Chyba każda kobieta lubi obchodzić przypadający 8 marca Dzień Kobiet. Dlatego też nie można zapominać o tym, że wkrótce po nim, bo 10 marca wypada Dzień Mężczyzn. Wielu panów ucieszyłoby się choćby z niewielkiego upominku tego dnia. Mężczyźni również lubią być doceniani i zauważani. Dlatego też należy im od czasu do czasu sprawiać nieco przyjemności, także poprzez drobne prezenty i upominki. Wcale nie trzeba przy tym wydawać fortuny. Jakie prezenty sprawdzą się w Dniu Mężczyzny?

 1. Perfumy – zawsze sprawdzony prezent dla niego

  Perfumy – zawsze sprawdzony prezent dla niego

  Perfumy to dobry pomysł na prezent nie tylko dla kobiety, ale i mężczyzny. Taki upominek jest uniwersalny i w zasadzie niezawodny. Dobrze, gdy kobieta zna gust swojego partnera, ale zawsze też można zdecydować się na klasyczny zapach. O radę warto zresztą zapytać ekspedientkę z perfumerii. Odważniejsze panie mogą zaryzykować i zdecydować się na zakup zupełnie nowego zapachu. W końcu do odważnych świat należy.

 2. Voucher na przeżycie (np. lot szybowcem, degustacja piwa) – wyjątkowy upominek dla faceta

  Voucher na przeżycie (np. lot szybowcem, degustacja piwa) – wyjątkowy upominek dla faceta

  Vouchery na różnego rodzaju przeżycia to obecnie bardzo modny pomysł na prezent i słusznie. Z takiego upominku zdecydowanie ucieszy się każdy mężczyzna, który lubi nietypowe lub nawet ekstremalne przeżycia. Dla odważniejszych panów ciekawą propozycją będzie skok na bungee, lot szybowcem czy przejażdżka rajdowa. Spokojniejszemu mężczyźnie sprezentować można z kolei degustację piwa, wizytę w restauracji czy nawet ulubiony masaż.

 3. Stylowy krawat – praktyczny upominek dla eleganckiego mężczyzny

  Stylowy krawat – praktyczny upominek dla eleganckiego mężczyzny

  Krawat to prawdziwy atrybut każdego dżentelmena. Dobiera się go odpowiednio do okazji i rodzaju koszuli. Najlepiej więc jako prezent sprawdzi się krawat klasyczny, elegancki. Nie musi być on jednak czarny czy granatowy. Można się też pokusić o zakup modelu wzorzystego, ale raczej bez większych ekstrawagancji. Warto zastanowić się, jak mężczyzna ubiera się na co dzień. Inny krawat będzie pasować do eleganckiego garnituru na ślub, a inny do zestawu raczej casualowego.

 4. Zestaw kaw – idealna rzecz dla miłośnika „małej czarnej”

  Zestaw kaw – idealna rzecz dla miłośnika „małej czarnej”

  Zestaw kaw z całego świata to niebanalny prezent dla każdego kawosza. Zdecydować się można na ziarna naturalne bądź różnorodne kawy smakowe. Kawy mogą mieć formę ziarnistą lub być zmielone – także przed samym wysłaniem. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody parzenia kawy. Dlatego też do zestawu kaw dokupić można specjalny serwer do kawy, młynek do jej mielenia czy ekspres przelewowy. Możliwości jest wiele.

 5. PlayStation – coś, co ucieszy zagorzałego gracza

  PlayStation – coś, co ucieszy zagorzałego gracza

  Konsola PlayStation to świetny pomysł na prezent dla każdego miłośnika gier komputerowych różnego rodzaju. Sprawdzi się świetnie, gdy obdarowywany ma do dyspozycji tylko komputer stacjonarny czy laptop. Konsola oferuje bowiem zupełnie inny sposób gry m.in. na skutek obecności specjalnych padów. Dodatkowo na konsoli z łatwością można zagrać w trybie multiplayer, a więc w w dwie lub więcej osób. Do konsoli warto od razu dokupić przynajmniej jedną grę.

Jaki prezent kupić na Dzień Mężczyzn?

Dzień Mężczyzn przypadający 10 marca nie jest świętem tak popularnym jak Dzień Kobiet, ale już zdążył się w Polsce zadomowić. Historia tego święta nie jest znana, ale obchodzone jest ono także w innych krajach. Warto więc z tej okazji swojemu mężowi, partnerowi, tacie itd. podarować przynajmniej symboliczny upominek.

Jest wiele prezentów, które można nazwać uniwersalnymi. Sprawdzą się one także i w tym przypadku – krawat, perfumy, butelka ulubionego alkoholu to zawsze dobry podarunek. Dla wielu osób są to jednak propozycje zbyt banalne. Wówczas można postawić na coś bardziej przemyślanego. Może partner wspominał ostatnio czego potrzebuje lub coś wpadło mu w oko? Może o czymś marzy od dawna, ale z różnych względów nie zdążył tego zrealizować? Z pewnością ucieszy się, gdy dostanie coś o czym myślał – to znak, że kupujący prezent doskonale go zna.

Zawsze dobrze sprawdzają się upominki związane z zainteresowaniami czy hobby. Sportowiec ucieszy się z voucheru na lot szybowcem czy skok na bungee, a pasjonat robienia zdjęć z profesjonalnego kursu fotografii. Miłośnikowi małej czarnej sprezentować można zestaw kaw z całego świata czy młynek do kawy. Możliwości jest naprawdę sporo. Zawsze dobrym pomysłem jest też prezent wykonany samodzielnie, a więc upieczone własnoręcznie ciasto czy spersonalizowana karafka na whisky z grawerem. Ukochanemu warto przygotować smaczną kolację – w końcu przez żołądek do serca.

Dzień Mężczyzny warto spędzić w sposób wyjątkowy, aby zapadł on w pamięć i pozostał we wspomnieniach na długo. Z tej okazji męża czy partnera warto zabrać do restauracji, kina czy krótką wycieczkę. Dobrze sprawdzają się w tym dniu prezenty zarówno uniwersalne (alkohol, perfumy), jak i nieco bardziej ekstrawaganckie. Dużą popularnością cieszą się vouchery na nietypowe przeżycia – degustację whisky, kurs fotografii czy lot szybowcem. Możliwości na rynku jest sporo – najważniejsze to, aby o Dniu Mężczyzny nie zapomnieć, bo to święto dość jest w Polsce mało rozpowszechnione, a szkoda.