Pasta polerska nazywana także pastą ścierną to mieszanka drobnoziarnistego materiału ściernego i substancji wiążących. Jest środkiem o uniwersalnym zastosowaniu. Służy do odświeżania lakieru czy usuwania z niego rys o zróżnicowanej głębokości. Od jakiegoś czasu pasty polerskie nazywane są także regeneratorami lakieru. Rzeczywiście na skutek ich stosowania można zniwelować niewielkie uszkodzenia karoserii i odnowić swój samochód pod względem wizualnym.

Ranking past polerskich

Zarysowanie auta może zdarzyć się naprawdę każdemu. Drobne rysy zrobić może brelok od kluczy czy kamyczki znajdujące się na drodze. Okazuje się, że niewielkie zadrapania i rysy zniwelować można niedużym kosztem bez konieczności oddawania samochodu do lakiernika. Jaką pastę polerską kupić, aby rzeczywiście odnowić lakier swojego samochodu? Z pomocą powinien przyjść nasz ranking past polerskich, w którym umieściliśmy preparaty cieszące się największym uznaniem na rynku.

 1. Pasta polerska Sonax ProfiLine Excut 05-05 typu One Step 250ml

  Pasta polerska Sonax ProfiLine Excut 05-05 typu One Step 250ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy pasta polerska przeznaczona do użycia na maszynach Dual Action. Zawiera wyjątkową substancję ścierną. Jest to pasta mocno ścierna, ale za sprawą odpowiednich cząstek polerujących, pozostawia na lakierze samochodowym doskonałe wykończenie. Produkt nadaje się do szlifowania porysowanej lub miejscowo uszkodzonej warstwy lakieru samochodowego. Przywraca powierzchni blask i usuwa zmatowienia.

 2. Pasta Menzerna Power Finish PF2500 polerska 250ml

  Pasta Menzerna Power Finish PF2500 polerska 250ml
  Sprawdź aktualną cenę

  Pasta polerska o umiarkowanej mocy, która skutecznie niweluje defekty lakieru. Usuwa szlif o granulacji 2500 i nie zawiera silikonu. W trakcie polerowania maszynowego oferuje zminimalizowane pylenie. Produkt przeznaczony jest do użycia z piankowymi padami polerskimi. W celu uzyskania najlepszego efektu na końcu powierzchnię warto potraktować specjalną pastą wykończeniową tego samego producenta. Pasta nadaje się zarówno do stosowania ręcznego, jak i maszynowego.

 3. Farecla Pasta Polerska G3 250g

  Farecla Pasta Polerska G3 250g
  Sprawdź aktualną cenę

  Skuteczna pasta polerska średniościeralna, która przeznaczona jest do polerowania karoserii samochodowej. Usuwa różnorodne zadrapania, które powstają na skutek użytkowania pojazdu. Radzi sobie też z zaciekami pozostałymi po lakierowaniu i efektem tzw. skórki pomarańczowej. Produkt aplikować należy za pomocą ściereczki lub gąbki polerskiej. Nie zawiera silikonu i jest bezproblemowy w użyciu. Pasta nadaje się zarówno do nowych, jak i starszych powierzchni lakierniczych.

 4. Pasta polerska K2 Q1 Luster – Mocnościerna 200g

  Pasta polerska K2 Q1 Luster - Mocnościerna 200g
  Sprawdź aktualną cenę

  Wydajna pasta polerska do maszynowego polerowania lakieru oraz innego typu powierzchni. Skutecznie usuwa także duże zarysowania. Likwiduje różnorodne defekty lakiernicze. W czasie pracy nie wytwarza zbyt dużo ciepła, a więc nie przegrzewa powierzchni. Nadaje się do stosowania razem z twardymi głąbkami. Po jej uszyciu można dodatkowo użyć specjalnego zmywacza do lakieru w celu weryfikacji jego stanu.

 5. Pasta K2 Aluchrom – Polerska do Felg Aluminium Chrom – 120g

  Pasta K2 Aluchrom - Polerska do Felg Aluminium Chrom - 120g
  Sprawdź aktualną cenę

  Pasta przeznaczona do polerowania, czyszczenia i nabłyszczania chromu. Przywraca powierzchniom blask i połysk. Nadaje się do aluminium i nielakierowanych powierzchni metali szlachetnych oraz metali ozdobnych. Za sprawą delikatnego ścierniwa usuwa rysy, nalot, rdzę, zabrudzenia drogowe itd. Tworzy na powierzchni metalu warstwę ochronną, która odpycha brud i wodę, zabezpieczając powierzchnię przed korozją czy oksydacją. Pasta nadaje się do stosowania ręcznego i maszynowego. Nie jest zbyt trudna w użyciu.

Jaką pastę do polerowania samochodu kupić?

Pasta polerska to produkt, który pozwala na odnowienie lakieru samochodowego i nadanie mu blasku. Cieszy się na rynku coraz większą popularnością. Jaką pastę polerską warto zakupić i czym należy się w tym przypadku kierować?

 • Współczynnik ścieralności – pasty polerskie podzielić można z uwagi na rodzaj ziarna polerskiego. Pasty agresywne mają wysoki współczynnik ścieralności. Wykorzystywane są do usuwania dużych, głębokich rys. Pasty uniwersalne mają już mniejszą ścieralność. Służą przede wszystkim do polerowania po usuwaniu rys. Radzą sobie z mniejszymi zarysowaniami. Używane są także do przygotowywania lakieru do dalszych prac polerskich. Pasty wykończeniowe służą oczywiście do prac wykończeniowych. Nadają połysk, ale nie usuwają defektów.
 • Wielkość i twardość ziarna polerskiego – ścierniwo grube nadaje się do usuwania głębokich rys. Radzi sobie z najtrudniejszymi defektami lakieru samochodowego. Takie pasty zostawiają jednak matową powłokę z kolistymi ryskami, co wymaga zastosowania kolejnego produktu. Ścierniwo o umiarkowanej wielkości też jest skuteczne w działaniu, a przy tym pozostawia po sobie lepiej wykończoną powierzchnię. Ścierniwo drobne z kolei to produktu wykończeniowy, który usuwa jedynie delikatne zarysowania czy hologramy. Doprowadza lakier samochodowy do połysku. Takie ścierniwo stosowane jest na końcu procesu polerskiego. Jego celem jest też szybkie odświeżenie lakieru.
 • Stopień uszkodzenia lakieru – to element, który ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Nowe lakiery z niewielkimi ryskami potraktować można pastami wykończeniowymi czy uniwersalnymi. Środki polerskie o wyższej mocy ścierania są stosowane jedynie do usuwania grubych rys. Stosować je można zazwyczaj w przypadku lakierów starych, bardziej zniszczonych. Potem taką powierzchnię poleruje się dodatkowo za pomocą pasty wykończeniowej (finiszowej).
 • Czas pracy – najszybciej praca przebiega w przypadku past polerskich wykańczających i uniwersalnych. Pozostałe produkty wymagają już poświęcenia minimum kilkunastu godzin.

Czy warto kupić samochodową pastę do polerowania?

Chyba każdy kierowca chciałby jeździć na co dzień błyszczącym, estetycznie wyglądającym samochodem. Jednak warunki drogowe i różnorodne czynniki środowiskowe sprawiają, że na aucie liczącym kilka czy kilkanaście lat jest już wiele niedoskonałości. Rysy pojawiają się też na skutek nieostrożnego mycia samochodu. Rozwiązaniem jest na szczęście w tej sytuacji zakup profesjonalnej pasty polerskiej wysokiej jakości.

Przy wyborze pasty polerskiej trzeba mieć na uwadze swoje umiejętności i aktualne potrzeby. Sporo zależy od stanu powłoki lakierniczej czy efektu, który ma zostać finalnie uzyskany. Inne pasty polerskie są bowiem przeznaczone do szybkiego odświeżania samochodu, a inne do gruntownej odnowy lakieru. Dużą popularnością cieszą się też pasty polerskie AIO – all in one, które łączą w sobie kilka różnych funkcji. Są one rozwiązaniem bardzo wygodnym.

Popularni producenci past polerskich

Sklepy warte uwagi

Podsumowanie rankingu past polerskich

Pasty polerskie są produktami coraz częściej wykorzystywanymi w przemyśle motoryzacyjnym. Służą do szybkiego i stosunkowo niedrogiego odświeżania lakieru samochodowego. Przy ich pomocy można odnowić swój pojazd i to nawet ten liczący kilkanaście lat. Do wyboru są produkty o grubym, uniwersalnym czy drobnym ścierniwie. Dobór to kwestia indywidualnych potrzeb i osobistych umiejętności. Nasz ranking past polerskich obejmuje najpopularniejsze produkty na rynku, które zdobyły uznanie ze strony internautów. Cenione są za skuteczność działania i wysoką jakość.