Osiemnastka to urodziny wyjątkowe. W Polsce utożsamiane są bowiem z symbolicznym wejściem w dorosłość. Osiemnastolatków czeka egzamin dojrzałości, a potem studia. Osiemnaste urodziny warto więc uczcić w wyjątkowy sposób, który na zawsze pozostanie w pamięci solenizanta. Pomoże w tym z pewnością odpowiedni prezent. Co podarować na osiemnastkę? Powinno być to coś niezwykłego, ale wcale nie musi słono kosztować. Co więc sprawdzi się jako prezent na 18 urodziny?

Ranking prezentów na osiemnastkę – 18 urodziny

 1. Smartfon wysokiej klasy – spełnienie marzeń każdego młodego człowieka

  Smartfon wysokiej klasy – spełnienie marzeń każdego młodego człowieka

  Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez smartfona. Taki telefon ma w zasadzie każdy, nawet dzieci. Jednak, aby być na czasie, trzeba smartfon regularnie zmieniać. Dlatego też jest to świetny pomysł na prezent z okazji 18 urodzin. Być może solenizant marzy właśnie o nowym modelu smartfonu – warto dowiedzieć się tego np. od jego rodziców. To upominek, na który z powodzeniem można zrzucić się w kilka osób.

 2. Aparat fotograficzny – idealny prezent dla miłośnika zdjęć

  Aparat fotograficzny – idealny prezent dla miłośnika zdjęć

  Zawsze warto postawić na prezent, który jest zgodny z pasjami, zainteresowaniami solenizanta lub solenizantki. Wówczas można mieć pewność, że na pewno będzie on w 100% trafiony. Zapalonemu miłośnikowi fotografii można np. podarować aparat fotograficzny. Wcale nie musi być to model bardzo drogi. To o tyle dobre rozwiązanie, że aparat znajdujący się w smartfonie nigdy nie dorówna aparatowi z prawdziwego zdarzenia.

 3. Smarwatch – świetna i praktyczna rzecz na 18-stkę

  Smarwatch – świetna i praktyczna rzecz na 18-stkę

  Smartwatch to nowoczesny, inteligentny zegarek ułatwiający codzienne życie. Monitoruje jakość snu, mierzy puls, wykrywa aktywność, a przy okazji obsługuje powiadomienia. To urządzenie wodoodporne i wytrzymałe, ale jednocześnie zaskakująco lekkie i naprawdę stylowe. Pasuje do różnych stylizacji, nie tylko sportowych. Smartwatcha zsynchronizować można bez problemu ze smartfonem. To świetny pomysł na prezent dla osób aktywnych na co dzień i nie tylko.

 4. Eleganckie perfumy – wspaniały podarunek dla jubilata

  Eleganckie perfumy – wspaniały podarunek dla jubilata

  Perfumy to świetny prezent na osiemnastkę i to zarówno dla solenizantki, jak i solenizanta. Chyba każdy w końcu lubi otaczać się na co dzień ładnymi zapachami. Wybierać w sklepach zresztą jest w czym. Do wyboru są nuty owocowe, kwiatowe,orientalne, cytrusowe itd. Dodatkowo wiele perfum sprzedawanych jest w efektownych buteleczkach, które wręcz przyciągają wzrok. Warto przed zakupem zastanowić się, jakie perfumy 18-latek na co dzień stosuje.

 5. Śmieszny prezent na 18-stkę – niebanalna rzecz, która wywoła uśmiech na twarzy

  Śmieszny prezent na 18-stkę – niebanalna rzecz, która wywoła uśmiech na twarzy

  Dużą popularnością jeśli mowa o prezentach na osiemnastkę cieszą się różnego rodzaju zabawne gadżety. 18 urodziny to moment wejścia w dorosłości i warto uczcić to w sposób wyjątkowy, nietuzinkowy. Można zdecydować się na zakup upominku z niepowtarzalną dedykacją. Można na przykład postawić na śmieszny certyfikat z imieniem bądź grawerowany kufel na piwo. Dużą popularnością cieszą się też różnego rodzaju skarbonki, magnesy, poduszki, plakaty, zabawne krawaty itd.

Jaki prezent kupić na osiemnastkę?

Co sprawdzi się jako prezent na 18 urodziny? Inny upominek ucieszy oczywiście chłopaka, a inny dziewczynę. Warto niekiedy zebrać się w więcej osób, aby wspólnie zakupić coś bardziej okazałego, ale nie jest to normą.

Imprezy osiemnastkowe na ogół organizowane są w ramach grupy znajomych, przyjaciół. Odbywają się w domach, mieszkaniach, na działkach czy wynajętych lokalach tanecznych. Mając zaproszenie na osiemnastkę, trzeba oczywiście zakupić dla solenizanta lub solenizantki odpowiedni prezent.

Dużą popularnością, przede wszystkim wśród os z dużym poczuciem humoru, cieszą się różnego rodzaju śmieszne gadżety. To dobry prezent zarówno dla chłopaka, jak i dziewczyny.  Są to różnego rodzaju kieliszki do wina, karafki na whisky,kufle do piwa, śmieszne koszulki czy poduszki opatrzone ciekawym napisem. Trzeba mieć przy tym pewność, że prezent nie wprawi solenizanta lub solenizantki w zakłopotanie. Tego wyjątkowo dnia ta osoba powinna czuć się komfortowo.

Śmieszne prezenty to jednak nie jedyna możliwość. Dużą popularnością cieszą się od zawsze podarunki pasujące do pasji, zainteresowań obdarowywanego. Propozycji w tym przypadku jest wiele. Niejedna osoba ucieszy się z vouchera na skok ze spadochronem, biletu do escape roomu, wyjścia do parku rozrywki czy kursu fotografii. To dobre rozwiązanie np. wtedy, gdy na prezent składa się kilka osób. Wówczas można na ten cel przeznaczyć sumarycznie więcej pieniędzy i kupić coś bardziej okazałego. Ponadto przyjęło się, że większe upominki na 18 urodziny wręczają rodzice, dziadkowie czy chrzestni.

Obecnie na osiemnastkę często w prezencie kupuje się elektronikę, za którą młode osoby przepadają i to w zasadzie w każdym wydaniu. Solenizantowi czy solenizantce przydać się może nowy smartfon czy wymarzony smartwatch. Zawsze, gdy nie ma innego pomysłu, można też postawić na klasyczne rozwiązania, a więc zakup dobrej jakości perfum lub jakościowego alkoholu. Wejście w dorosłość wymaga w końcu naprawdę wyjątkowej oprawy.