Głośnik przenośny bluetooth to urządzenie niewielkich rozmiarów o wielu możliwościach. Podłączyć go można do tabletu, smartfona lub innego urządzenia mobilnego. Dzięki temu ulubionej muzyki można słuchać w zasadzie wszędzie i bez żadnych ograniczeń. Nie trzeba bowiem przejmować się źródłem zasilania. Nowoczesne głośniki przenośne są bowiem urządzeniami bezprzewodowymi. Zasilane są akumulatorowo, bateryjnie lub poprzez USB. Cieszą się obecnie coraz większą popularnością.

Ranking przenośnych głośników bluetooth

 1. Przenośny głośnik JBL Flip 4
  Przenośny głośnik JBL Flip 4
  Sprawdź aktualną cenę

  Wielofunkcyjny głośnik bezprzewodowy, który występuje w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru m.in. czarnej, czerwonej, szarej czy białej. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi pracuje do aż 10 godzin bez przerwy. Dodatkowo nie zajmuje wiele miejsca i jest bardzo wydajny. Za sprawą funkcji bluetooth głośnik pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki z urządzenia mobilnego wprost na głośnik. Nowoczesna technologia JBL Connent pozwala na bezprzewodowe połączenie ze sobą wielu głośników.
 2. Głośnik Creative Muvo 2C
  Głośnik Creative Muvo 2C
  Sprawdź aktualną cenę
  Kompaktowy głośnik bluetooth  z wodoodporną obudową. Wyposażony jest w złącza 3,5 mm minijack i micro USB. W skład zestawu wchodzą ponadto kabel USB, instrukcja obsługi i karta gwarancyjna. Akumulator w tym przypadku pozwala na użytkowanie głośnika aż do sześciu godzin bez żadnej przerwy. Urządzenie wystarczy podłączyć do wybranego urządzenia źródłowego i gotowe. Dodatkowo głośnik jest niewielkich rozmiarów i nie zajmuje wiele miejsca np. w torbie podróżnej.
 3. Marshall Stanmore
  Marshall Stanmore
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesny głośnik bezprzewodowy niewielkich rozmiarów o mocnym brzmieniu. Można do niego podłączyć odtwarzacze audio zarówno za pomocą bluetooth, jak i analogowo. Wejście optyczne i RCA umożliwiają połączenie głośnika z tabletem, smartfonem, gramofonem, telewizorem czy odtwarzaczem MP3. Urządzenie wyposażone jest w dwa przetworniki wysokotonowe oraz jeden przetwornik niskotonowy. Dzięki obudowie typu Bass-reflex niskie tony są doskonale odwzorowane. Na uwagę zasługuje również oryginalny design głośnika.
 4. Przenośny głośnik bluetooth JBL GO 2
  Przenośny głośnik bluetooth JBL GO 2
  Sprawdź aktualną cenę
  Nowa wersja kultowego już głośnika bluetooth JBL GO. To nowoczesne, wodoodporne urządzenie o wysokiej klasie szczelności IPX7. Za sprawą wbudowanego akumulatora litowo-jonowego pozwala na strumieniowe przesyłanie muzyki poprzez bluetooth przez pięć godzin bez przerwy. Urządzenie dostępne jest w aż 12 kolorach do wyboru m.in. czerwonym, czarnym, niebieskim, zielonym i żółtym. Nadaje się do pływania w wodzie i snorkelingu.
 5. JBL Xtreme
  JBL Xtreme głośnik przenośny bluetooth
  Sprawdź aktualną cenę
  Przenośny głośnik bluetooth z czterema aktywnymi przetwornikami i dwoma widocznymi membranami pasywnymi. Daje doskonałej jakości dźwięk jakości stereo. Zasilany jest przez akumulator litowo-jonowy o pojemności 10 000 mAh. Dzięki temu pracuje do 15 godzin bez przerwy. Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w dwa wejścia USB do ładowania innego typu urządzeń. W sprzedaży dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych – czerwonym, niebieskim i czarnym. Konstrukcja głośnika jest odporna na zachlapanie. Dlatego sprawdza się nawet na basenie.

Jaki głośnik bluetooth kupić?

Wybór głośników bluetooth jest na rynku szeroki i mocno zróżnicowany. Głośniki przenośne produkowane są przez wiele firm i występują w różnych wariantach. Różnią się między sobą wieloma parametrami. Co więc w tym przypadku należy wziąć szczególnie pod uwagę?

 • Rodzaj zasilania – urządzenia przenośne zasilane są bateryjnie, akumulatorowo, poprzez USB lub po prostu z sieci. Najmniej praktyczne są głośniki zasilane sieciowo, bo nie można ich wykorzystywać w plenerze. Zasilanie USB jest dobrym rozwiązaniem, gdy głośniki podłączane są do urządzenia o solidnej baterii. Najbardziej uniwersalne są modele zasilane bateriami i akumulatorami. Można je bowiem zabrać ze sobą w zasadzie w każde miejsce, nie obawiając się o źródło zasilania.
 • Sposób komunikacji – od wybranej formy komunikacji uzależniona jest kompatybilność głośników z innymi urządzeniami oraz komfort ich użytkowania. Obecnie największą popularnością cieszą się głośniki, które obsługują bluetooth.  Mogą one też oferować dodatkowo komunikację przewodową – Ethernet, USC czy micro USB. Często dodatkowo posiadają złącza słuchawkowe czy czytniki kart SD i micro SD.
 • Jakość wykonania obudowy – w przypadku głośników przenośnych wykorzystywanych często w terenie, kluczowe znaczenie ma solidność wykonanej obudowy, która powinna być odporna na kurz i uszkodzenia mechaniczne.
 • Opcje dodatkowe – nowoczesne głośniki przenośne posiadają wiele funkcji dodatkowych. Niekiedy w skład zestawu wchodzą również różnego rodzaju akcesoria. Najpopularniejsze opcje dodatkowe to w tym przypadku radio, ekran LCD, wbudowana pamięć czy pilot do zdalnego sterowania.
 • Wielkość i design – głośniki przenośne bluetooth mają różną wielkość i kształty. Wybierając model, który będzie wykorzystywany na różnego rodzaju wyjazdach i wycieczkach, warto postawić na ergonomiczny kształt i raczej niewielkie gabaryty. Nowoczesne modele miewają wyszukane kształty i formy. Zróżnicowana jest również kolorystyka takich głośników przenośnych.

Czy warto kupić przenośny głośnik bluetooth

Przenośne głośniki bluetooth cieszą się coraz większą popularnością. Sparować można je bowiem z różnego rodzaju urządzeniami m.in. tabletami i smartfonami, ciesząc się dobrej jakości muzyką w każdym miejscu. Takie urządzenie doskonale sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju podróży, wycieczek i imprez organizowanych w plenerze. Do jego używania nie jest bowiem potrzebne zasilanie sieciowe. To urządzenie działające na ogół dzięki baterii lub akumulatorowi.

Nowoczesne głośniki bluetooth są urządzeniami odpornymi na różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Niegroźne są im kurz, wiatr i zanieczyszczenia. Niektóre modele są nawet wodoodporne i bez obaw można je zabrać ze sobą np. na basen czy nad jezioro. Dodatkowo są to urządzenia lekkie i kompaktowe, które nie zajmują wiele miejsca w plecaku czy torbie podróżnej. Nic więc dziwnego w tym, że oferta rynkowa w tym zakresie z sezonu na sezon jest coraz szersza i bardziej rozbudowana.

Popularni producenci głośników bluetooth

Sklepy z głośnikami bluetooth warte uwagi