Ramka cyfrowa to po prostu oprawka dla cyfrowych zdjęć. Pozwala na przeglądanie cyfrowych fotografii prosto z karty pamięci. Posiada cienkowarstwowy wyświetlacz LCD o różnej przekątnej. W celu przejrzenia zdjęć, wystarczy do odpowiedniego gniazda włożyć kartę pamięci. Potem można wybrać jedno zdjęcie lub pokaz slajdów. Czasami jest również możliwość odtwarzania plików muzycznych MP3 czy podłączenia ramki do telewizora. Ramka cyfrowa zasilana jest sieciowo lub akumulatorowo.

Ranking ramek cyfrowych

 1. Ramka Intenso Media Director Ramka cyfrowa 8″ (3916800)

  intenso media director ramka cyfrowa 8 cali
  Sprawdź aktualną cenę

  Nowoczesna ramka cyfrowa, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu i domu. Posiada wyświetlacz o wielkości 8 cali i rozdzielczości 800×600 pikseli oraz kontraście 400:1. Umożliwia odtwarzanie muzyki oraz filmów. Wystarczy do port USB 2.0 wpiąć pendrive ze zdjęciami bądź podpiąć do czytnika kart kartę pamięci. Dodatkowo ramka umożliwia wyświetlanie godziny. Sama prezentuje się bardzo estetycznie. Pasuje do nowoczesnych aranżacji.

 2. Ramka cyfrowa Hama Steel Basic 20,32 cm 8,0″ (118560)

  hama steel basic 20 32 cm 8 cali
  Sprawdź aktualną cenę

  Ramka cyfrowa w kolorze srebrnym z wysokiej klasy ekranem TFT LED o rozdzielczości 1024×768 pikseli. Obsługuje format plików JPG. Dzięki slotowi kart SD/SDHC/MMC można odtwarzać zdjęcia z aparatu czy urządzenia mobilnego. Za sprawą gniazda USB 2.0 do ramki podłączyć można także pendrive. Całość obsługiwana jest za pomocą funkcjonalnego pilota. Ciekawym rozwiązaniem są także funkcje dodatkowe takie jak losowy pokaz slajdów, tryb podziału ekranu, zoom, obracanie obrazu i funkcja automatycznego timera.

 3. Ramka Intenso 8 Photobase

  intenso 8 photobase
  Sprawdź aktualną cenę

  Funkcjonalna ramka cyfrowa z podstawką, która umożliwia umieszczenie jej w zasadzie w dowolnym miejscu. Ramkę powiesić można także na ścianie. posiada ośmiocalowy wyświetlacz z rozdzielczością 800×600 pikseli oraz kontrastem 4:1. Do ramki wystarczy podpiąć poprzez port USB 2.0 pendrive ze zdjęciami bądź umieścić w czytniku kart kartę pamięci, aby móc wyświetlać cyfrowe fotografie. Ramka wyświetla także godzinę.

 4. Ramka cyfrowa Hama SLIMLINE BASIC 8″ 20,32 cm

  hama slimline basic 8 cali
  Sprawdź aktualną cenę

  Estetycznie wykonana ramka cyfrowa, która sprawdzi się w każdym mieszkaniu i domu. To produkt z ekranem o przekątnej 8 cali. Posiada wyświetlacz TFT LED w formacie 4:3 oraz wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC/MMC. Wyposażona jest w gniazdu USB 2.0. Obsługuje formaty zdjęć JPG i JPEG. Oferuje takie funkcje jak pokaz slajdów, zoom, obracanie obrazu, tryb folderu, kalendarz, zegar czy tryb podziału ekranu. Jest wykończona lakierem fortepianowym wysokiej jakości.

 5. Ramka Braun Phototechnik LED 7060

  braun phototechnik led 7060
  Sprawdź aktualną cenę

  Objęta dwuletnią gwarancją producenta cyfrowa ramka z ekranem o przekątnej 7 cali. Posiada wyświetlacz TFT LED w technologii Backlight o rozdzielczości 800×600 pikseli. Obsługuje format zdjęć JPG. Wyróżnia się elegancką obudową wykonaną z akrylu w kolorze czarnym. Posiada slot kart pamięci oraz gniazdo USB 2.0. Obsługiwana jest przyciskami znajdującymi się na obudowie lub pilotem zdalnego sterowania. Oferuje różnorodne funkcje np. zoom, obracanie zdjęć, zegar, kalendarz czy różnorodne efekty przejścia między zdjęciami.

Jaką ramkę cyfrową kupić?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że robionych zdjęć wcale nie trzeba wywoływać i wkładać do klasycznych albumów. Ciekawą alternatywą są bowiem elektroniczne ramki, które fotografie wyświetlają niczym prezentację. Na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie takiej cyfrowej ramki?

 • Ekran – ramka musi pasować do danego miejsca. W salonie pozwolić sobie można na ogół na model bardzo duży. Są też dostępne w sprzedaży modele przenośne o wielkości ekranu na poziomie 1,1 cala. Największą popularnością cieszą się jednak ramki 7 i 8 calowe. Większość modeli wyświetla obraz w formacie 4:3, rzadziej jest to format panoramiczny 16:9. Spore znaczenie ma także rozdzielczość ekranu. W teorii im jest ona większa, tym lepiej. W praktyce różnica ta nie zawsze jest widoczna. Im większa jest przekątna ekranu, tym większa powinna być również rozdzielczość. W przypadku standardowych ramek 7 calowych jest to docelowo 800×600 pikseli.
 • Jakość obrazu – tutaj trzeba zwrócić uwagę na kontrast i jasność. Najtańsze modele oferują kontrast 150:1, co przekłada się na słabe kolory. Najlepsze modele posiadają kontrast 600:1. Dodatkowo im większa jest jasność ekranu, tym lepiej obraz prezentuje się w nasłonecznionych miejscach.
 • Obsługiwane formaty zdjęć – najczęściej jest to JPEG i JPG. Rzadziej spotkać się można z innymi formatami.
 • Sposób mocowania – ramki można postawić na meblu lub powiesić na ścianie. Nie wszystkie jednak oferują to drugie rozwiązanie. Ramka cyfrowa potrzebuje przy tym ciągłego zasilania, o czym warto pamiętać przy jej montażu.
 • Ilość pamięci – wyróżnia się tutaj pamięć wewnętrzną (wbudowaną) i zewnętrzną (kartę pamięci). Pamięć wewnętrzna to w tym przypadku na ogół od 128 MB do 2 GB.
 • Zasilanie – ramki cyfrowe działają dzięki zasilaniu sieciowemu lub bezprzewodowo, a więc po naładowaniu akumulatora czy baterii. W tym drugim przypadku ustawić je można w dowolnym miejscu.
 • Funkcje dodatkowe – nowoczesne ramki oferują szereg funkcji dodatkowych m.in. pozwalają na odtwarzanie muzyki i filmów, pełnią funkcję budzika czy zegara. Niektóre sterowane są pilotem.

Czy warto kupić ramkę cyfrową do zdjęć?

Obecnie w zasadzie wszyscy robią zdjęcia cyfrowe. Z tego powodu cyfrowa ramka wydaje się być doskonałym rozwiązaniem i pomysłem na prezent. W ten sposób można wygodnie przeglądać cyfrowe fotografie. Dodatkowo ramki cyfrowe są przedmiotami naprawdę efektownymi wizualnie, które pełnią jednocześnie funkcję dekoracyjną. Mogą stanowić ozdobę salonu czy sypialni.

Cyfrowe ramki są urządzeniami dość rozbudowanymi i oferującymi naprawdę wiele funkcjonalności. Zdjęcia można w ich przypadku oglądać np. w formie pokazu slajdów. Niektóre modele dodatkowo odtwarzają muzykę czy filmy wideo. Można nimi sterować pilotem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Taka ramka do działania potrzebuje jedynie źródła zasilania. Do wyboru są modele zasilane sieciowo z gniazdka elektrycznego oraz te, które działają na baterie bądź akumulator. Te drugie postawić można w każdym miejscu.

Popularni producenci ramek cyfrowych

Sklepy z ramkami cyfrowymi warte uwagi