Ślub to dla każdej Panny Młodej wydarzenie wyjątkowe i niezapomniane. Wcześniej warto jednak zorganizować równie ważny wieczór panieński. To niesamowita okazja do spędzenia czasu z przyjaciółkami jeszcze przed opuszczeniem stanu panieńskiego. Przyjęło się powszechnie, że osoby zaproszone na taki wieczór powinny wręczyć przyszłej Pannie Młodej chociażby niewielki prezent. Co się sprawdzi się jako upominek na wieczór panieński?

 1. Voucher na przeżycie (np. masaż, degustacja win) – sposób na niezapomniane chwile

  Voucher na przeżycie (np. masaż, degustacja win) – sposób na niezapomniane chwile

  Vouchery prezentowe na różnego rodzaju przeżycia od dobrych kilku lat cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego. Rzeczy materialne nie zawsze pozostają tak długo w pamięci jak wyjątkowy masaż, pobyt w SPA czy degustacja win z sommelierem. Voucher warto dobrać odpowiednio do przyszłej Panny Młodej – jej zainteresowań, upodobań czy marzeń. Oferta na rynku jest tak szeroka, że problemu nie powinno być większego.

 2. Personalizowana skrzyneczka z prezentem – wspaniały i oryginalny upominek dla panny młodej

  Personalizowana skrzyneczka z prezentem – wspaniały i oryginalny upominek dla panny młodej

  Prezenty personalizowane zawsze są dobrym rozwiązaniem, także przy okazji wieczoru panieńskiego. To pamiątka na lata – niezależnie od tego, co to jest. Można np. postawić na ozdobioną grawerem elegancką skrzyneczkę, do której warto włożyć upominek. Nie musi być on drogi, ale powinien być od serca. Taka skrzynka może potem stanąć w ważnym miejscu w domu czy mieszkaniu i regularnie przypominać wyjątkowe chwile przeżyte na wieczorze panieńskim w gronie przyjaciółek.

 3. Eleganckie wino musujące – idealny prezent na wieczór panieński

  Eleganckie wino musujące – idealny prezent na wieczór panieński

  Wino musujące to zdecydowanie jeden z popularniejszych prezentów na wieczór panieński. Zresztą z tej okazji sprezentować przyszłej Pannie Młodej można w zasadzie każdy rodzaj alkoholu, o ile ona za takim przepada. Alkohol można wypić jeszcze na imprezie lub zostawić go na inną okazję. Winem musującym można wznieść toast już po ślubie np. podczas wspólnej kolacji ze świeżo upieczonym mężem. Warto jednak postawić na alkohol naprawdę wysokiej jakości.

 4. Seksowna bielizna – świetna rzecz, która sprawdzi się w noc poślubną

  Seksowna bielizna – świetna rzecz, która sprawdzi się w noc poślubną

  Nie da się ukryć, że piękna, zmysłowa bielizna przyda się z pewnością każdej mężatce. Czarny, koronkowy stanik czy halka to dobry prezent dla przyszłej Panny Młodej. Można też na wieczór panieński w prezencie kupić podwiązkę, którą obdarowana ubierze w dniu swojego ślubu. Zakup bielizny to strzał w dziesiątkę, gdyż kobiety na ogół znają się na rzeczy i nie powinny mieć większego problemu z wyborem odpowiedniego wzoru czy rozmiaru.

 5. Zestaw gier na wieczór panieński – idealny pomysł na udaną zabawę

  Zestaw gier na wieczór panieński – idealny pomysł na udaną zabawę

  Gry planszowe wielu osobom wydać się mogą dziwnym pomysłem, ale naprawdę warto się nimi zainteresować. Dzięki nim można przy okazji rozkręcić imprezę. Do wyboru są gry różnego rodzaju – towarzyskie, karciane, dla dorosłych czy te specjalnie dla par. Oczywiście wybrać należy odpowiednią tematykę i zwrócić uwagę na to, ile osób w daną grę może zagrać. Są tytuły, które sprawdzają się zawsze – w internecie aż roi się od takich propozycji.

Jaki prezent kupić na wieczór panieński?

Wieczór panieński to z całą pewnością czas doskonałej zabawy i wyjątkowych przeżyć. Można go przeżyć na różne sposoby  – w domu, w klubie, na wycieczce itd. Przyszła Panna Młoda na ogół otrzymuje z tej okazji od swoich przyjaciółek prezenty. Jedni twierdzą, że jest to nieodzowny element wieczoru panieńskiego. Sporo zależy oczywiście od wybranego sposobu świętowania czy finansów gości.

Na prezent na wieczór panieński wcale nie trzeba wydawać fortuny. Można postawić na eleganckie wino czy drobną biżuterię z okolicznościowym grawerem. Większość wieczorów panieńskich odbywa się w formie domówki lub wyjścia do klubu z przyjaciółkami. Impreza wcale nie musi być jednak sztampowa. Warto zadbać o jej ciekawą oprawę. Są jednak panie, które za takimi hucznymi eventami nie przepadają. Wówczas ciekawym pomysłem na prezent może okazać się voucher na masaż, pobyt w  SPA czy degustację w restauracji. Zorganizowanie takiego wyjścia czy wyjazdu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Jaki prezent wybrać na wieczór panieński dla przyszłej Panny Młodej? Sporo zależy oczywiście od charakteru tego dnia. Prezentem wielokrotnie jest samo zorganizowanie tego wydarzenia. Można też postawić na drobny, ale przemyślany upominek. Wciąż popularne są również prezenty z kategorii śmiesznych. Zawsze sprawdza się dobry alkohol, seksowna bielizna na noc poślubną czy towarzyska gra planszowa. Warto zastanowić się czy przyszła mężatka ma jakieś marzenia np. buty od ulubionego projektanta, kosmetyki renomowanej marki itd. Na droższe upominki zebrać się można z powodzeniem w większym gronie.

Wieczór panieński ma przede wszystkim być świetną okazją do zabawy w damskim gronie przed ślubem. Powinien być niezapomniany i wyjątkowy. Warto postawić więc na ciekawe otoczenie, wyjazd czy po prostu przemyślane prezenty. W ten sposób wieczór panieński pozostanie w pamięci na długie lata. Wybór prezentów jest w tym przypadku naprawdę ogromny, co ułatwia sprawę.