Podkładka pod mysz dla graczy, jak sama nazwa wskazuje,służy jako podstawka pod mysz komputerową. To element, który w dużej mierze wpływa na komfort gracza. Powinien być więc zawsze dopasowany do danego użytkownika i jego potrzeb. Najbardziej uniwersalne są modele w rozmiarze M i L. To podkładki pod mysz i nadgarstek jednocześnie. Jeśli na biurku nie ma zbyt wiele miejsca, można zakupić nieco mniejszą podkładkę w rozmiarze S. Na mysz i klawiaturę przeznaczone są z kolei duże podkładki XL i XXL.

Ranking podkładek pod mysz dla graczy

 1. Podkładka pod mysz Logitech Powerplay Wireless Charging System (943000110)
  Podkładka pod mysz Logitech Powerplay Wireless Charging System (943000110)
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesna podkładka pod mysz z systemem Powerplay, który tworzy pole energetyczne powyżej swojej powierzchni. Dzięki temu pozwala na bezprzewodowe ładowanie w chwili, gdy mysz jest w ruchu. Zapewnia zasilanie bez zakłócania transmisji danych. Pole energetyczne jest przekształcane w prąd poprzez moduł POWERCORE podłączany magnetycznie do bezprzewodowych myszy do gier. Urządzenie ładuje się w czasie gdy i podczas spoczynku.
 2. Podkładka Corsair MM800 Polaris (RGB) CH9440020EU
  Podkładka Corsair MM800 Polaris (RGB) CH9440020EU
  Sprawdź aktualną cenę

  Przeznaczona dla graczy podkładka pod mysz o znacznej wytrzymałości. Oferuje najwyższą precyzję ruchów i nowy poziom podświetlenia LED. Posiada dużą powierzchnię i niski współczynnik tarcia. Sprawdza się doskonale w przypadku różnego rodzaju gier komputerowych. Ma aż piętnaście oddzielnych stref RGB i pracuje z modulacją jasności PWM. Zapewnia dzięki temu dokładne odwzorowanie kolorów. Każda strefa jest zsynchronizowana z innymi produktami tej samej marki posiadającymi oprogramowanie CUE.
 3. Podkładka pod mysz dla graczy SteelSeries QCK (63004)
  Podkładka pod mysz dla graczy SteelSeries QCK (63004)
  Sprawdź aktualną cenę
  Przetestowana przez zawodowców podkładka pod mysz dla graczy, która może mieć różny rozmiar i grubość w zależności od osobistych preferencji. Posiada antypoślizgową, gumową podstawę, która zapobiega jej niekontrolowanemu przesuwaniu się po biurku. Jednocześnie wysokiej jakości materiał zapewnia odpowiedni ślizg myszki.
 4. Fellowes Podkładka pod mysz żelowa pod nadgarstek (9112101)
  Fellowes Podkładka pod mysz żelowa pod nadgarstek (9112101)
  Sprawdź aktualną cenę
  Utrzymana w eleganckiej, czarnej kolorystyce żelowa podkładka pod mysz dla graczy, która pozwala w czasie rozgrywki utrzymać nadgarstek w prawidłowej pozycji. Wykonana jest  z wysokiej jakości materiału, który jest miły w dotyku i jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości. Produkt idealnie odwzorowuje ruchy myszek optycznych. Posiada antypoślizgową podstawę uniemożliwiającą jej przypadkowe przesuwanie się po blacie biurka.
 5. Gamingowa podkładka A4 Tech PODKŁADKA/MOUSEPAD X7-500MP
  Gamingowa podkładka A4 Tech PODKŁADKA/MOUSEPAD X7-500MP
  Sprawdź aktualną cenę
  Wysokiej klasy podkładka pod mysz dla graczy i nie tylko. Utrzymana jest w stonowanej, czarnej kolorystyce. Wykonana jest z gumowanej tkaniny, która nie ślizga się po podłożu i zapewnia doskonałą przyczepność. Poprawia w dużej mierze komfort rozgrywki, a  przy okazji zwiększa szybkość reakcji użytkownika. Produkt wyróżnia się znaczną wytrzymałością.

Jaką podkładkę pod mysz kupić?

Są osoby, które na co dzień nie używają podkładek pod mysz. Jednak w przypadku graczy to element, który ma naprawdę spore znaczenie. Zapewnia bowiem szybszą reakcję i umożliwia precyzyjniejszą pracę. Jak zatem go wybrać? Na co warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę?

 • Rozmiar – nie wszyscy wiedzą o tym, że podkładki pod mysz mają różne rozmiary. Niektóre firmy wprowadzają nawet rozmiarówki podobne jak w branży odzieżowej. Mała podkładka sprawdzi się na niewielkim biurku. Pod mysz dla graczy polecane są modele większe. Podkładki XXL pozwalają na ułożenie na nich zarówno myszy komputerowej, jak i klawiatury.
 • Materiał – od tego elementu w dużej mierze zależy praca myszy. Co ciekawe, w teorii urządzenia laserowe podkładek nie potrzebują, ale w praktyce i tak zaleca się ich stosowanie. Pod mysz optyczną wybiera się często podkładki tekstylne. Pod urządzenia laserowe wybierane są modele tekstylne i sztywne np. plastikowe.
 • Kształt – zdecydowana większość podkładek pod mysz ma kształt prostokąta, ale w sprzedaży dostępne są modele okrągłe czy o bardziej nietypowych formach. W przypadku gier najlepiej sprawdzają się modele prostokątne i asymetryczne.
 • Kolorystyka – największą popularnością cieszą się od lat podkładki pod mysz w kolorze czarnym, ale równie dobrze można wybrać model w innym kolorze.Generalnie podkładki gamingowe bywają bardzo efektowne pod względem wizualnym. Niektóre z nich są nawet podświetlane.
 • Opcje dodatkowe – nowoczesne podkładki pod mysz dla graczy posiadają coraz częściej sporo opcji dodatkowych. Są to m.in. podpórka pod nadgarstek czy wspomniane już podświetlenie.
 • Jakość wykonania – w przypadku standardowych podkładek tekstylnych spore znaczenie ma jakość obszytych krawędzi, które z biegiem czasu niekiedy się strzępią. Z  kolei kupując podkładki z podświetleniem, dobrze jest sprawdzić jego regulację i długość przewodu zasilającego.
 • Sugerowane przeznaczenie – niektóre myszy komputerowe dla graczy wymagają określonego rodzaju podkładki. W sprzedaży dostępne są podkładki dedykowane do określonego rodzaju czy modelu urządzenia.

Czy warto kupić gamingową podkładkę pod mysz komputerową?

Podkładki pod mysz dla graczy przede wszystkim znacznie ułatwiają granie w różnego rodzaju gry komputerowe. Za sprawą odpowiedniej powierzchni sprawiają bowiem, że sensor lepiej odbija światło, a ruch kursora po monitorze odbywa się płynniej niż ma to miejsce w przypadku standardowych podkładek pod mysz. Wysokiej jakości modele gamingowe są wygodne w użytkowaniu. Są nieocenione w przypadku lakierowanych biurek, gdyż się po nich w ogóle nie ślizgają. Posiadają na ogół antypoślizgową, gumową powierzchnię.

Nowoczesne podkładki pod mysz dla graczy to elementy wykonane z najwyższej jakości materiałów, często wyposażone w specjalne podkładki pod nadgarstki. Dzięki temu zwiększają komfort grania, niwelując ewentualne odczucia bólowe. Najnowsze modele posiadają niekiedy oświetlenie, co pozwala na zwiększenie doznań, wrażeń z gry. Największą popularnością niezmiennie od lat cieszą się podkładki w kolorze czarnym, ale modele gamingowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru. Często mają nietypowe, wręcz designerskie kształty.

Popularni producenci podkładek pod myszki

Sklepy z podkładkami warte uwagi