Przepływowy podgrzewacz wody to urządzenie służące do podgrzewania wody. Pobiera ono energię elektryczną jedynie w momencie przepływu wody. To rozwiązanie energooszczędne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Dodatkowo przepływowe podgrzewacze umożliwiają jednak ciągłe pobieranie ciepłej wody. Ta uzyskiwana jest bardzo szybko po odkręceniu kranu. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń w jej ilości. Podgrzewacze dobierane są do ilości i rodzaju punktów odbioru wody.

Ranking przepływowych podgrzewaczy wody

 1. Podgrzewacz wody Kospel Electronic Easy Touch Lcd (Ppve-18/21/24)
  Podgrzewacz wody Kospel Electronic Easy Touch Lcd (Ppve-18/21/24)
  Funkcjonalny przepływowy podgrzewacz do wody z dotykowym panelem LDC. To model sterowany elektroniczne z przełącznikiem priorytetu pracy. Pozwala na regulację temperatury wody w zakresie od 30 do 60  stopni Celsjusza. Współpracuje z innymi urządzeniami elektrycznymi o znacznej mocy na zasadzie priorytetu. Do wyboru są w tym przypadku 3 moce. Posiada wysoki stopień ochrony IP25. Montowany może być w pobliżu wanny czy umywalki.
 2. Przepływowy podgrzewacz wody Stiebel Eltron Dhb 24 Sti
  Przepływowy podgrzewacz wody Stiebel Eltron Dhb 24 Sti

  Wysokiej jakości przepływowy podgrzewacz do wody, który pozwala na zaopatrzenie w ciepłą wodę nawet kilku punktów poboru. Doskonale współpracuje ze wszystkimi standardowymi armaturami ciśnieniowymi. Wykorzystuje technologię 2i. Utrzymuje przez cały czas stałą wartość temperatury aż do chwili uzyskania maksymalnej mocy. Do wyboru są trzy stopnie temperatury – 35, 45 oraz 55 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada obracaną pokrywę i wygodny w obsłudze panel sterujący.
 3. Przepływowy podgrzewacz Kospel PPE2-18/21/24
  Przepływowy podgrzewacz Kospel PPE2-18/21/24
  Przepływowy podgrzewacz do wody z wyświetlaczem LDC, który pozwala na odczyt temperatury wlotowej i wylotowej, aktualnej mocy czy wielkości przepływu. Ogrzewa wodę do 70 stopni Celsjusza. Pozwala przy tym na dogrzanie wody już wstępnie podgrzanej. Oferuje 3 moce działania i umożliwia ustawienie temperatury maksymalnej. To dobre rozwiązanie w przypadku gospodarstw domów z małymi dziećmi.
 4. Przepływowy podgrzewacz wody Bosch TR2000 21B (7736504722)
  Przepływowy podgrzewacz wody Bosch TR2000 21B (7736504722)
  Nowoczesny przepływowy podgrzewacz do wody z grzałką wykonaną ze stali szlachetnej. Montowany jest bardzo szybko za sprawą systemu CLICKFIX. Posiada wykonany z drutu nieizolowanego układ grzewczy i wysoką klasę ochrony przeciwbryzgowej IP25. Z powodzeniem zlokalizowany może być w miejscu narażonym na działanie wilgoci np. przy wannie czy kabinie prysznicowej.
 5. Przepływowy podgrzewacz  Biawar Kaskada 2 Op 24.04 (16588)
  Przepływowy podgrzewacz  Biawar Kaskada 2 Op 24.04 (16588)
  Przepływowy podgrzewacz wody obsługujący kilka punktów poboru wody. Posiada dwa zakresy pracy. W sprzedaży dostępny jest w czterech wariantach do wyboru –  12, 18, 21 i 24 kW. Pozwala na szybkie podgrzewanie wody do podstawowych potrzeb sanitarnych. To urządzenie energooszczędne, które zużycie energii dostosowuje w sposób automatyczny do ilości pobieranej wody.
 6. Przepływowy podgrzewacz wody Siemens Dh 21100
  Przepływowy podgrzewacz wody Siemens Dh 21100

  Wysokiej jakości przepływowy podgrzewacz wody sterowany hydraulicznie. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób oszczędnych, które cenią sobie komfort posiadania ciepłej wody. Za sprawą funkcji przełącznika e można zmniejszyć w tym przypadku pobór mocy aż o 33%. Urządzenie nadaje się do montażu nad wanną czy w kabinie prysznicowej. Wyposażone jest w temperaturowy ogranicznik bezpieczeństwa.

Jaki przepływowy podgrzewacz wody kupić

W wielu łazienkach i kuchniach wciąż stosowane są przepływowe podgrzewacze wody. Poszczególne urządzenia mają jednak różne parametry. Czym więc należy w tym przypadku przede wszystkim się kierować?

 • Moc – im większa moc, tym szybciej urządzenie podgrzewa wodę. W standardowym gospodarstwie domowym sprawdzi się model o mocy w zakresie od 3 do 4,5 kW.
 • Ciśnienie – przepływowe podgrzewacze wody działają w zależności od ciśnienia wody znajdującej się w sieci. Gdy ciśnienie spada poniżej pewnego poziomu, urządzenie nie działa. Podobnie jest w przypadku, gdy ciśnienie jest za wysokie. Im wyższy przedział ciśnienia, tym więc lepiej.
 • Regulacja temperatury – do wyboru jest regulacja hydrauliczna i elektroniczna. W pierwszym przypadku, im większy jest przepływ wody, tym niższa jest temperatura. W drugiej sytuacji, moc i strumień wody są ustawiane za pomocą elektronicznego układu w sposób bardzo dokładny. Umożliwia to oszczędne zarządzenie energią.
 • Zasilanie – wyróżnia się tutaj podgrzewacze gazowe i elektryczne. Te pierwsze są zdecydowanie tańsze. Jednak ich montaż możliwy jest dopiero po spełnieniu pewnych kryteriów. Podgrzewacze elektryczne są bezpieczniejsze, bo w ich przypadku nie ma ryzyka zatrucia się gazem. Są jednak droższe. Do wyboru w tym przypadku podgrzewacze elektryczne jednofazowe i trójfazowe. Pierwsze są mniej wydajne. Sprawdzają się raczej w domkach jednorodzinnych. Modele trójfazowe muszą mieć natomiast dostęp do trójfazowego źródła prądu.
 • Wymiary i waga – to parametr, który należy dostosować do warunków lokalowych. Elektryczne podgrzewacze przepływowe nie są na ogół zbyt duże, co czyni je funkcjonalnymi.
 • Maksymalna temperatura robocza – w przypadku większości modeli jest to 80 stopni Celsjusza.

Czy warto kupić elektryczny przepływowy podgrzewacz wody?

Trudno jest sobie wyobrazić budynek mieszkalny bez dostępu do ciepłej wody. Jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych sposobów na uzyskanie ciepłej wody użytkowej jest wykorzystanie elektrycznego przepływowego podgrzewacza do wody. Jest to bowiem urządzenie skuteczne i w zasadzie bezobsługowe. Doskonale sprawdza się niezależnie od pory roku i jest bardzo bezpieczne. Pod tym względem znacznie przewyższa duże rozmiarowo podgrzewacze gazowe. Dodatkowo tego rodzaju urządzenia sprawdzają się w budynkach pozbawionych dostępu do sieci komunalnej.

Obecnie podgrzewacze przepływowe elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością i nic tym dziwnego. W tym przypadku nie ma bowiem ryzyka zaczadzenia się czy wybuchu gazu w razie awarii czy wadliwej instalacji. W zasadzie w nowoczesnym budownictwie coraz częściej całkowicie odchodzi się od gazu.

Podgrzewacze elektryczne są urządzeniami energooszczędnymi. Wiele z nich posiada funkcjonalności pozwalające na obniżenie zużycia energii elektrycznej, jeśli tylko jest taka możliwość. To z punktu widzenia ekonomii i ekologii doskonałe rozwiązanie.

Popularni producenci przepływowych podgrzewaczy wody

 • Kospel
 • Siemens
 • Bosch
 • Stiebel