasza powstała ze zmielonych ziaren pszenicy. Jest lekkostrawna, a przy tym zawiera sporo skrobi i jodu. Kuskus jest kasza z twardej pszenicy durum. Także jest lekkostrawna. Zawiera sporo białka i węglowodanów. Kaszka krakowska to z kolei łamane, nie palone ziarna gryki. Jest ona delikatna w smaku i zawiera dużo kwasu foliowego. Kasza jęczmienna otrzymywana jest z ziarna jęczmienia. Bardzo dobrze wpływa na procesy trawienne. Zawiera sporo niacyny. Kaszka gryczana uważana jest przez wielu za najzdrowszą. Powstaje z łuskanych i prażonych ziaren gryki. Jest bogata w minerały i białko. Kaszka kukurydziana zawiera sporo witaminy E i jest delikatna w smaku. Kaszka ryżowa natomiast jest bardzo delikatna. Wytwarza się ją z ziarna ryżowego.
Czy warto kupować kaszki bezmleczne?
Kaszki bezmleczne nie zawierają mleka. Podawać je można zarówno tym dzieciom, które karmione są piersią, jak i maluchom karmionym sztucznie. W zależności od sytuacji kaszkę miesza się wówczas z pokarmem własnym lub mlekiem modyfikowanym. Jednak kaszki bezmleczne są też dobrym wyborem dla dzieci, które uczulone są na białko mleka krowiego bądź nie tolerują laktozy. Jeśli w składzie kaszki nie ma niczego, co dziecko uczula, można ją zmieszać z preparatem mlekozastępczym przepisanym przez lekarza.
Niektóre kaszki można mieszać także z wodą. Jednak nie zawsze jest to wskazane. W praktyce kaszka po zmieszaniu z produktem mlecznym jest o wiele bardziej pożywna i wartościowa. Kaszki bezmleczne, podobnie jak mleczne, dobiera się zawsze odpowiednio do wieku dziecka. Ich wybór na rynku jest coraz większy. Generalnie im starsze jest dziecko, tym bogatszy skład może mieć kaszka.
Panuje przekonanie, że przygotowanie kaszki bezmlecznej zajmuje więcej czasu niż w przypadku produktu mlecznego. Jednak opcja ta jest zdrowsza i często bardziej atrakcyjna smakowo. Dodatkowo jest to najlepsze rozwiązanie dla maluszków, które nie tolerują białka mleka krowiego bądź w ogóle są uczulone na laktozę.