Pierwsza Komunia Święta to niewątpliwie wyjątkowy dzień dla każdego dziecka, do którego zresztą przez długi czas się przygotowuje. To święto o charakterze religijnym, ale przyjęło się, że z tej okazji rodzice wyprawiają małe przyjęcie, a goście wręczają maluchowi upominek. Wielu osobom zakup prezentu komunijnego dla chłopca sprawia jednak wiele kłopotu. Co bowiem można zakupić kilkulatkowi? Wskazane są tylko prezenty religijne, a  może wręcz przeciwnie?

Ranking prezentów na komunię dla chłopca

 1. Klocki Lego – świetna zabawa dla drobnego chłopca

  Klocki Lego – świetna zabawa dla małego chłopca

  Klocki Lego to zdecydowanie prezent, z którego dzieci cieszą się zawsze. Zestawy duńskiej marki są zawsze dobrze przemyślane i różnorodne. Rozwijają w maluchu kreatywność. Oferta klocków Lego jest zresztą bardzo szeroka, a więc bez większego problemu można znaleźć zestaw dla każdego, zarówno dla miłośnika samochodów, jak i fana superbohaterów. Plusem klocków Lego jest to, że w sklepach można znaleźć produkty w różnym zakresie cenowym.

 2. PlayStation – spełnienie marzeń młodego miłośnika gier

  PlayStation – spełnienie marzeń młodego miłośnika gier

  Konsola do gier to chyba marzenie każdego chłopca i nie tylko. To też świetny pomysł na prezent komunijny, chociaż z kategorii tych nieco droższych. Konsola z kilkoma padami sprawi, że doskonale spędzać ze sobą czas będzie cała rodzina czy dziecko ze swoimi kolegami. Do prezentu dorzucić warto od razu co najmniej jedną grę dostosowaną do wieku chłopca. Modne są też od jakiegoś czasu konsole kinetyczne rejestrujące ruch postaci. To jednak rozwiązanie do dużych domów i mieszkań.

 3. Zegarek – idealny prezent na komunię

  Zegarek – idealny prezent na komunię

  Zegarek to prezent wręczany na komunię chętnie od lat. Do wyboru są modele elektroniczne z wyświetlaczem cyfr oraz tradycyjne z tarczą i wskazówkami. Z takiego prezentu ucieszy się niejeden chłopiec, ale to też upominek dobry dla dziewczynek. Najbardziej uniwersalnym wyborem są klasyczne zegarki ze skórzanym paskiem i tarczą ze złota lub srebra. Dzisiaj jednak coraz więcej dzieci preferuje modele elektroniczne, które są wodoodporne i odporne na uderzenia.

 4. Hulajnoga – coś, z czego ucieszy się każdy chłopiec

  Hulajnoga – coś, z czego ucieszy się każdy chłopiec

  Hulajnogi na dobre wróciły do łask. Po latach zapomnienia przeżywają prawdziwy renesans. Nowoczesne modele mają sporych rozmiarów koła, silne amortyzatory i poruszają się z dość dużą prędkością. Jazda na hulajnodze to świetny relaks, a przy tym i trening. To również dobry sposób na przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Hulajnogą dziecko dojeżdżać może nawet do szkoły. To doskonały pomysł na prezent komunijny dla chłopca.

 5. Tablet – nowoczesny upominek, który bawi i uczy

  Tablet – nowoczesny upominek, który bawi i uczy

  Tablet to w zasadzie większych rozmiarów smartfon. Często można przy jego pomocy wysyłać SMS-y czy dzwonić. Cena urządzenia uzależniona jest od jego marki i wielkości. Warto wiedzieć, do czego docelowo chłopiec będzie wykorzystywać tablet. Na tej podstawie można bowiem łatwiej dokonać wyboru. Dzieci obecnie wręcz kochają elektroniczne gadżety, więc tablet jest doskonałym pomysłem na prezent dla chłopca z okazji komunii.

Jaki prezent kupić na komunię dla chłopca?

Co kupić chłopcu na komunię – rower, zegarek, konsolę do gier czy klocki Lego? Wybór jest w tym przypadku naprawdę ogromny. Postawić można na sprzęt elektroniczny, zabawki edukacyjne, gry planszowe bądź książki. Czym powinien cechować się dobry prezent komunijny?

Na pewno trzeba w tym przypadku pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii – prezent otrzymuje dziewięcioletnie lub dziesięcioletnie dziecko. Maluch na ogół jeszcze nie za bardzo wie, co jest dla niego dobre. Zapytany o wymarzony prezent na komunię, często bierze pod uwagę zdanie swoich rówieśników. Oczywiście chłopca o zdanie warto spytać, ale najważniejsza jest opinia samych rodziców. Wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim znają oni swoje dziecko najlepiej i powinni wiedzieć, jaki podarunek sprawdzi się najlepiej. Znaczenie mają w tym przypadku zainteresowania malucha. Wiedzą też, co dziecko już w swoim domu ma i co jest mu niepotrzebne.

Pamiętać trzeba również o tym, że dzień pierwszej komunii świętej powinien mieć głównie charakter religijny. Prezenty to tylko miły dodatek. Zawsze więc mile widziane są takie upominki jak Pismo Święte czy medalik z grawerem. Również i tutaj kluczowe jest zdanie rodziców malucha. Co jednak, gdy nie ma żadnego pomysłu na zakup prezentu komunijnego, a rozmowa z dzieckiem i jego rodzicami niewiele wyjaśniła? Jest na szczęście wiele prezentów, które sprawdzają się niemal zawsze.

Chłopiec idący do komunii to jeszcze dziecko, a więc z powodzeniem sprezentować mu można zabawki, w tym popularne klocki Lego. Niemal każdy maluch ucieszy się też z konsoli do gier video. Jeśli mowa już o prezentach elektronicznych to równie dobrym wyborem będzie tablet lub smartfon, o ile rodzice na taki prezent się zgadzają. Postawić można ponadto na klasyczne rozwiązania, a więc rower czy zegarek – tradycyjny lub elektroniczny. Obecnie renesans popularności przeżywają hulajnogi. To świetny sposób na spędzanie wolnego czasu poza domem. Dziecko może też hulajnogę wykorzystać, aby dojechać do szkoły czy na korepetycje bądź zajęcia dodatkowe.