Dla każdego katolika przyjęcie po raz pierwszy komunii świętej to ogromne wydarzenie. Obecnie do pierwszej komunii świętej przystępują dzieci uczęszczające do drugiej bądź trzeciej klasy szkoły podstawowej. Oczywiście nieodłącznym elementem uroczystości jest  obdarowanie dziecka z tej okazji przynajmniej symbolicznym prezentem. Co sprawdzi się dobrze w  tej roli? Co można zakupić dziewczynce przystępujące do pierwsze komunii?

Ranking prezentów na komunię dla dziewczynki

 1. Rower – wspaniały prezent, o którym marzy każde dziecko

  Rower – wspaniały prezent, o którym marzy każde dziecko

  Rower to mimo upływu lat wciąż jeden z najpopularniejszych prezentów na komunię. Dzieci wciąż o nim marzą. Obecnie na rynku zakupić można bez problemu nowoczesny rower dopasowany do upodobań czy ogólnych zainteresowań dziecka. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście model klasyczny pozbawiony zbędnych ozdób. Do wyboru są też specjalne rowery służące do wykonywania różnorodnych tricków. Ich zakup warto jednak wcześniej skonsultować z rodzicami dziewczynki.

 2. Medalik z grawerem – niepowtarzalny upominek na komunię

  Medalik z grawerem – niepowtarzalny upominek na komunię

  Medalik to dobry prezent religijny zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. W sklepach jubilerskich wybór łańcuszków i zawieszek jest naprawdę ogromny. Największą popularnością cieszą się oczywiście delikatne łańcuszki ze srebra lub złota. Od kruszcu zależy całościowa cena produktu. Jako zawieszka służyć może medalik z wizerunkiem Matki Boskiej lub krzyżyk. Warto zawieszkę opatrzyć grawerem, aby była to rzeczywiście pamiątka na długie lata.

 3. Aparat fotograficzny – idealny podarunek dla miłośniczki fotografii

  Aparat fotograficzny – idealny podarunek dla miłośniczki fotografii

  Wiele osób uważa, że aparaty fotograficzne odeszły do lamusa, gdyż każdy posiada aparat w swoim telefonie. Nie do końca jest to jednak prawda. Przede wszystkim nie każde dziecko ma smartfon z dobrej klasy aparatem, a ponadto taki aparat nigdy nie jest w stanie zastąpić sprzętu profesjonalnego. Dzięki aparatowi można w dziecku obudzić pasję do fotografowania. W ten sposób można go przy okazji oduczyć od ciągłego siedzenia z telefonem w dłoni. Dlatego jest to świetny pomysł na prezent komunijny.

 4. Zegarek – coś, z czego ucieszy się każda dziewczynka

  Zegarek – coś, z czego ucieszy się każda dziewczynka

  Zegarek to prezent tradycyjny, ale i przy okazji bardzo praktyczny. Postawić można na model klasyczny z tarczą i wskazówkami lub elektroniczny. Z zegarka ucieszy się z pewnością niejedna dziewczynka. Wysokiej klasy produkt ze skórzanym paskiem to inwestycja na długie lata i świetna pamiątka. Zegarek elektroniczny jest dobrym wyborem dla dzieci, które są bardziej aktywne i interesują się np. sportem. Są to bowiem modele często odporne na zalanie wodą, wstrząsy lub uderzenia.

 5. Rolki – prezent, który rozwija i bawi

  Rolki – prezent, który rozwija i bawi

  Rolki to marzenie wielu dzieci, podobnie jest zresztą w przypadku wspomnianego już roweru. Nie trzeba się przy tym martwić tym, że dziecko nie umie na nich jeździć. W praktyce bardzo szybko się tego nauczy, trzeba jedynie trochę cierpliwości. Aby rolki posłużyły dziewczynce przez dłuższy czas, warto postawić na model wysokiej jakości z regulowanym rozmiarem stopy.

Jaki prezent kupić na komunię dla dziewczynki?

Chyba każdy człowiek wie, jak dzień pierwszej komunii świętej dużo znaczy dla dziecka i ile wzbudza w nim emocji. Maluchy przygotowują się do niego przez długi czas. To moment wyjątkowy, gdyż wiara rozwija się w dzieciach powoli. Z okazji pierwszej komunii świętej organizowane jest tradycyjnie niewielkie przyjęcie. Dzieciom wręcza się też niewielkie upominki. To z pewnością sprawia, że dziewczynki i chłopcy na ten dzień czekają z niecierpliwością. Co można więc podarować kilkulatkowi?

Od jakiegoś czasu prezenty komunijne są coraz bardziej nowoczesne. Są to różnego rodzaju elektroniczne gadżety, skutery, pojazdy mechaniczne itd. Oczywiście nie są to podarunki złe, ale ich zakup warto wcześniej skonsultować z rodzicami dziewczynki. Jeśli dziecko marzy o droższej rzeczy, można się na nią złożyć w kilka osób. Jednak dobry prezent na komunię wcale nie musi być drogi. Może być to upominek mniejszy, ale wcale nie mniej praktyczny. Możliwości w tym przypadku jest całkiem sporo.

Komunia to uroczystość religijna, a więc często z tej okazji dziecko obdarowywane jest medalikiem lub krzyżykiem. To świetna pamiątka tego dnia. Cena takiego prezentu zależy od wybranego kruszcu – złota i srebra, ale wcale nie musi być wysoka. Na medaliku można dodatkowo wygrawerować datę uroczystości. Uzupełnieniem może być dodatkowo ładnie wydana Biblia z dedykacją od wręczającego prezent.

Jako podarunek na komunię sprawdzą się też książki innego typu, niekoniecznie o tematyce religijnej. Warto oczywiście postawić na wydanie w twardej oprawie. Od lat świetnym prezentem komunijnym są też zegarki. Na jego deklu też można umieścić dedykację. Zawsze sprawdza się też rower.  Obecnie prym wiodą modele górskie. Zresztą mile widziane są także i inne sportowe gadżety – rolki, hulajnogi itd. Powinny być to produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Zakup trampoliny czy quada to już większy wydatek, a poza tym trzeba go zawsze skonsultować wcześniej z rodzicami dziecka. Dziewczynki przepadają też za prezentami elektronicznymi np. aparatami fotograficznymi czy smartfonami.