Skórzane rękawice ochronne to element garderoby ochraniający ręce narażone w czasie wykonywania pracy fizycznej na działanie wielu szkodliwych czynników. Rękawice ze skóry licowej cieszą się dużą popularnością na rynku. Są bowiem wytrzymałe i skutecznie chronią dłonie przed ewentualnymi urazami. Stosowane powinny być wszędzie tam, gdzie ryzyko zranienia przy pracy czy przenikania przez skórę szkodliwych substancji jest wysokie. W wielu przypadkach są wręcz nieocenione.

Ranking skórzanych rękawic ochronnych

Warto zadać sobie pytanie, jakie skórzane rękawice ochronne kupić. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, których dłonie podczas pracy są narażone na urazy i szkodliwe działanie substancji różnego rodzaju. Dlatego przygotowaliśmy kompleksowy ranking skórzanych rękawic ochronnych. Uwzględniliśmy w nim przede wszystkim modele polecane przez internautów. Wskazujemy również na cechy najważniejsze przy zakupie rękawic ochronnych.

 1. Rękawice skórzane Weber (17896)
  Rękawice skórzane Weber (17896)
  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej jakości skórzane rękawice, które doskonale sprawdzą się podczas grillowania. Wykonane są ze skóry i zapewniają mocny chwyt akcesoriów do grilla. Po zakończeniu pracy można je odwiesić za ucho na specjalnych haczykach. W takich rękawicach żadna praca nie jest straszna. Można się w nich poczuć jak prawdziwy zawodowiec. To produkt idealny dla wszystkich fanów grillowania.

 2. Rękawice robocze skórzane L/9 Milwaukee
  Rękawice robocze skórzane L/9 Milwaukee
   

  Sprawdź aktualną cenę

  Niezwykle wytrzymałe skórzane rękawice robocze renomowanej marki. Wyprodukowane są według najwyższych standardów, zapewniając bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Dodatkowo wyróżniają się efektownym designem. Wykonane są ze skóry naturalnej, a od spodu z licowej skóry koziej. Zapewniają wysoką elastyczność i skuteczne odprowadzanie wilgoci. Produkt spełnia europejskie normy w zakresie ochrony przed zagrożeniami mechanicznymi.

 3. Lahti Pro L280409K Rękawice Ochronne Skórzane L
  Lahti Pro L280409K Rękawice Ochronne Skórzane L
  Sprawdź aktualną cenę

  Bardzo praktyczne rękawice ochronne wykonane ze świńskiej skóry, poliestru, neoprenu, spandexu i mikrofibry. Doskonale dopasowują się do dłoni. Na palcach zastosowania została wentylowana mikrofibra, która zapewnia w środku swobodny przepływ powietrza. Podwójna warstwa skóry na kciukach zapobiega szybkiemu przecieraniu się rękawic. Całość kończy elastyczny ściągacz z zaczepem na rzep. Rękawice maja bardzo szerokie zastosowanie. Posiadają certyfikat CE i spełniają normę  EN420.

 4. R.E.I.S. Rękawice skórzane długie RSPBSzINDIANEX (RSPBSzINDIANEX)
  R.E.I.S. Rękawice skórzane długie RSPBSzINDIANEX (RSPBSzINDIANEX)
   

  Sprawdź aktualną cenę

  Wygodne rękawice spawalnicze wykonane w całości z wysokiej jakości skóry bydlęcej. To rękawice całodlonicowe, które wyprodukowane zostały z jednego kawałka skóry. Dlatego są bardzo wytrzymałe i odporne na przetarcia. Skutecznie chronią cały nadgarstek przed ewentualnymi urazami. Wykorzystywane mogą być wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko iskrzenia. Są idealne również do prac mechanicznych.

 5. Rekawice Robocze Skorzane Drelichowe Skora Licowa
  Rekawice Robocze Skorzane Drelichowe Skora Licowa
   

  Sprawdź aktualną cenę

  Wysokiej klasy skórzane rękawice ochronne wykonane ze skóry bydlęcej naturalnej. Stanowią doskonały przykład tzw. kroju amerykańskiego. Wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem wykorzystywane mogą być w rolnictwie, ogrodnictwie czy budownictwie. To produkt, który warto mieć w każdym gospodarstwie domowym.

Jakie skórzane rękawice ochronne kupić?

Rękawice skórzane ochronne to podstawowe wyposażenie pracowników w wielu dziedzinach przemysłu. Muszą być one wykonane z najwyższej jakości materiałów i naprawdę wytrzymałe. Zatem czym kierować się przy ich zakupie?

 • Klasa – produkty klasy I przeznaczone są do wykonywania prac, które nie wiążą się z dużym ryzykiem. Chronią one przed otarciami naskórka, skaleczeniami dłoni czy środkami chemicznymi o niskiej szkodliwości. Takie rękawice wykorzystywane są w wielu gospodarstwach domowych do prac w ogrodzie czy sprzątania. Rękawice klasy II nadają się do wykonywania prostych zadań w wielu zakładach pracy. Stosowane są w przemyśle jako podstawowy środek ochrony indywidualnej. Chronią naskórek przed uszkodzeniami mechanicznymi skaleczeniami tępymi narzędziami. Nie zapewniają jednak ochrony antyprzepięciowej. Rękawice klasy III zapewniają najwyższy stopień ochrony. Są to zazwyczaj specjalistyczne rękawice robocze przeznaczone dla osób, które pracują w bardzo ciężkich warunkach.
 • Zastosowanie – rękawice antywibracyjne są odpowiednie dla osób, które mają kontakt z maszynami wytwarzającymi duże wibracje. Rękawice spawalnicze są odporne na wysoką temperaturę. Jak sama nazwa wskazuje, są odpowiednie dla osób pracujących ze spawarką. Rękawice antyprzepięciowe są przeznaczone dla osób, które pracują z instalacjami elektrycznymi. Chronią one przed działaniem ładunków elektrostatycznych. Rękawice termoodporne są używane przez osoby mające kontakt z bardzo wysokimi lub niskimi temperaturami.
 • Rozmiar – oczywiście nie da się ukryć, że duże znaczenie ma również wybór odpowiedniego rozmiaru skórzanych rękawic roboczych. W zasadzie na rynku jest kilka podstawowych rozmiarów. Nie ma jednak jednolitej rozmiarówki. Wiele zależy więc od danego producenta. Oczywiście najlepiej rękawice jest przed zakupem zmierzyć. Jeśli będą zbyt duże, zmniejszą precyzję pracy i znacznie osłabią chwyt. Rośnie wówczas ryzyko wypadku. Luźna część rękawicy może bowiem np. zostać wciągnięta przez maszynę. Z drugiej strony rękawice zbyt małe także nie są dobrym rozwiązaniem. Przyczyniają się do zaburzenia prawidłowego krążenia. Pracownik szybciej odczuwa wówczas zmęczenie podczas pracy. Małe rękawice są też bardziej narażone na uszkodzenia.

Czy warto kupić skórzane rękawice ochronne?

Skórzane rękawice ochronne doskonale sprawdzają się w naprawdę trudnych warunkach, gdy dłonie są narażone na różnego rodzaju urazy. Wyróżniają się one dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Użytkować je zatem można z powodzeniem przez długi czas. Rękawice skórzane mogą być w praktyce produkowane z różnych rodzajów skóry. Warto mieć to na uwadze podczas dokonywania zakupów. Duże znaczenie ma także wybór odpowiedniego rozmiaru. Kolorystyka to już natomiast kwestia drugorzędna.

Zdecydować się można na skórzane rękawice ochronne z usztywnianym mankietem lub elastyczną gumą w nadgarstku. Poszczególne modele różnić się mogą między sobą długością mankietu. Ciekawą propozycją są na pewno rękawice skórzane w wersji ocieplanej, które zapewniają wysoki komfort termiczny w chłodniach i mroźniach. Dużą popularnością na rynku cieszą się także rękawice ochronne spawalnicze, które chronią przed działaniem wysokiej temperatury.

Popularni producenci skórzanych rękawic ochronnych

Podsumowanie rankingu skórzanych rękawic ochronnych

Podczas wykonywania wielu prac odpowiednia ochrona dłoni ma ogromne znaczenie. W tym przypadku z pomocą przychodzą wysokiej jakości skórzane rękawice ochronne. Cieszą się one na rynku dużą popularnością i trudno się temu dziwić. Są wytrzymałe i naprawdę skuteczne w działaniu. Do wyboru są produkty zaliczane do I, II i III klasy. Mogą mieć różne zastosowanie, co warto wziąć pod uwagę podczas dokonywania zakupów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem skórzanych rękawic ochronnych.