Nintendo Switch to popularna konsola gier przenośna, produkowana przez japońskie przedsiębiorstwo Nintendo. Gry na Nintendo Switch to różnego rodzaju tytuły. Są one dostępne w postaci fizycznych płyt lub jako pliki cyfrowe, które można pobrać z internetu i zainstalować na konsoli. Nintendo Switch oferuje szeroki wybór gier, od klasycznych platformówek po gry RPG, a także liczne tytuły zręcznościowe i partyjne. Wśród popularnych gier na Nintendo Switch można wymienić m.in. „The Legend of Zelda: Breath of the Wild”, „Super Mario Odyssey” czy „Animal Crossing: New Horizons”.

Najlepsze gry na Nintendo Switch – ranking

Jaką grę na Nintendo Switch kupić? Takie pytanie zadaje sobie z pewnością wielu posiadaczy tej popularnej konsoli do gier. Postanowiliśmy więc przygotować ranking gier na Nintendo Switch, aby nieco ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Zapraszamy do zapoznania się z tym subiektywnym zestawieniem, które powstało na podstawie opinii internautów na ten temat.

 1. The Legend of Zelda: Breath of The Wild
  The Legend of Zelda: Breath of The Wild

  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo ciekawa gra komputerowa z gatunku action-adventure, wyprodukowana i wydana przez Nintendo w 2017 roku. Akcja gry rozgrywa się w fantastycznym świecie Hyrule, w którym gracz wciela się w postać Linka, bohatera z serii The Legend of Zelda. Jest uważana za jedną z najlepszych gier w historii i zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Została doceniona za swoją piękną grafikę, głęboką fabułę i niezwykłą swobodę, jaką daje graczom w podejmowaniu decyzji.

 2. Super Mario Odyssey
  Super Mario Odyssey 2

  Sprawdź aktualną cenę

  Popularna gra stworzona przez firmę Nintendo udostępniona w roku 2017 roku. Gracz wciela się w postać słynnego Mario. Jego celem jest uwolnienie księżniczki Peach. Musi dlatego uzyskać odpowiednią ilość księżyców. W grze nie ma narzuconej kolejności wykonywania zadań. Gra szybko zdobyła dużą popularność na rynku. W ciągu trzech dni od premiery sprzedano jej ponad 2 mln kopii.

 3. Ring Fit Adventure
  Ring Fit Adventure

  Sprawdź aktualną cenę

  Wyjątkowa gra na Nintendo Switch, bo zachęca graczy do przysiadów, rozciągania czy ściskania w celu pokonywania przeszkód. Zaprojektowana została z myślą o ludziach o różnej kondycji fizycznej. Tytuł ten wymaga podłączenia kontrolerów Joy-Con z konsoli do akcesoriów – jeden do obręczy Ring-Con, a drugi do paska na nogę. Mierzą one działania gracza w czasie rzeczywistym – zmieniają je na ruchy w grze.

 4. Mario Kart 8 Deluxe
  Mario Kart 8 Deluxe

  Sprawdź aktualną cenę

  Ciekawa gra wyścigowa z serii Mario Kart – wydana w roku 2014 i stworzona przez Nintendo. To jedenasta gra z serii, a ósma gdy mowa o grach arcade. W ciągu pierwszych czterech dni sprzedaży sprzedano 1,2 mln jej kopii. Wersja Deluxe to rozbudowana gra Mario Kart 8 – zawiera wszystkie wydane poprzednio DL – zmiany w rozgrywce nie są zbyt duże.

 5. Animal Crossing New Horizons
  Animal Crossing New Horizons

  Sprawdź aktualną cenę

  Popularna gra wydana na konsolę Ninendo Switch w roku 2020. Gracz wprowadza się na bezludną wyspę razem z humanoidalnymi zwierzętami – ma za zadanie ja rozbudować. Czas w grze odpowiada czasowi rzeczywistemu. Do grania przez internet potrzebna jest subskrypcja Nintendo Switch Online. Tytuł ten wspiera grę wieloosobową do ośmiu graczy. W 2021 roku do sprzedaży trafił DLC Happy Home Paradise.

 6. Kirby and the Forgotten Land
  Kirby and the Forgotten Land

  Sprawdź aktualną cenę

  Interesująca gra na Nintendo Switch wydana w roku 2022 – opracowana została przez HAL Laboratory. To trzynasta odsłona serii Kirby, ale pierwsza gra z serii w 3D. Gra szybko została uznana za jedną z najlepszych w całej serii. Wyróżnia się wyjątkową grafiką, dopracowanymi detalami i płynnością działania. Wciąż bardzo dobrze się sprzedaje i ma na swoim koncie wiele branżowych nagród.

Jakie ciekawe gry na konsolę Nintendo kupić?

Konsola Nintendo Switch cieszy się na rynku dużą popularnością i ma wielu fanów. Pod pewnymi względami jest dość charakterystyczna. Duża ilość gier na Nintendo Switch to bowiem tzw. platformówki. Na tym jednak nie koniec tego, co ma do zaoferowania. Poza wymienionymi wyżej tytułami na konsoli Nintendo Switch można zagrać w:

 • Hades – dynamiczna gra komputerowa wydana przez niewielkie, niezależne studio. To najlepsza gra indie wydana na tę konsolę. Wyróżnia ją ciekawa, angażująca fabuła i styl rozgrywki, który może uzależnić.
 • Xenoblade Chronicles – to w zasadzie cała seria, która składa się z trzech gier, z których każda jest warta uwagi. To tytuły skierowane do miłośników gier zręcznościowych i japońskich RPG-ów. Charakterystyczna jest dla nich rozbudowana fabuła i walki rozgrywające się w czasie rzeczywistym.
 • Triangle Strategy – taktyczna gra RPG osadzona w świecie fantasy. Większość rozgrywki polega na walkach w systemie turowym – podwładnymi gracza są członkowie niewielkiej grupy wojowników. Duże znaczenie ma odpowiednie wykorzystanie mocy i umiejętności każdego z nich.
 • Pokemon Legends: Arceus – trudno sobie wyobrazić konsolę Nintendo właśnie bez gier z serii Pokemon. Na Nintendo Switch wydano ich już kilka. Ten tytuł jest jednak wyjątkowy, bo opiera się na zupełnie innej formule, niż ta znana z pozostałych odsłon serii.
 • Bayonetta 2 – Bayonetta to seria dynamicznych slasherów, które osadzone są w świecie fantasy. W tym tytule na uwagę zasługuje bardzo rozbudowany system walk. Mechanika jest złożona, ale to nie powinno odstraszać.
 • Metroid Dread – tytuł doskonale znany miłośnikom Nintendo Switch. To jedna z najpopularniejszych gier na tę konsolę. Trzeba w niej biegać, strzelać i kombinować.
 • Fire Emblem: Three Houses – seria gier Fire Emblem jest dość mocno rozbudowana. To taktyczne gry RPG w stylu anime. Ta odsłona cechuje się ciekawą fabułą i dopracowanym systemem walk.

Czy warto kupić Nintendo Switcha?

Konsola Nintendo Switch trafiła do sprzedaż w roku 2017. Od tego czasu na rynku pojawiło się kilka nowych konsol konkurencyjnych firm. Wydaje się więc, że konsola ta została nieco w tyle, ale nie jest to prawda. W swojej kategorii w zasadzie nie ma ona konkurencji.

Nintendo Switch ma do zaoferowania wiele ciekawych funkcji. Pozwala np. na granie w trybie przenośnym. Pod tym względem wygrywa z innymi konsolami. Jej ekran jest raczej niewielki, co niweluje brak rozdzielczości 4K. Biblioteka gier jest niezwykle rozbudowana. Nie można narzekać na brak dostępnych tytułów. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dodatkowo atutem Nintendo Switch są odłączane kontrolery Joy-con.

Dlatego wciąż warto zwrócić uwagę na konsolę japońskiej firmy Nintendo. Firma ta zresztą nie ma obecnie w planach wydania na rynek nowej konsoli. Dlatego Switcha będzie jeszcze przez długi czas wspierać. W kolejnych latach pojawi się  na rynku sporo ciekawych gier na Nintendo Switch. Jest to również konsola stosunkowo niedroga.

Podsumowanie gier na Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch pojawiła się na rynku już dobrych parę lat temu, ale jej popularność wcale nie maleje. Jest bowiem wiele ciekawych gier na tę konsolę, w które naprawdę warto zagrać. Najciekawsze z nich opisaliśmy w powyższym artykule. Nasz ranking gier na Nintendo Switch z pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji zakupowej. Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem stworzonym w dużej mierze na podstawie opinii internautów na ten temat.