Pierścionek zaręczynowy to pierścionek, który tradycyjnie w czasie zaręczyn mężczyzna wręcza kobiecie. Zazwyczaj jest on ozdobiony kamieniem szlachetnym, półszlachetnym bądź syntetycznym. Noszony powinien być na palcu serdecznym. To symbol, że osoba go nosząca przyjęła oświadczyny. W Polsce pierścionek zaręczynowy nosi się zazwyczaj na prawej ręce. Inaczej jest jednak np. w Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, w tradycji węgierskiej pierścionków zaręczynowych w zasadzie nie ma.

Ranking pierścionków zaręczynowych

Zaręczyny to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety. Z tej okazji mężczyzna wręcza tradycyjnie swojej ukochanej pierścionek. Wielu panom sen z powiek spędza pytanie, jaki pierścionek zaręczynowy kupić. Rzeczywiście nie jest to zadanie łatwe. Pomocny może być nasz ranking pierścionków zaręczynowych. Prezentowane są w nim produkty wysokiej jakości, które powinny spodobać się każdej kobiecie.

 1. Pierścionek zaręczynowy z brylantem Best Diamonds W-86W

  Pierścionek zaręczynowy z brylantem Best Diamonds W-86W
  Sprawdź aktualną cenę

  Efektowny pierścionek zaręczynowy z białego złota ozdobiony brylantem. To produkt, który spodoba się każdemu miłośnikowi klasyki. Brylanty to kamienie szlachetne słynące ze swojej wytrzymałości. Sprawdzają się więc doskonale jako element biżuterii, także zaręczynowej. Pierścionek dodatkowo ozdobić można grawerem. Doskonale pasować będzie do klasycznej biżuterii, którą wiele kobiet preferuje na co dzień.

 2. Pierścionek Virago zaręczynowy z białego złota z brylantami V031B

  Pierścionek Virago zaręczynowy z białego złota z brylantami V031B
  Sprawdź aktualną cenę

  Wykonany z białego złota najwyższej jakości pierścionek zaręczynowy o klasycznym, ale efektownym designie. Ozdobiony jest wyjątkowymi brylantami. Kamień ten jest symbolem prawdziwej miłości. Stąd też jest doskonałym wyborem na oświadczyny. Pierścionek dodatkowo można okrasić grawerem, co jest świetną pamiątką. Całość umieszczona jest w eleganckim pudełeczku, co ułatwia transport pierścionka.

 3. Lovrin 17r złoty pierścionek zaręczynowy 585 brylant BRAID003CTBU545626

  Lovrin 17r złoty pierścionek zaręczynowy 585 brylant BRAID003CTBU545626
  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowej urody pierścionek zaręczynowy ze złota żółtego i białego. Ozdobiony jest efektownym brylantem. Powinien przypaść do gustu niejednej kobiecie. Jest bowiem efektowny, ale jednocześnie z powodzeniem można go nosić na co dzień. Pasować będzie do biżuterii wykonanej ze złota w podobnym odcieniu. Pierścionek zapakowany jest w eleganckie pudełeczko.

 4. Pierścionek zaręczynowy Marko złoty z czarnymi brylantami Kontrasty

  Pierścionek zaręczynowy Marko złoty z czarnymi brylantami Kontrasty
  Sprawdź aktualną cenę

  Nietuzinkowy pierścionek zaręczynowy z żółtego złota ozdobiony czarnymi, niewielkimi brylantami. Z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie. To propozycja dla tych pań, które lubią wyróżniać się z tłumu i przepadają za oryginalnymi rozwiązaniami. Czarne brylanty są efektowne i raczej rzadko spotykane, ale nie mniej wytrzymałe niż te klasyczne. Pierścionek wyróżnia się jednocześnie dość klasyczną formą.

 5. Pierścionek Lovrin złoty zaręczynowy 585 z cyrkonią PI4351

  Pierścionek Lovrin złoty zaręczynowy 585 z cyrkonią PI4351
  Sprawdź aktualną cenę

  Złoty pierścionek zaręczynowy będący świetną propozycją dla kobiet, które lubią klasykę. Produkt w całości wykonany jest z żółtego złota. Ozdabia go efektowna cyrkonia, która wcale nie ustępuje diamentom czy brylantom pod względem wyglądu. Pierścionek utrzymany jest raczej w klasycznej stylistyce. Dlatego z powodzeniem nosić go można na co dzień w zestawieniu z innymi elementami biżuterii.

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

Dla wielu mężczyzn zakup pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. W końcu powinien być on jedyny w swoim rodzaju i naprawdę wyjątkowy. Zatem na co warto w tym przypadku postawić? Co trzeba zawsze wziąć pod uwagę przy zakupie pierścionka zaręczynowego dla ukochanej?

 • Budżet – generalnie najważniejsze jest uczucie, a nie kwota pieniędzy wydana na zakup pierścionka. Warto określić na starcie swój budżet, tak aby nie zrujnować swoich finansów. W niektórych krajach przyjmuje się, że na zakup pierścionka trzeba przeznaczyć 1-2 swoje pensje. W Polsce nie jest to regułą. W praktyce w każdym przedziale cenowym znaleźć można ładny pierścionek.
 • Kamień – generalnie największym uznaniem cieszy się diament. Kobiety zresztą za diamentami przepadają. Diament jest najtwardszym minerałem na ziemi. Stał się więc symbolem trwałości związku. Oszlifowany diament (brylant) jest odporny na zarysowania i nie matowieje. Do wyboru jest jednak o wiele więcej kamieni np. szafiry, rubiny czy szmaragdy.
 • Materiał – jeszcze kilkanaście lat temu królowało żółte złoto. Dzisiaj rośnie natomiast popularność złota białego. Warto sprawdzić, co ukochana kobieta preferuje na co dzień. Ewentualnie pokusić się można o zakup pierścionka wykonanego z dwukolorowego złota.
 • Styl – dobrze dobrany pierścionek zaręczynowy powinien trafiać w gusta ukochanej kobiety. Do wyboru są pierścionki nowoczesne, retro, awangardowe itd. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem są pierścionki z jednym kamieniem na 4 lub 6 łapkach. Są one dobrym wyborem także dla pań, które na co dzień za biżuterią nie przepadają.
 • Jakość – niestety zdarzają się diamentami, które posiadają pewne wady. Dlatego pierścionek z brylantem musi posiadać certyfikat autentyczności. Powinny znaleźć się na nim cztery podstawowe parametry kamienia, a więc jego czystość, barwa, rodzaj szlifu czy masa. Jeśli chodzi o złoto, to znaczenie ma jego stop. Największą popularnością cieszy się próba 585. Zawiera on domieszkę innych kruszców, dzięki temu jest trwały i odporny na zarysowania.
 • Rozmiar – zazwyczaj mężczyzna nie zna rozmiaru palca ukochanej. Trzeba więc użyć podstępu do jego poznania. Lepiej zakupić pierścionek większy niż mniejszy. Większość jubilerów oferuje darmową korektę rozmiaru.

Czy warto kupić pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to moment wyjątkowy w życiu każdej pary. Wiąże się to bowiem z deklaracją, że dwoje ludzi chce ze sobą spędzić resztę swojego życia. Trudno jest sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego. Tradycyjnie z okazji zaręczyn mężczyzna wręcza swojej ukochanej pierścionek zwany zaręczynowym. Jest to symbol ich miłości. Klasyczny pierścionek zaręczynowy wykonany jest ze złota i posiada diament. Ten najtwardszy minerał na świecie symbolizuje trwałość, nierozerwalność.

Chyba trudno jest sobie wyobrazić kobietę, która nie chciałaby od swojego partnera dostać pierścionka zaręczynowego. Dotyczy to także tych pań, które biżuterię noszą okazjonalnie, bo za nią nie przepadają. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z jednym oczkiem to propozycja, która sprawdza się raczej zawsze. Są jednak zwolenniczki bardziej nowoczesnej czy nietuzinkowej biżuterii. Na szczęście wybór w sklepach jest tak ogromny, że znaleźć można pierścionek zaręczynowy odpowiedni dla każdej kobiety.

Popularni producenci pierścionków zaręczynowych

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu pierścionków zaręczynowych

Nasz ranking pierścionków zaręczynowych to przegląd popularnych pierścionków z wysokiej jakości złota, które świetnie sprawdzą się jako pierścionki zaręczynowe. To propozycje na każdą kieszeń, ale trzeba pamiętać, że w zaręczynach wartość pierścionka oczywiście nie jest najważniejsza. W niektórych krajach przyjęło się, że na pierścionek zaręczynowy mężczyzna musi wydać wartość swoich dwóch pensji. W Polsce takich reguł nie ma – każdy powinien mierzyć siły na zamiary.