Co można kupić w prezencie dziewczynce, aby sprawić jej radość? Co podarować z okazji urodzin czy świąt Bożego Narodzenia? Sprawa nie jest taka prosta, przynajmniej dla tych osób, które nie mają dzieci i są w tym temacie laikowi. Na szczęście w sklepach wybór jest szeroki i każdy prędzej czy później powinien znaleźć prezent odpowiedni dla dziewczynki. Co w tym przypadku ma najważniejsze znaczenie? Na co zwrócić uwagę przy zakupie upominku dla dziewczynki?

Jaki prezent kupić dla dziewczynki?

Przy wyborze prezentu dla dziewczynki trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i wykonanie. Nie można kierować się tutaj tylko ceną, gdyż produkt kiepskiej jakości może się szybko zepsuć, a nawet wyrządzić dziecku krzywdę.

W przypadku zakupu zabawki kluczowe znaczenie ma z pewnością certyfikat CE. Potwierdza on wysoką jakość wykonania. Dziewczynki i chłopcy nie powinni mieć kontaktu z tworzywami toksycznymi, które zagrażają ich bezpieczeństwu. Znaczek CE informuje o tym, że dany produkt jest dopuszczony do użytku i sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. To gwarancja wysokiej jakości. Kupując prezent dla dziewczynki, warto też wziąć pod uwagę jej wiek. Nie każdy upominek sprawdzi się w przypadku danego dziecka. Dla małych dziewczynek nie są odpowiednie produkty zawierające np. bardzo małe elementy, które można łatwo połknąć.

Ostatnią, ale nie mniej istotną kwestią są tutaj zainteresowania, pasje obdarowywanej dziewczynki. Dobry prezent do prezent dopasowany do charakteru, hobby. Tylko wtedy sprawia on radość, a przecież taki jest cel kupowania upominków.

Ranking prezentów dla dziewczynki

Cyfrowy pad do notatek i rysowania – nowoczesny i praktyczny upominek

Nie da się ukryć, że świat idzie z duchem czasu i coraz większą popularnością cieszy się różnego rodzaju elektronika. Za takimi gadżetami przepadają także dziewczynki i to w różnym wieku. W prezencie sprawdzi się więc tutaj cyfrowy pad służący do notatek i rysowania. Urządzenie to pomaga w nauce i sprzyja rozwijaniu wyobraźni. To idealny pomysł na upominek dla dziewczynki, która chodzi do szkoły. Warto przy tym postawić na urządzenie sprawdzonego producenta.

 1. Trust Wizz 8,5″ LCD

  Trust Wizz 8,5

 2. Xp-Pen Star G640

  Xp-Pen Star G640

Pościel – świetny prezent dla małej księżniczki

Niewiele osób podejrzewa, że doskonałym prezentem dla dziewczynki może być pościel, ale oczywiście nie byle jaka. Kluczem do sukcesu jest jej dopasowanie do zainteresowań, pasji dziecka. To upominek, który będzie użytkowany przez wiele lat. Wybór w przypadku pościeli dziecięcych jest zaskakująco szeroki. Z zakupem nie powinno więc być większego problemu.

 1. Carbotex Harry Potter Pościel Dziecięca

  Carbotex Harry Potter Pościel Dziecięca

 2. Detexpol Pościel Dziecięca Świecąca W Ciemności Bawełniana Koń

  Detexpol Pościel Dziecięca Świecąca W Ciemności Bawełniana Koń

Lalka – niespodzianka, z której ucieszy się każda dziewczynka

Lalka to chyba pewnik jeśli mowa o zabawkach, prezentach dla dziewczynek. Wprawdzie wydawać się może, że zabawa lalkami jest bezproduktywna, ale lekarze pediatrzy są zdania, że to swoista nauka okazywania emocji. Dziecko, które bawi się lalkami, uczy się przy okazji wyrażać własne zdanie, mówić co myśli. Dziewczynce w wieku szkolnym i nie tylko można zatem podarować lalkę, nie tylko Barbie, a do tego zestaw akcesoriów.

 1. Hasbro Disney Kraina Lodu 2 Lalka Elsa Magiczna Przemiana

  Hasbro Disney Kraina Lodu 2 Lalka Elsa Magiczna Przemiana

 2. Barbie Jednorożec Magia Świateł

  Barbie Jednorożec Magia Świateł

 3. LOL Surprise OMG Lalka Fashion Swag

  LOL Surprise OMG Lalka Fashion Swag

Zestaw kreatywny Szalony fryzjer– prezent, który bawi i uczy

To prezent wyjątkowy. Dlatego powinien przypaść do gustu każdej dziewczynce. W jego skład wchodzą figurki,  przyrządy do obcinania i stylizacji włosów, foremki do ich układania oraz różnokolorowa plastelina. To zabawka uniwersalna, która pozwala na tworzenie różnego rodzaju, szalonych i nietuzinkowych fryzur. Dziewczynki za takimi gadżetami wręcz przepadają. Zestaw ten sprawdzi się jako prezent na różne okazje np. urodziny czy pierwszą Komunię Świętą.

 1. Hasbro Play-Doh Szalony Fryzjer

  Hasbro Play-Doh Szalony Fryzjer

 2. Ciastolina Szalony Fryzjer Afera u fryzjera Doh

  Ciastolina Szalony Fryzjer Afera u fryzjera Doh

 3. Hasbro Play-Doh Afera U Fryzjera

  Hasbro Play-Doh Afera U Fryzjera

Łańcuszek z zawieszką – elegancka i długowieczna pamiątka

Dziewczynki, jak na małe kobietki przystało przepadają na ogół za biżuterią. Można więc sprezentować im np. łańcuszek z zawieszką. To pamiątka naprawdę na długie lata. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto jednak wziąć pod uwagę wiek obdarowywanej dziewczynki. Do wyboru są zarówno łańcuszki dziecięce z motywami bajkowymi, jak i bardziej eleganckie. Do łańcuszka warto od razu dobrać pasującą do niego zawieszkę. Pokusić się też można o zakup kolczyków czy pierścionka.

 1. Łańcuszek z zawieszką serce

  Łańcuszek z zawieszką serce

 2. Marko złoty naszyjnik z zawieszką litera

  Marko złoty naszyjnik z zawieszką litera

 3. Złoty naszyjnik zawieszka skrzydło anioła

  Złoty naszyjnik zawieszka skrzydło anioła

Gra planszowa – świetny pomysł na prezent dla dziewczynki

Gra planszowa to naprawdę świetny pomysł na prezent dla dziewczynki. Popularne planszówki poprzez zabawę uczą. Do wyboru są zarówno tytuły doskonale znane od lat, jak i nowości. W tym zakresie wybór w sklepach jest bardzo szeroki. Gry planszowe bawią, a przy tym uczą logicznego myślenia, przegrywania, szybkości czy sprytu. Aktywizują i zmuszają do wspólnego spędzania czasu ze znajomymi, rodzeństwem bądź rodzicami.

 1. Gra planszowa Rebel Takenoko

  Gra planszowa Rebel Takenoko

 2. Gra planszowa Tajemnicze Domostwo

  Gra planszowa Tajemnicze Domostwo

 3. Hasbro Monopoly Classic

  Hasbro Monopoly Classic

Co można zakupić w prezencie na urodziny czy z okazji świąt Bożego Narodzenia dziewczynce? Propozycji jest całkiem sporo. Pewniakiem są oczywiście różnego rodzaju lalki czy gry planszowe. Dziewczynce można też sprezentować ładny łańcuszek z zawieszką czy cyfrowy pad służący do rysowania i tworzenia notatek. Ciekawym upominkiem może być również bajkowa pościel czy nietuzinkowy zestaw kreatywny dla szalonych fryzjerów. Wybierać jest zdecydowanie z czego.

Sklepy warte uwagi