Przycisk spłukujący to podstawowy element podtynkowych systemów toaletowych. Stanowi jedyną widoczną część spłuczki i może w dużej mierze wpływać na wygląd całej łazienki. Przycisk spłukujący jest elementem podłączanym do podtynkowego systemu spłukującego wodę w toalecie. Składać się może z jednego przycisku, ale obecnie zdecydowanie większą popularnością cieszą się przyciski dwudzielne – dwufunkcyjne. Pozwalają bowiem na spłukiwanie wody w dwóch różnych trybach.

Najlepszy przycisk spłukujący – ranking

Pytanie jaki przycisk spłukujący kupić pada na ogół przy wykańczaniu łazienki. Jest to bowiem bardzo istotny element zestawu podtynkowego, który w dużej mierze wpływa na design wnętrza. Tak powstał nasz kompleksowy ranking przycisków spłukujących, w których wskazujemy na modele cieszące się największą popularnością wśród internautów. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

 1. Przycisk spłukujący Grohe Skate Cosmopolitan Cool Sunrise 38732GL0
  Przycisk spłukujący Grohe Skate Cosmopolitan Cool Sunrise 38732GL0

  Sprawdź aktualną cenę
  Niezwykle efektowny wizualnie przycisk spłukujący do ram montażowych Rapid SL oraz Uniset. Jest bezproblemowy w instalacji, bo wystarczy podłączyć do niego pneumatycznego węża, a potem zamontować płytkę na specjalnych zatrzaskach. Przycisk zapewnia niewielkie zużycie wody i ma ciekawy wygląd, Jego ramka mocująca wykonana jest z tworzywa sztucznego wysokiej jakości.

 2. Przycisk spłukujący Geberit Sigma 01 Czarny (115770DW5)
  Przycisk spłukujący Geberit Sigma 01 Czarny (115770DW5)
  Sprawdź aktualną cenę

  Utrzymany w eleganckiej, czarnej kolorystyce przycisk spłukujący renomowanej marki. To produkt, który doskonale sprawdzi się w każdej nowoczesnej np. loftowej łazience. Przeznaczony jest do uruchamiania spłukiwania w spłuczkach podtynkowych Gerbeit Sigma. Całość wykonana jest z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego. Przycisk nie jest trudny w montażu.

 3. Przycisk spłukujący Tece Now czarny 9.240.403
  Przycisk spłukujący Tece Now czarny 9.240.403

  Sprawdź aktualną cenę
  Nowoczesny przycisk spłukujący do WC utrzymany w eleganckiej, czarnej kolorystyce. To świetna propozycja do niejednej łazienki. Całość jest wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Istnieje w tym przypadku możliwość montażu zlicowanego. Wystarczy sięgnąć po ramkę montażową do WC i specjalną ramkę dystansową TECEnow. Przycisk nie jest zbyt skomplikowany w montażu.

 4. Przycisk spłukujący Cersanit Przycisk Pneumatyczny Czarny Mat Accento Square (K97426)
  Przycisk spłukujący Cersanit Przycisk Pneumatyczny Czarny Mat Accento Square (K97426)

  Sprawdź aktualną cenę
  Pneumatyczny przycisk spłukujący do WC w czarnej, eleganckiej kolorystyce pasującej do aranżacji nowoczesnych. Wykonany jest z wysokiej klasy tworzywa i producent udziela na niego trzech lat gwarancji. Oferuje funkcję odświeżania. Kwadratowa forma jest nowoczesna i rzuca się w oczy. Krawędź klawisza o większym zakresie spłukiwania jest wykończona delikatną fazą.

 5. Przycisk spłukujący Roca Pro Pl7 Czarny Mat Szkło Połysk A890188308
  Przycisk spłukujący Roca Pro Pl7 Czarny Mat Szkło Połysk A890188308

  Sprawdź aktualną cenę
  Funkcjonalny i oryginalny podwójny przycisk spłukujący. Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa pokrytego dodatkowo szkłem akrylowym. Klawisze, które uruchamiają spłukiwanie są matowe, bardzo eleganckie. Na uwagę zasługuje także ciemna kolorystyka przycisku. Produkt przeznaczony jest do skompletowania z systemami instalacyjnymi DUPLO ONE. To przycisk, który z pewnością sprawdzi się jako element aranżacji nowoczesnych.

Jaki przycisk spłukujący kupić?

Przycisk spłukujący musi się znaleźć w każdej łazience, w której znajduje się stelaż podtynkowy z misą WC. Od niego w dużej mierze zależy funkcjonalność spłukiwania wody, a  przy okazji wpływa on na design wnętrza. Na jaki przycisk spłukujący postawić i co wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

 • Rodzaj – zdecydowana większość spłuczek pozwala na spłukiwanie miski WC całą objętością wody ze zbiornika (6 lub 9 litrów) lub jej połową (3 oraz 4,5 l). Dlatego wtedy trzeba postawić na przycisk podzielony na dwie części. Jedna służy do pełnego, a druga do częściowego spłukiwania toalety. Są także przyciski z funkcją STOP, które pozwalają na zatrzymanie spłukiwania w danym momencie.
 • Kolorystyka – oferta przycisków spłukujących w tym zakresie jest naprawdę szeroka. Zazwyczaj do stelaży danego producenta pasują tylko jego przyciski i to nie wszystkie. Mogą być one utrzymane w różnorodnej kolorystyce. To umożliwia ich dopasowanie do glazury czy ceramiki w łazience. Większość osób i tak wybiera przyciski białe lub chromowane i tych w sklepach jest najwięcej. Nie trzeba jednak rezygnować z przycisków spłukujących np. czarnych. Modne i trwałe są także modele ze stali szczotkowanej.
 • Materiał wykonania – także i w tym przypadku wybór jest dość szeroki. Dużą popularnością cieszą się produkty wykonane z tworzywa sztucznego. Można też zdecydować się na eleganckie szkło czy metal szlachetny. To jednak rozwiązanie nieco droższe.
 • Rozmiar – otwór pod przyciskiem jest jedynym miejscem, przez które można serwisować podtynkowy stelaż, gdy zajdzie taka potrzeba. Dlatego przyciski spłukujące nie powinny być zbyt małe.
 • Sposób montażu – przyciski spłukujące na ogół są montowane na frontowej ściance obudowy stelaża, ale istnieje też możliwość zamontowania go na poziomej półce, która powstaje po zabudowaniu stelaża płytkami. To świetne rozwiązanie w przypadku niskich stelaży. Co więcej, przycisk zamontować niekiedy można także w innym miejscu. Wówczas trzeba jednak w spłuczce pozostawić otwór rewizyjny, który trudno jest dobrze zamaskować.
 • Elementy dodatkowe – bardzo ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne przyciski spłukujące z wmontowanym pochłaniaczem zapachów. Mają wtedy na wyposażeniu filtry węglowe zasysające zanieczyszczone powietrze z toalety i wydmuchujące powietrze przefiltrowane, bezwonne.

Czy warto kupić dobry przycisk spłukujący?

Przyciski spłukujące to jedyne widoczne elementy spłuczki w wersji podtynkowej. Wpływają więc na komfort użytkowania i design całej łazienki. Dlatego warto ich zakupowi poświęcić nieco więcej czasu. Duży i brzydki przycisk może zniweczyć starania o ładną łazienkę i odwrotnie – dobrze dobrany przycisk poprawi stylistykę wnętrza. Jest to detal, który odgrywa większą rolę niż się wielu osobom może wydawać.

Przycisk spłukujący pełni jedną, ale za to bardzo ważną rolę. Obsługuje spłuczkę w instalacji podtynkowej. To on wyzwala wypływ wody ze spłuczki do muszli WC. To oczywiście spore uproszczenie. Największą popularnością cieszą się obecnie przyciski z dwoma klawiszami. Jeden, zazwyczaj mniejszy, służy do mniejszego spływu. Nazywany jest zazwyczaj ekologicznym. Większy oznacza oczywiście większy wypływ wody – do 9 litrów. Czasami pojawia się ponadto klawisz STOP, który hamuje dalsze wypływanie wody ze spłuczki.

Popularni producenci przycisków spłukujących

Podsumowanie rankingu przycisków spłukujących

Nie ma nowoczesnej łazienki ze stelażem podtynkowym bez dopasowanego do niego przycisku spłukującego. Te dwa elementy idą ze sobą  w parze, chociaż na ogół kupuje się je osobno. To o tyle dobra informacja, że przyciski spłukujące są dostępne w sprzedaży w szerokiej gamie wzorów i kolorów do wyboru. Każdy więc może bez problemu znaleźć  model pasujący do jego łazienki. W podjęciu ostatecznej decyzji pomoże na pewno nasz kompleksowy ranking przycisków spłukujących. Zapraszamy serdecznie do lektury.