Pendrive 64 GB z USB 3.0 to pamięć przenośna o pojemności 64 GB kompatybilna z szybkim interfejsem 3.0. Pozwala na wygodne przenoszenie dokumentów, filmów, zdjęć i innego rodzaju plików pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Dzięki sporej pojemności umożliwia przenoszenie jednorazowo sporej ilości danych czy dużych plików. Same pendrive’y są urządzeniami niewielkich rozmiarów, które można mieć zawsze przy sobie. Bez problemu mieszczą się w damskiej torebce czy kieszeni spodni.

Ranking pendrive 64 GB z USB 3.0

 1. Pendrive Kingston DataTraveler SE9 G2 64GB (DTSE9G2/64GB)
  Pendrive Kingston DataTraveler SE9 G2 64GB (DTSE9G2/64GB)
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonany pendrive bez nasadki o pojemności 64GB, wykorzystujący port USB 3.0. Dzięki temu pozwala na błyskawiczne przesyłanie różnego rodzaju danych pomiędzy urządzeniami. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a więc zabrać go ze sobą można w zasadzie wszędzie. Udzielana jest na niego długa, bo aż pięcioletnia gwarancja producenta. Jest zgodny z wieloma systemami operacyjnymi.
 2. Pendrive Adata USB UV131 Classic 64GB (AUV13164GRGY)
  Pendrive Adata USB UV131 Classic 64GB Szary Aluminium (AUV13164GRGY)
  Sprawdź aktualną cenę
  Utrzymany w stonowanej, szarej kolorystyce pendrive obsługujący interfejs USB 3.1. Posiada jednocześnie zgodność wsteczną z USB 2.0. Działa na Windows XP, VIsta, 7, 8, 8.1, 10, Liniux Kernel 2.4 lub wyższym, Mac OS 9.X. Nie potrzebuje do tego specjalnych sterowników. Posiada dożywotnią gwarancję producenta. Warto przy tym pamiętać, że część jest pamięci  wykorzystana jest na sformatowanie. Nie jest więc dostępna do wykorzystania.
 3. Pendrive Sandisk 64GB Ultra Flair (SDCZ73064GG46)
  Pendrive Sandisk 64GB Ultra Flair SDCZ73064GG46
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości pendrive o pojemności 64 GB umożliwiający szybkie przenoszenie plików. Oferuje poprzez standard USB 3.0. przenoszenie plików z prędkością do 150 Mb/s. Dzięki temu filmy kinowe wysyłane są w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Wyróżnia się wytrzymałą obudową i metalową, efektowną wizualnie konstrukcją. Pozwala na chronienie plików poprzez hasło. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że cenne informacje wpadną w niepowołane ręce.
 4. Pendrive GoodRAM Twister Black 64GB (UTS30640K0R11)
  Pendrive GoodRAM Twister Black 64GB (UTS30640K0R11)
  Sprawdź aktualną cenę

  Klasyczny pendrive o pojemności 64 GB z szybkim interfejsem  USB 3.0, który zapewnia wysoką prędkość transferu danych. Cechuje się prędkością odczytu na poziomie 110 MB/s i prędkością zapisu rzędu 30 MB/s. Posiada dożywotnią gwarancję. Model ten wyróżnia się znaczną wytrzymałością i wysoką jakością wykonania. Zmieści się nawet w kieszeni, a więc zawsze można go mieć przy sobie.
 5. Pendrive Data Traveler 100 G3 64GB (DT100G3/64GB)
  Pendrive Data Traveler 100 G3 64GB (DT100G3/64GB)
  Sprawdź aktualną cenę

  Idealny nie tylko do podróży pendrive o pojemności 64GB ze standardem nowej generacji USB 3.0. Pozwala na wygodne przenoszenie między urządzeniami dokumentów, filmów czy muzyki i to w krótkim czasie. Wyróżnia się eleganckim designem  i wysoką jakością wykonania. Działa wstecznie także z interfejsem USB 2.0, gdy dane urządzenie nie posiada portu USB 3.0. Na model ten udzielana jest pięcioletnia gwarancja producenta. Produkt można opatrzyć dowolnym logo.

Jaki pendrive kupić?

Mimo pojawienia się na rynku dysków przenośnych, pendrive’y są wciąż powszechnie wykorzystywane do przenoszenia różnego rodzaju plików między komputerami. Są bowiem niewielkie i wygodne w obsłudze. Czym warto się kierować przy ich zakupie?

 • Prędkość transmisji danych – to istotny parametr, który zależy w dużej mierze od standardu wykorzystywanego przez pendrive i urządzenie takie jak komputer czy laptop. Znaczenie ma również sama szybkość pamięci Flash. W praktyce, im nowszy jest standard np. USB 3.0, tym szybsza jest transmisja danych. Wyróżnia się przy tym prędkość odczytu i zapisu. Szybkość odczytu na ogół jest wyższa. Pokazuje z jaką prędkością dane z pendrive’a są odczytywane. Z kolei szybkość zapisu określa z jaką prędkością dane są na urządzeniu zapisywane. Oczywiście, im wyższe są te wartości, tym lepiej.
 • Obudowa – to element, który wbrew pozorom ma spore znaczenie. Dobra obudowa  powinna bowiem chronić urządzenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Do wyboru są obecnie nie tylko modele plastikowe, ale i metalowe czy wodoodporne.
 • Estetyka i wygląd zewnętrzny – klasyczne pendrive’y są na ogół prostokątne, ale w sklepach spotkać można oczywiście modele o bardziej fantazyjnych kształtach. W praktyce za design trzeba dodatkowo zapłacić. Klasyczne urządzenia w formie prostokąta są tańsze przy większej pojemności niż te nietypowe.
 • Rozmiar – pamięci w formie pendrive’ów są niewielkie. Z tego powodu wiele osób ma problem z ich znalezieniem, gdy zajdzie taka potrzeba. Osoby, dla których mały rozmiar nie ma znaczenia, mogą więc zdecydować się na zakup modela nieco większego, o nietypowym kształcie czy trzymanego w oryginalnej, rzucającej się w oczy kolorystyce. Z drugiej strony małe pendrive’y zabrać można ze sobą w zasadzie wszędzie.
 • Zabezpieczenia – niektóre modele posiadają wbudowany antywirus. Dlatego podłączone nawet do nieznanego urządzenia, nie ulegają zainfekowaniu. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia z opcją szyfrowania danych czy czytnikiem linii papilarnych.
 • Dodatkowe funkcje – niektóre pendrive’y pracują w trybie ReadyBoost, co sprawia, że mogą być wykorzystywane przez system Windows jak pamięć podręczna.

Czy warto kupić szybki pendrive z USB 3.0?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że przy zakupie pendrive’a kluczowe znaczenie ma właśnie standard łączności, jaki dane urządzenie obsługuje. Interfejsy USB 2.0 są obecnie najwolniejsze. Maksymalna ich przepustowość to zaledwie 60 MB/s,. O wiele szybsze są modele z USB 3.0 znane także pod nazwą USB 3.1 Gen 1. W tym przypadku wspomniany parametr wynosi 625 Mb/s. Dla USB 3.1 Gen 2 jest to aż 1250 MB/s.

Z tego powodu popularność pendrive’ów z interfejsem USB 3.0 cały czas rośnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że musi być w niego wyposażona nie tylko pamięć USB, ale i komputer stacjonarny bądź laptop. W przypadku nowych urządzeń nie jest to jednak problemem. Pendrive’y z USB 3.0  są przydatne szczególnie wówczas, gdy pomiędzy poszczególnymi urządzeniami przenoszone są pliki sporych rozmiarów np. filmowe. Dzięki temu przesył skracany jest niekiedy do kilkudziesięciu sekund. W przypadku standardowych plików tekstowych nie ma to już tak dużego znaczenia.

Popularni producenci pendrive

Sklepy z pendrive warte uwagi